Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nenušalino prokuroro Justo Lauciaus nuo Juzefo Kozubovskio bylos ir leido buvusį advokatą suimti

Justas Laucius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Justas Laucius
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį nenušalino prokuroro Justo Lauciaus nuo buvusio advokato Juzefo Kozubovskio bylos, kurioje jis įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją apie privatų asmens gyvenimą bei šantažavęs kitą prokurorą. Popietę teismas leido prokurorams laikyti J.Kozubovskį suimtą, tačiau tik porą savaičių.

Papildyta 16.58 val. Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį leido 15 parų suimti buvusį advokatą Juzefą Kozubovskį, įtariamą prokuroro šantažu ir neteisėtu informacijos rinkimu apie privatų asmens gyvenimą, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė.

Pradžia. Teismas yra gavęs Generalinės prokuratūros prokuroro J.Lauciaus prašymą skirti suėmimą įtariamajam. Prašymas kol kas neišnagrinėtas, nes J.Kozubovskis prašo laiko susipažinti su byla.

Kaip skelbta, J.Kozubovskis ir dar vienas asmuo buvo sulaikyti Vilniuje vėlų antradienio vakarą.

Prieš trejus metus J.Kozubovskiui buvo pateikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo ir neteisėto vertimosi ūkine veikla. Įteikus šiam asmeniui įtarimus, taip pat laikinai apribotos ir jo nuosavybės teisės į turtą, kurio vertė siekė daugiau kaip 4,5 mln. litų.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, įtariamasis nedviprasmiškai pranešė prokurorui galįs viešai sukompromituoti jį taip, kad pastarasis galbūt net netektų pareigų. Mainais už tylą pareikalauta palankių procesinių sprendimų, tarp jų – ir bylos nutraukimo bei laikinojo nuosavybės teisių apribojimo panaikinimo.

Pasak pranešimo, prokuroras apie jam pateiktą pasiūlymą ir visas su šantažu susijusias aplinkybes informavo Generalinės prokuratūros vadovybę. Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas keliolika mėnesių trukęs neviešas tyrimas.

Bylos duomenimis, šantažui buvo pasirinktas epizodas apie daugiau nei trejų metų senumo įvykį, kai prokuroras nesuvaldė nuosavo automobilio ir jį apgadino. Prokuroras tuomet nemanė turįs kam nors oficialiai pranešti apie tai, tačiau šantažuojant šis atvejis pateiktas kaip galintis grėsti prokuroro karjerai dideliais nemalonumais.

Pareigūną šantažuoti norėta ir tuo, kad prieš keletą metų jis neinformavo savo vadovų apie jo šeimai bandytą padovanoti medų bei kelis butelius alkoholinių gėrimų.

Pasak pranešimo, per trečius asmenis norėtas perduoti vaišes, kurias pats prokuroras atsisakė priimti, siekė įteikti šeimos pažįstami, už, kaip buvo nustatyta, bendrų baudžiamojo proceso principų ir tvarkų išaiškinimą. Kaip teigia prokuratūra, bandymas perduoti minėtas vaišes sukūrė dviprasmę situaciją, kuria tikėjosi pasinaudoti galimai prokurorą šantažavę asmenys.

Antradienio vakarą sulaikytas ir kitas asmuo, kuris, manoma, vykdydamas minėto įtariamojo pavedimus sistemingai bei ilgą laiką neteisėtai rinko informaciją apie aukščiausių teisėsaugos institucijų pareigūnų privatų gyvenimą.

Anksčiau skelbta, kad J.Kozubovskis yra Sausio 13-osios byloje įtariamo buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo advokatas.

Prieš porą metų žiniasklaida skelbė, kad 1996 metais advokato praktika pradėjusio verstis J.Kozubovskio oficialaus turto vertė gali siekti daugiau kaip 30 mln. litų.

J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais. Šią bylą yra tyręs prokuroras J.Laucius.

Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad jis kaip teisininkas galėjo padėti kontrabandininkams savo patarimais. 2005 metais nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad J.Kozubovskio veiksmus galima būtų vertinti kaip advokato etikos pažeidimus, bet tai negalima vertinti kaip nusikaltimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min