Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tauragės policija pataria atsargiai rinktis draugus feisbuke – neršia nusikaltėliai

Būkime atidūs ir užkirskime kelią prekybai žmonėmis, ketvirtadienį išplatintame pranešime ragina Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Internetas – nuolat besikeičianti erdvė, todėl socialinių tinklų vartotojai linkę eksperimentuoti, išbandyti naujoves.
Asociatyvi iliustracija / 123rf nuotr.

Tauragės rajone pagrindinės vyraujančios prekybos žmonėmis formos yra asmenų išnaudojimas nusikaltimams atlikti ir fiktyvios santuokos.

Asmenų įtraukimas į nusikalstamą veiką – privertimas daryti nusikaltėlių suplanuotus nusikaltimus. Tokios aukos verbuojamos geru uždarbiu užsienyje, o jas suviliojus vėliau taikoma prievarta. Verbuotojai pasinaudoję nukentėjusiųjų pažeidžiamumu įkalba juos vykti vagiliauti į užsienį, juos išnaudoja nusikaltimams daryti bei iš to pelnosi. Dauguma aukų, nematydamos kitos išeities, sutinka daryti viską, ko reikalaujama.

Fiktyvių santuokų organizatoriai yra užsieniečiai, kurių tikslas gauti leidimą nuolat gyventi Europos Sąjungos šalyje. Fiktyvių santuokų verbuotojų tikslas – „geras darbas ir meilė“. Tokią santuoką sudarę asmenys kartu negyvena kaip sutuoktiniai, net nėra susitikę iki santuokos ir vienas kito nepažįsta. Įregistravus tokią santuoką požiūris į sutuoktinį greitai pasikeičia. Gana dažnai yra apribojama asmens galimybė vienam išeiti iš namų, susitikti su draugais ar pažįstamais, palaikyti ryšius su artimaisiais.

Tokios aukos dažniausiai verbuojamos per socialinius tinklus ir pažinčių portalus. Gana dažnai fiktyvių santuokų aukos įsitraukia į kitų aukų verbavimą, vildamosi gauti pinigų už užverbuotus asmenis.

Reikia pažymėti, kad Jungtinėje Karalystėje lietuviai patenka į dešimtuką šalių, iš kurių atvyksta didžiausias prekybos žmonėmis aukų skaičius.

Policija įspėja jaunimą labai atsakingai bendrauti su juos kalbinančiais asmenimis, ypač jei jie kažką siūlo ir nebijoti apie tai kalbėti su tėvais.

Nepažįstamiems asmenims neatskleisti savo asmeninės informacijos, kuri vėliau gali tapti šantažo priemone.

Taip pat patariame atsargiai rinktis draugus socialiniuose tinkluose.

Atminkite, kad nukentėjusiuoju gali būti bet kokios lyties, amžiaus ar padėties žmogus.

Tauragės apskrities bendruomenės pareigūnės ir policijos kapelionas planuoja susitikimus su dvasininkais, seniūnijomis, įvairiomis organizacijomis bei jų atstovais. Susitikimų tikslas – aptarti bendradarbiavimo galimybes, vykdant bendrosios prevencijos funkcijas prekybos žmonėmis užkardymo srityje. Gyventojai bus supažindinti su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir pagalba prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius