Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 28d. 09:43

Teismas Janui Kurickiui išaiškino: girtauti visą mėnesį gal ir įmanoma, bet praradus brangų svetimą turtą tai – ne pasiteisinimas

Įtariamasis teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Janas Kurickis

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) patvirtino, kad į „Swedbank“ būstinę „bombą“ vežęs Janas Kurickis kitoje byloje pelnytai nuteistas už tai, jog neapsigynė nuo vagių.

Išsinuomojęs brangią statybų techniką ir dėl atsainumo ją praradęs jis nusipelnė baudžiamosios bylos ir buvo teisingai nuteistas.

Taip penktadienio rytą paskelbė LApT teisėjų kolegija, išnagrinėjusi ir visiškai atmetusi Jano Kurickio (gim. 1963 m.) apeliacinį skundą.

„Šie civiliniai santykiai peraugo į baudžiamąją atsakomybę, nes peržengė protingumo ir elementaraus elgesio ribas“, – sakė bylą išnagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkė Violeta Ražinskaitė. Teisėja pažymėjo, kad apelianto argumentas, jog išsaugoti techniką jam sutrukdė mėnesį užtrukęs girtavimas, – ne pasiteisinimas.

Anot LApT, nors ir pripažįstama, kad J.Kurickis nusikalto netyčia ir dėl neatsargumo, šiomis aplinkybėmis jis yra baustinas baudžiamąja tvarka.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, po grasinimų susprogdinti banko „Swedbank“ būstinę (žr. susijusius straipsnius) teismo Lukiškėse laukiantis vilnietis J.Kurickis jau anksčiau turėjo bėdų su teisėsauga dėl 2009 metų rudens įvykio Vilniaus rajono Mūrininkų kaime.

Būdamas statybų kompanijos „Inter Baltic Travel“ direktoriumi, verslininkas paliko iš bendrovės „Parex faktoringas ir lizingas“ išsinuomotą krautuvą „Bob Cat S300“ nesaugomoje teritorijoje.

Technika buvo pavogta, „Bob Cat“ savininkams padaryta bemaž 58 000 litų žala. Beje, jos atlyginimas iš verslininko yra priteistas civilinėje byloje.

Praėjusią vasarą Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu J.Kurickis pripažintas kaltu dėl turto iššvaistymo, pirmosios instancijos teismas skyrė jam vienus metus nelaisvės (Baudžiamojo kodekso 284 straipsnio 2 dalyje numatoma, kad tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų).

Šiandienis Apeliacinio teismo verdiktas įsiteisėjo iškart, tačiau formaliai J.Kurickis dar turi teisę per tris mėnesius kasacine tvarka nuosprendį skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min