Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 16:00

Taksisto žudikas Tomas Kasparavičius kalės 16 metų (video)

Tomas Kasparavičius prisipažino nužudęs taksistą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tomas Kasparavičius prisipažino nužudęs taksistą

Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis kauniečiui Tomui Kasparavičiui, kuris nužudė taksistą Darių Vilimą ir po mirties išniekino aukos kūną – nupjovė galvą. Teismas nusprendė, kad ateinančius 16 metų T.Kasparavičius praleis pataisos namuose.

Tokios bausmės prašė ir valstybės kaltinimą byloje palaikęs prokuroras. T.Kasparavičius įpareigotas sumokėti 6 475 litus už savo aukos laidotuves, taip pat 250 tūkst. litų neturtinės žalos nužudyto taksisto žmonai Laimutei Vilimienei.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Nužudyto taksisto žmona Laimutė Vilimienė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Nužudyto taksisto žmona Laimutė Vilimienė

Ši suma perpus mažesnė, nei prašė L.Vilimienei atstovavęs advokatas. Vyro ir vaikų tėvo netekusi šeima pageidavo, kad už patirtas moralines kančias iš T.Kasparavičiaus būtų išieškota 500 tūkst. litų.

Teismo sprendimu nusikaltimas iš itin žiauraus perkvalifikuotas į nužudymą iš savanaudiškų paskatų.

Bylą nagrinėjusiai teisėjų kolegijai pirmininkavęs Kauno apygardos teismo teisėjas Jurgis Kiškis aiškino, kad toks sprendimas priimtas neradus objektyvių įrodymų, jog auka nužudymo metu kentėjo didelį skausmą.

Nužudytojo žmona L.Vilimienė į tai reagavo kitaip. Moteris tikino nesuprantanti, kodėl nusikaltimas neįvertintas kaip itin sunkus.

VIDEO: Nužudyto taksisto žmona Laimutė Vilimienė svarto, ar apskųsti nuosprendį

Apskųsti nuosprendį per 20 dienų gali ir T.Kasparavičius.

Istorijos pradžia

Priminsime, kad kraupus nusikaltimas įvykdytas 2009 metų gegužę Kauno rajone, Neveronių apylinkėse. Nusikaltimo detalės pradėtos narplioti, kai atsitiktinis praeivis pastebėjo kruviną žmogaus galvą nasruose nešančią lapę. Kauno rajono policijos komisariato kriminalistai išsiaiškino, kad tai žiauriai nužudyto Garliavoje gyvenusio taksi vairuotojo 45 metų D.Vilimo galva. Jo žmona, nesulaukusi iš darbo grįžtančio vyro, jau buvo pranešusi policijai apie jo dingimą.

Atliekant paiešką netoliese buvo rastas ir išmėsinėtas aukos kūnas. Tyrimo metu nustatyta, kad T.Kasparavičius, į D.Vilimą paleidęs visą apkabą pistoleto šovinių, taip naikino įkalčius – aukai iš galvos bandė išimti kulkas. Į pareigūnus T.Kasparavičius kreipėsi pats. Tiesa, iš pradžių jis pranešė, kad dingo jo tarnybinis ginklas, bet netrukus prisipažino šiuo ginklu nužudęs taksistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min