Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nutraukė Seimo nario Žilinsko sugėrovo bylą

Rokas Žilinskas su bičiuliu Marku Gurskiu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rokas Žilinskas su bičiuliu Marku Gurskiu (dešinėje) teisme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnietis Markas Gurskis istorijoje su taksistu ir septyniais policininkais dėl senaties termino išvengė nuobaudos.

Penktadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nutarimą, kuriuo nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylą Markui Gurskiui (gim. 1984 m.) sukakus senaties terminui.

M.Gurskis Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2009 metų gruodžio 4 dienos nuosprendžiu buvo nuteistas už policijos pareigūnų įžeidimą, jam skirta 5 200 litų bauda, tačiau buvo išteisintas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams bei viešosios tvarkos pažeidimo. Dėl šių veiksmų M.Gurskiui buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla.

Administracinio teisės pažeidimo byla M.Gurskiui buvo iškelta dėl to, kad jis 2007 metų gruodžio 4 dieną, būdamas neblaivus, veikdamas su Seimo nariu Roku Žilinsku, įžūliais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams bei pasipriešino iškviestiems policijos pareigūnams, nepakluso jų teisėtiems reikalavimams nusiraminti, stumdė policijos pareigūnus.

Penktadienį teismas, priimdamas nutarimą nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylą, pabrėžė, kad nors Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) įtvirtinti administracinės nuobaudos skyrimo terminai, įstatymų leidėjas, pasisakydamas dėl bendrojo administracinės nuobaudos skyrimo termino, nuobaudos skyrimo termino atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, nutraukus baudžiamąjį procesą arba priėmus išteisinamąjį nuosprendį, plačiau nereglamentavo administracinės senaties instituto, kuriam suėjus administracinė teisena apskritai tampa negalima.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktikoje minėta teisės spraga – nereglamentuotas administracinės senaties institutas – pildyta nagrinėjant konkrečias administracinių teisės pažeidimų bylas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra pažymėjęs, kad „negalima teisinė situacija, kai laikas, per kurį gali būti taikoma atsakomybė už administracinį teisės pažeidimą, būtų ilgesnis už apkaltinamojo nuosprendžio padarius baudžiamąjį nusižengimą skyrimo terminą“; „senaties eiga sustabdoma tik dėl paties asmens priešingo veikimo teisei“.

Baudžiamasis kodeksas už baudžiamuosius nusižengimus numatė 2 metų senaties terminą, todėl, teismo nuomone, jis turi būti taikomas ir administracinio teisės pažeidimo byloje.

Teismas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, daro išvadą, kad šioje byloje nėra objektyvaus pagrindo nukrypti nuo susiklosčiusios teismų praktikos, taip pat nenustatyta ir asmens, traukiamo administracinėn atsakomybėn, priešingo vengimo teisei, dėl kurio būtų sustojusi senaties eiga.

Šis nutarimas per 10 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, rašoma penktadienį teismo atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus išplatintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min