Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas išteisino buvusį FNTT Vilniaus skyriaus vadovą Valdą Grendelį

Valdas Grendelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Grendelis
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas penktadienį išteisino piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu kaltintą buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus valdybos viršininką Valdą Grendelį. Tuo tarpu FNTT administravimo valdybos viršininkė Rasa Karčiauskaitė liko nuteista.

Apylinkės teismas V.Grendelį buvo pripažinęs kaltu ir skyręs jam daugiau nei 11 tūkst. litų baudą. Kartu su juo buvo nuteista ir tarnybos Administravimo valdybos viršininkė Rasa Karčiauskaitė. Jai skirta 9 tūkst. 750 litų bauda. Nuteistieji ir jų advokatai nuosprendį apskundė apeliacine tvarka.

Skundus išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad V.Grendelis išteisinamas, nes nepadaryta nusikalstama veika.

„Kolegija mano, kad byloje surinktų ir iširtų įrodymų visuma patvirtina, kad R.Karčiauskaitės veiksmai atitinka nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 228-ajame ir 300-ajame straipsniuose, sudėtis. Dėl nuteistojo V.Grendelio kolegija mano, kad įrodymų visuma nepatvirtina nusikalstamos veikos požymių“, – sakė teisėja Jolanta Čepukėnienė.

R.Karčiauskaitės skundas atmestas, apylinkės teismo paskirta bausmė palikta galioti, tačiau iš nuosprendžio pašalinta aplinkybė, kad ji veikė sukurstyta V.Grendelio.

Apygardos teismas mano, kad surinktų įrodymų visuma yra nepakankama konstatuoti, jog V.Grendelis sukurstė R.Karčiauskaitę atlikti neteisėtus veiksmus.

R.Karčiauskaitės skundas atmestas, apylinkės teismo paskirta bausmė palikta galioti, tačiau iš nuosprendžio pašalinta aplinkybė, kad ji veikė sukurstyta V.Grendelio.

Posėdyje dalyvavusi prokuratūros atstovė sakė, kad tik susipažinusi su nauju nuosprendžiu spręs dėl skundo Aukščiausiajam Teismui.

R.Karčiauskaitė kaltinta, kad ji, V.Grendelio paprašyta padėti jam išvengti atsakomybės už 2011 metų gegužės 31 dieną jo padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą, panaudojo savo tarnybinę padėtį priešingai tarnybos interesams, siekdama nuslėpti V.Grendelio galbūt padarytą Kelių eismo taisyklių reikalavimų pažeidimą vairuojant jam nepriskirtą tarnybinį automobilį.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rasa Karčiauskaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rasa Karčiauskaitė

Bylos duomenimis, Administravimo valdybos viršininkė nurodė paruošti ir savo parašu patvirtino tikrovės neatitinkančią informaciją, kad V.Grendelis minėtu automobiliu vykdė jam pavestą operatyvinę užduotį. Dėl to Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje buvo nutraukta byla dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, o V.Grendelis išvengė administracinės atsakomybės.

Ir R.Karčiauskaitė, ir V.Grendelis apylinkės teisme kategoriškai neigė, kad nusikalstamus veiksmus R.Karčiauskaitė atliko sukurstyta V.Grendelio – abu nurodė, kad tuometinis viršininkas niekada nesikreipė į pavaldinę, prašydamas pateikti Kelių policijos valdybai tikrovės neatitinkančius duomenis ar kitaip padėti išvengti administracinės atsakomybės. Esą R.Karčiauskaitė tik pasirašiusi pavaldinio paruoštą raštą, nežinodama, kad jame teikiama tikrovės neatitinkanti informacija.

Tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas, ištyręs ir įvertinęs byloje surinktų aplinkybių visumą, konstatavo, kad R.Karčiauskaitė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos sąmoningai pateikė tikrovės neatitinkančius faktus. Teismo nuomone, pareigūnė suvokė, kad tokiais veiksmais padeda V.Grendeliui išvengti atsakomybės.

Nei R.Karčiauskaitė, nei V.Grendelis FNTT nebedirba.

V.Grendeliui buvo pareikšti du papeikimai už tarnybinius pažeidimus, o vėliau skirta dar viena nuobauda – pareigų pažeminimas. Vėliau jis buvo perkeltas dirbti į FNTT Panevėžio valdybą, o pernai sausio pabaigoje išėjo iš darbo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min