TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Klaipėdos zoologijos sodo savininkas už netinkamą gyvūnų laikymą nubaustas pagrįstai

Užaugę dvikupriai kupranugariai sveria iki 690 kilogramų.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdos zoologijos sodo vadovas Edvardas Legeckas teismo nubaustas už netinkamą gyvūnų laikymą.
Šaltinis: 15min
2
A A

Klaipėdos apygardos teismas antradienį atmetė Klaipėdos zoologijos sodo įkūrėjo Edvardo Legecko atstovo apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos paskirtą nuobaudą, o administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukti. 72 eurų bauda E. Legeckui buvo skirta per patikrinimą zoologijos sode radus įvairių pažeidimų.

72 eurų bauda E. Legeckui buvo skirta per patikrinimą zoologijos sode radus įvairių pažeidimų. Anksčiau panašų skundą buvo atmetęs ir Klaipėdos rajono apylinkės teismas.

Klaipėdos zoologijos sodo neplaninio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad jaguarai, vilkai, bizonai, rudosios meškos voljeruose buvo laikomos ant betono ar plytelėmis padengto grindinio, baltųjų tigrų aptvare telkšojo vanduo. Nebuvo užtikrintos sąlygos gyvūnams pasislėpti nuo nepalankių orų, o vilkams, liūtams, tigrams ir pelėdoms įrengtos vidinės patalpos buvo per mažos. Kai kuriuose voljeruose pasigesta kliūčių, trūko smėlio gyvūnų kailio priežiūrai. Netinkamai buvo laikomi ir vandens paukščiai. Be kita ko, zoologijos sode laikyti tinkamai nepaženklinti, neregistruoti gyvūnai.

Nustačiusi pažeidimų Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba konstatavo, kad Klaipėdos zoologijos sode laikomiems gyvūnams sudarytos nepakankamos sąlygos. Tokioms išvadoms iš esmės pritarė ir bylą nagrinėjęs Klaipėdos rajono apylinkės teismas bei apeliacinį skundą išnagrinėjęs ir administracinio teisės pažeidimo bylos įrodymus įvertinęs Klaipėdos apygardos teismas.

Apygardos teismo vertinimu, E. Legeckas pažeidė Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovės ir apsaugos užtikrinimą bei atskirų rūšių gyvūnų ženklinimą ir registravimą, reikalavimus. Klaipėdos rajono apylinkės teismas iš esmės tinkamai ir motyvuotai įvertino visas aplinkybes, todėl jo nutarimas lieka nepakeistas.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min