TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutuoktiniai Subočiai už merginos nužudymą ilgus metus praleis nelaisvėje

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sutuoktiniai susitarė nužudyti merginą siekdami nuslėpti, kad jos vardu neteisėtai ėmė greituosius kreditus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2014 m. kovo 7 d. nuosprendį ir už merginos nužudymą nuteistų sutuoktinių Jevgenijaus ir Rasos Subočių bausmes dėl pasikeitusios jų bendrininkavimo formos ir nuteistojo Jevgenijaus Subočiaus vaidmens nužudyme šiek tiek sumažino.

Jevgenijus Subočius vietoj anksčiau skirtų 17 metų kalės 15 metų (pirmus penkerius metus – kalėjime), o jo sutuoktinė Rasa Subočienė kalės 14 metų (ankstesniu nuosprendžiu jai buvo paskirta kalėti 15 metų).

Tokį sprendimą Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija priėmė nusprendusi, kad sutuoktiniai, susitarę nužudyti merginą siekiant nuslėpti, kad jos vardu neteisėtai ėmė greituosius kreditus, veikė ne organizuota grupe, o paprasta bendrininkų grupe, t.y. teisine prasme ši bendrininkavimo forma yra mažiau pavojinga nei organizuota grupė. Teismo nuomone, pirmosios instancijos teismo nuosprendyje organizuotos grupės požymiai buvo nustatyti formaliai ir nepakankamai, jie neatitinka tikrosios organizuotos grupės sampratos.

Sutuoktiniai turės solidariai atlyginti nužudytosios motinai padarytą 80 000 Lt (23 169,6 eurų) neturtinę žalą.

Pavyzdžiui, nėra įrodymų, kad sutuoktinius siejo ilgalaikiai ir tvirti nusikalstami ryšiai, kas yra būtina veikiant organizuotoje grupėje. Nenustatyti ir kiti privalomi organizuotai grupei būdingi ir būtini požymiai (pvz., tam tikrų vaidmenų, užduočių pasiskirstymas, aukštas organizuotumo lygis, išankstinis pastovus susitarimas, nusikaltimų kruopštus planavimas ir pan.).

Sutuoktiniams kaltinant vienas kitą ir nesant kitų įrodymų, teismas neturi pagrindo pripažinti J.Subočių organizuotos grupės organizatoriumi ir nusikaltimų sumanytoju. Tačiau neginčijamai įrodyta, kad sutuoktiniai buvo bendrininkai ir abu veikė kaip  bendravykdytojai. Pasikeitus bendrininkavimo formai, pasikeitė ir nuteistųjų įvykdytų sukčiavimų teisinis vertinimas bei sutuoktiniams paskirtų bausmių dydžiai – J.Subočius kalės dviem, o R.Subočienė – vieneriais metais trumpiau.

Be to, teismas išteisino sutuoktinius dėl neteisėto J.Ch. elektroninių mokėjimų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, nes teisėjų kolegijos vertinimu, byloje nustatyti nuteistųjų veiksmai, kuriais buvo neteisėtai įgyti J.Ch. internetinės bankininkystės vartotojo identifikavimo duomenys.

Taip pat Teismas netenkino J.Subočiaus gynėjo prašymo sumažinti priteistos neturtinės žalos dydį nuo 80 000 iki 40 000 Lt – sutuoktiniai turės solidariai atlyginti nužudytosios motinai padarytą 80 000 Lt (23 169,6 EUR ekvivalentas) neturtinę žalą, rašoma Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Primenama, kad pernai pavasarį Vilniaus apygardos teismas už merginos nužudymą siekiant nuslėpti neteisėtai jos vardu paimtus greituosius kreditus ilgiems nelaisvės metams nuteisė sutuoktinius Subočius: Jevgenijus Subočius turėjo kalėti 17 metų (iš jų pirmus 7 metus – kalėjime), o Rasa Subočienė pataisos namuose turėjo praleisti 15 metų. Sutuoktiniai pasinaudodami J.Ch. vardu apgaule įgijo 15 200 Lt, o pasinaudodami vėliau nužudytos A.K. vardu – 15 350 Lt.

Apeliaciniame skunde R.Subočienė prašė jai skirti ne didesnę negu 10 metų laisvės atėmimo bausmę, o J.Subočiaus advokatas skunde prašė už nužudymą skirti ne didesnę negu 8 metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat sumažinti nužudytosios motinai priteistą neturtinės žalos atlyginimą iki 40 000 Lt. Sutuoktiniai skunduose dėl nužudymo sumanymo kaltino vienas kitą.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min