Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 10, 11:18

Teisingumą pergudrauti bandęs V.Valius neišsisuko: stos prieš teismą dėl 1,5 kg kokaino

Dar 2017 m. su dideliu kiekiu kokaino įkliuvęs klaipėdietis Virgilijus Valius vos neišsisuko. Jis sukurpė gudrų planą ir rado žmogų, kuris sutiko už pinigus prisiimti visą kaltę ir sėsti už grotų. Šis planas išaiškėjo tiriant teisėjų ir advokatų korupcijos bylą, o V.Valius su dar dviem bendrais stos prieš teismą.
Virgilijus Valius
Virgilijus Valius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Penktadienį prokuratūra pranešė, kad byla dėl labai didelio kiekio narkotikų (kokaino) neteisėto laikymo, įgijimo, pardavimo ir gabenimo turint tikslą pasipelnyti perduodama teismui.

Lietuvos piliečiai N.M. ir G.B. kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje, neteisėtai laikė, gabeno ir pardavė per 1,5 kg narkotinės medžiagos, kurių sudėtyje buvo 1033,28 g kokaino, o kaltinamasis V.Valius – šių medžiagų įgijimu, gabenimu ir laikymu.

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šį labai sunkų nusikaltimą kaltinamieji suorganizavo ir padarė Lietuvoje 2017 m. pradžioje. Buvo susitarta, kad N.M. ir L.B. parduos kaltinamajam V.Valiui narkotikus, t.y. kokainą, už 50 tūkst. Eur.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad N.M. ir G.B. per 1,5 kg narkotinės medžiagos (miltelių), kurių sudėtyje buvo 1033, 28 g kokaino, atitinkamai supakavo ir konservų skardinių uždarymo įrenginiu sandariai uždarė į 6 konservų dėžutes. Vienas kaltinamųjų jas atvežė į Kauną ir pardavė V.Valiui.

Narkotikų perdavimo metu pastarasis sumokėjo 10 tūkst. Eur, o likusi pinigų suma turėjo būti perduota kaltinamiesiems po kokaino realizacijos.

Nupirktą narkotinę medžiagą V.Valius konspiracijos tikslais nuvežė į savo gyvenamąjį namą, esantį Klaipėdos rajone. 2017 m. pavasarį policijos pareigūnai, atlikdami kratą V.Valiaus namuose, konservų dėžutes su paslėptu kokainu rado ir paėmė.

Pradėto ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad V.Valius, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, t.y. kokaino įsigijimą, su jį gynusiu advokatu ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą asmenį už piniginį atlygį prisiimti baudžiamąją atsakomybę už V.Valių.

Gautos informacijos pagrindu buvo nustatyti kitų, tame tarpe ir korupcinių, nusikaltimų epizodai. Buvo pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Minėtas ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai, visapusiškai išnagrinėti bylą bei išspręsti klausimą dėl bylos perdavimo iš vienos apygardos teismo kitos apygardos teismui, ši baudžiamoji byla buvo perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris bylą perdavė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą teismui perduotoje byloje atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos ir Vilniaus valdybos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min