Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas vėl drumsčia velionio Andriaus Ūso ramybę: šįkart pedofilijos byla narpliojama Vilniuje

Andrius Ūsas
Andrius Ūsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinėje mėginta po kaltinamojo mirties nagrinėti rezonansinę nemirtingąją pedofilijos bylą, kurioje Drąsiaus Kedžio artimieji ir rėmėjai reikalauja velionį pripažinti kaltu, o A.Ūso šeima siekia jo reabilitacijos. Tačiau nei vieni, nei kiti į posėdį neatvyko. Tuo tarpu Generalinė prokuratūra šioje byloje vėl radikaliai pakeitė poziciją: nori bylą nutraukti.

Ketvirtadienį nuo 9 val. ryto Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas žada imtis rezonansinės bylos, kurioje velionis Andrius Ūsas kaltinamas dėl mažametės tvirkinimo.

15min.lt primena, jog dar iki tol, kol 2010-ųjų birželį keturračiu važiavęs A.Ūsas griovyje rastas negyvas, ši byla, kurios negalėjo nagrinėti Kauno teisėjai, buvo atiduota į Panevėžio miesto apylinkės teismą. Po kaltinamojo mirties prokuratūros prašymu Panevėžyje byla nutraukta.

Tačiau D.Kedžio artimieji ir rėmėjai reikalavo velionį teisti, o A.Ūso šeima siekė po mirties jį reabilituoti.

Kaip žinoma, pedofilijos byloje dabar jau miręs kaunietis D.Kedys kaltino teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko visuomeninį padėjėją A.Ūsą ir dar vieną nenustatytą asmenį seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Tačiau kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui.

Panevėžio miesto apylinkės teisme šią bylą pernai lapkričio pabaigoje nutraukus, ją apeliacine tvarka turėjo nagrinėti Panevėžio apygardos teismas. Bet Lietuvos apeliacinis teismas patenkino panevėžiečių prašymą perduoti bylą kitam teismui. Visa medžiaga atsidūrė uostamiesčio teisme. Klaipėdos apygardos teismas nutarė, kad D.Kedžio ir A.Ūso artimųjų noras tęsti bylinėjimąsi privalo būti patenkintas.

Tokių bylų Lietuvoje ligšiol nebuvo: kuriamas precedentas.

Formaliai byla iš Klaipėdos turėjo grįžti į Panevėžio miesto apylinkės teismą, tačiau pastarasis jos atsisakė, nes dauguma teisėjų yra susiję su byla, nagrinėję skundus, kai kas mokėsi su nužudytuoju teisėju J.Furmanavičiumi, taigi tokiu būdu nebeliko iš ko sudaryti teisėjų kolegiją.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Teisėjas Ovidijus Ramanauskas
Teisėjas Ovidijus Ramanauskas

Galiausiai Lietuvos apeliacinis teismas nukreipė šią bylą į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą.

Papildyta 9.20 val. Teisėjas O.Ramanauskas ketvirtadienį buvo priverstas bylos nagrinėjimą atidėti. Priežastys dvi: į teismą neatvyko nei kaltinamojo, nei D.Kedžio atstovai.

Dar svarbiau, jog prokurorai radikaliai pakeitė šioje byloje savo poziciją: Generalinė prokuratūra nebepritaria šios bylos tęsimui ir pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) dėl Klaipėdos teismo nutarties, pagal kurią leista bylos nenutraukti, kaip tai numato teisės aktai.

Kodėl prokurorai persigalvojo?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prokuroras Egidijus Motiejūnas
Prokuroras Egidijus Motiejūnas

Pasak sostinėje šią bylą kuruojančio Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Trečiojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Egidijaus Motiejūno, reikia klausti uostamiesčio pareigūnų, kodėl jų pozicija buvo neprieštarauti bylos nagrinėjimui. Anot E.Motiejūno, teisūs Generalinės prokuratūros atstovai, prašantys Aukščiausiojo Teismo patvirtinti, jog po A.Ūso mirties ši byla privalo būti nutraukta.

Teigiama, jo A.Ūso bei D.Kedžio atstovai ketvirtadienį neatvyko, nes jiems netiko posėdžio data, jie turėjo iš anksto suplanuotų reikalų.

Naujo posėdžio datos paskirti nėra galimybės, kol nėra gautas atsakymas iš LAT dėl kasacinio skundo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min