Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: muštynes po SEL koncerto Klaipėdoje sukėlusi gauja – kalta

Po dviejų metų teisme atsidūrę kaltinamieji jau nebuvo tokie drąsūs – moterys dangstė veidus popieriumi, o vyrai buvo nekalbūs.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Teisme atsidūrę kaltinamieji jau nebuvo tokie drąsūs – moterys dangstė veidus popieriumi, o vyrai buvo nekalbūs.
Šaltinis: 15min
10
A A

Klaipėdos miesto apylinkės teisme nuskambėjo nuosprendis byloje, kurioje šeši klaipėdiečiai kaltinti 2014-ųjų liepą po SEL koncerto sukėlę muštynes, apgadinę vieno iš organizatorių automobilį.

Bylos nagrinėjimas užtruko trejus metus. Du įtariamieji spėjo emigruoti, kiti taip pat vengė dalyvauti posėdžiuose. Galop pasikeitė ir bylą nagrinėjęs teisėjas.

Tik dėl nukentėjusiojo atkaklumo buvo surasti įtariamieji ir teisiami.

Incidentas po koncerto Klaipėdoje

Per muštynes nukentėjęs vilnietis Garis Serbulis su dviem merginom, taip pat nukentėjusiomis per incidentą, kelis kartus tuščiai vyko į Klaipėdą – posėdžiai vis neįvykdavo. Nuspręsta, jog teismas gali posėdžiauti nuotoliniu būdu.

Garis Serbul
Garis Serbul

Prieš mėnesį į teismą pavyko prikviesti visus šešis kaltinamuosius: Gintarę Ruginytę, Edmundą Tamošauską, Nataliją Ščerbakovą, Gražvydą Martinkų ir iš emigracijos grįžusius Paulių Ruginį bei Jurindą Žukaitę.

Visi jie, išskyrus G.Martinkų, neigė savo kaltę. Tikino, kad tą vakarą koncertui dar nepasibaigus vasaros estrados dviračių takais važiavęs G.Serbulis pats prisiprašė buvęs „pamokytas“. Koncerto už tvoros klausęsi klaipėdiečiai pyko, jog šis nepaiso taisyklių ir važinėja takeliais.

Vaizdo registratorius užfiksavo, kaip iš pažiūros neblaivi kompanija užtveria kelią, puola ant automobilio, tampo juos sudrausminti norėjusį vilnietį. Jie lipo ant mašinos, apgadino jį.

G.Serbulis iš kaltinamųjų siekė prisiteisti 10 tūkst. eurų neturtinės žalos, dar 5500 eurų materialinės už sugadintą automobilį bei daiktus. Automobiliu tą vakarą važiavusios merginos teisme tikino patyrusios tikrą išgąstį ir siekė prisiteisti po 5 tūkst. eurų.

Teismo nuosprendžiu jie visi pripažinti kaltais. Jiems paskirta laisvės apribojimo bausmė nuo vienerių iki 1,5 metų: įpareigoti vakarais būti namuose, dirbti, nevartoti alkoholio. Užsienyje gyvenantiems kaltininkams laisvės apribojimo bausmė nepaskirta, jie turės susimokėti baudas: nuo 1506 iki 1883 eurų.

G.Serbul nuotr./Po incidento su įkaušusia kompanija Gario Serbul mašina buvo gerokai apgadinta.
G.Serbul nuotr./Po incidento su įkaušusia kompanija Gario Serbul mašina buvo gerokai apgadinta.

Taip pat jie visi solidariai turės sumokėti G.Serbuliui 5 461 eurų turtinės žalos ir 1200 – neturtinės. Nukentėjusioms merginoms iš kaltinamųjų priteista po 500 eurų.

„Trys metai vaikščiojimo po teismus įvertinta tik 1200 eurų – tai juokinga. Savo laimėjimą šioje byloje matau tik tame, jog įrodžiau, kad šie žmonės – nusikaltėliai. Sau naudos tikrai negavau“, – susipažinęs su nuosprendžiu 15min sakė G.Serbulis. Tačiau jis tikino nesvarstąs skųsti jo aukštesnei instancijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min