Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 3d. 13:25

Taksisto žudikas T.Kasparavičius toliau tvirtina buvęs apsėstas šėtono

T.Kasparavičius tikina, jog žudė, nes taip liepė šėtonas. Jo balsą vyriškis esą išgirdo užsnūdęs.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / T.Kasparavičius tikina, kad žudė, nes taip liepė šėtonas. Jo balsą vyriškis esą išgirdo užsnūdęs.

2009 metų gegužę Kauno rajone taksistą nužudęs ir jam galvą nupjovęs Tomas Kasparavičius trečiadienį teisme tvirtino ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams melavęs, o tiesą sakęs tik teisme. Teisėjų kolegijai jis teigė, kad nušauti ir išniekinti taksi vairavusio kauniečio Dariaus Vilimo kūną jam liepęs šėtonas.

Bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija dar neapsisprendė, ar kaltinamajam skirti psichiatrinę ekspertizę. Jos prašė T.Kasparavičiaus gynėja.

Prokuroras, nužudyto taksisto artimieji ir gynėjas neabejoja, kad psichinę negalią T.Kasparavičius simuliuoja siekdamas sušvelninti gresiančią bausmę. Apie tai, kad kaltinamasis sąmoningai siekia būti pripažintas nepakaltinamu, kalbėjo ir trečiadienį teisme liudydami ikiteisminį tyrimą atlikę Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai Audronė Gecevičienė bei Aurimas Kadiša.

„Prieš važiuodami daryti kratos į jo namus, A.Kadišos kabinete buvome aš, jis ir T.Kasparavičius. Pastarasis, matyt, suvokdamas, kas jam gresia už padarytą nusikaltimą, tiesiai pasakė „dabar man viskas. Liko tik apsimesti durnium“, – sakė A.Gecevičienė. Jos žodžius teisme patvirtino A.Kadiša. Po savo liudijimų abu pareigūnai sulaukė T.Kasparavičiaus replikų, esą už tokį melą jų laukia Dievo rykštė.

Buvau piktas, pasiutęs. Nežinau, ant ko (pykau – aut. past.). Nužudžiau impulsyviai. Apsėstas buvau. Mintis yra ir žmogus daro, – kalbėdamas apie neva namuose jam padaryti nusikaltimą liepusį šėtono balsą sakė kaltinamasis.

Pats T.Kasparavičius savo kaltės neneigė. Tačiau, kaip ir praėjusiame teismo posėdyje, tvirtino, kad tai padaryti jam liepė šėtonas. Būseną, kuri buvo apėmusi darant nusikaltimą, kaltinamasis vadino sumišimu ir apsėdimu.

„Iššoviau, nes blogai jaučiausi. Buvo didelis sumišimas. Po to jaučiausi dar blogiau. Bet nesijaučiau ką nors blogo padaręs“, – teisme aiškino T.Kasparavičius.

Teismo posėdžio metu buvo peržiūrėta vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuotas Kauno rajono policijos pareigūnų atliktas įtariamojo (T.Kasparavičiaus – aut. past.) parodymų patikrinimas įvykio vietoje. Vaizdo medžiagoje buvo matyti, kaip kartu su pareigūnais nusikaltimo detales atkūręs T.Kasparavičius pasakoja, jog 2009 metų gegužės 20 dieną, po vidurnakčio, prie prekybos centro „Savas“ su draugu išsiskyręs T.Kasparavičius Savanorių prospekte esančioje taksi stotelėje įsėdo į D.Vilimo vairuojamą raudonos spalvos „Audi“ automobilį ir paprašė nuvežti jį į šalia namus, esančius Neveronyse. Toliau kaltinamasis papasakojo, kad taksi sustojus Neveronyse taksistas jį sugriebė už alkūnės, dėl ko jis griebė turėtą ginklą (priminsime, jog T.Kasparavičius iki suėmimo dirbo apsaugos darbuotoju – aut. past.) ir nežiūrėdamas, kur šauna, ištuštino visą apkabą. Ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams T.Kasparavičius taip pat aiškino, jog po to taksisto kūną įkėlė į jo paties mašiną ir nuvežęs į netoliese esančią „Pabiržės“ sodininkų bendriją paslėpė krūmuose. Čia esą ir nupjovė nužudytojo galvą.

Policijai pateikė išgalvotą istorijos versiją

Tačiau bylą perdavus teismui T.Kasparavičius nurodė, kad visa ši informacija melaginga. Trečiadienį vykusiame teismo posėdyje kaltinamasis Teisėjų kolegijai tvirtino, kad tarp jo ir taksisto nekilo konfliktas, be to, šūvius į nieko neįtariantį vairuotoją jis paleido ne Neveronyse, kaip teigė policijos pareigūnams, bet soduose. T.Kasparavičius prisipažino melavęs ir kai kurias kitas nusikaltimo detales, taip pat bendraudamas su psichologais.

Buvau sugundytas (šėtono – aut. past.). Girdėjau balsą. Buvau piktas. Esu tikras, kad nesusapnavau. Tokių dalykų aš nesapnuoju, – teigė T.Kasparavičius.

„Tiesa tik ta, kurią sakiau teisme“, – aiškino kaltinamasis. Teisėjų kolegijos narių klausiamas, dėl ko nužudė jį vežusį taksistą, T.Kasparavičius negalėjo tiksliai atsakyti. „Buvau piktas, pasiutęs. Nežinau, ant ko (pykau – aut. past.). Nužudžiau impulsyviai. Apsėstas buvau. Mintis yra ir žmogus daro“, – kalbėdamas apie neva namuose jam padaryti nusikaltimą liepusį šėtono balsą, sakė kaltinamasis. Jis užtikrino, kad taksisto veiksmai negalėjo sukelti jam pykčio: „Jis buvo ramus žmogus.“

Lapkričio 19 dieną suplanuotame kitame teismo posėdyje bus sakomos baigiamosios kalbos. Iki to laiko teisėjų kolegija ketina priimti sprendimą ir dėl psichiatrinės ekspertizės skyrimo.

Už padarytą nusikaltimą T.Kasparavičiui gresia ilgi metai nelaisvės. Be to, nužudytojo artimieji taip pat prašo, kad teismas patenkintų prašymus dėl turtinės ir neturtinės žalos kompensavimo. Bendra prašymo suma – daugiau nei milijonas litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min