TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme atversta A.Žemaičio-Kuko nužudymo byla

Valdemaras Labanauskas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisme V.Labanauskas pasiprašė, jog būtų nuimti antrankiai: "Gal ką nors konspektuosiu..."
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti Kauno nusikalstamo pasaulio veterano Algirdo Žemaičio, pravarde Kukas, nužudymo byla. Pirmajame teismo posėdyje apklausti įvykio liudininkai ir aukos bei kaltinamojo artimieji. Kuko nužudymu apkaltintas Valdemaras Labanauskas–Labas pageidavo teisme parodymus duoti tik išklausęs visus liudininkus. Jis toliau neigia, kad Kuką nužudė tyčia.

15min.lt rašė, kad su „daktarais“ siejamas A.Žemaitis-Kukas buvo nušautas 2009 metų kovo 17 dieną. Kaunietis krito nuo nelaimės vakarą su juo girtavusio seno pažįstamo V.Labanausko paleistų kulkų. Mirtimi pasibaigęs konfliktas kilo girtaujant Labo bute, esančiame Laisvės alėjoje. Oficialiai patvirtinta, kad dvi kovinio pistoleto apkabas į Kuką iššaudęs V.Labanauskas nusikaltimo metu buvo neblaivus: po sulaikymo į alkoholio tikrintuvą jis įpūtė 2,7 promiles alkoholio. Tyrėjams jis aiškino mirtinus šūvius į A.Žemaitį-Kuką paleidęs gindamasis. Tą patį patvirtino ir teisme. Pasak V.Labanausko, seno pažįstamo jis nenušovė tyčia.

Sieks prisiteisti 500 tūkst. neturtinės žalos

Byloje nukentėjusiąja pripažinta A.Žemaičio žmona Deimantė Ramūna Žemaitienė siekia prisiteisti 505 tūkst. litų, iš kurių 5 tūkst. – turtinė žala. Tiek esą buvo išleista A.Žemaičio-Kuko laidotuvėms. Likusi suma – kompensacija už mylimo tėvo, vyro, sūnaus ir šeimos maitintojo netektį.

Mažametis A.Žemaičio sūnus po tėvo mirties turi psichologinių problemų: berniukas nuolat vedamas pas psichologus

„Visa mano ir Algirdo šeima patyrė didelių dvasinių išgyvenimų. Jo mama patyrė du insultus, neišeina iš ligoninių, buvo net durnyne. Ji labai išgyvena dėl sūnaus mirties“, – teisme sunkiai rinkdama žodžius kalbėjo nužudytojo A.Žemaičio žmona. Pasak jos, mažametis jų sūnus taip pat turi psichologinių problemų: berniukas nuolat vedamas pas psichologus. „Tos jo šnekos gąsdina: jis sako, kad nori nusižudyti, mane nužudyti ir patekti ten, kur yra tėtis“, – vos sulaikydama ašaras pasakojo D.R.Žemaitienė.

V.Labanauskas-Labas teigė sutinkantis tik su ta civilinio ieškinio dalimi, kurioje nurodomi 5 tūkst. litų turtinei žalai padengti.

Mokėjo išvengti kulkų?

Teisme liudijusių Kuko, Labo artimųjų, kaimynų ir policijos pareigūnų parodymai atskleidė daug nelaimės dienos detalių.

Kovo 17 dieną į V.Labanausko namus jo paties iškviesti policijos pareigūnai nurodė, kad jiems atvykus A.Žemaitis jau neberodė jokių gyvybės ženklų. „Jis gulėjo ant nugaros. Kairėje rankoje laikė kovinį pistoletą. Tačiau jis atrodė kažkaip nenatūraliai“, – pasakojo vienas iš pirmųjų į nelaimės vietą atvykusių Kauno policijos pareigūnų, vyriausiasis policininkas Darius Mackela. Jis teigė nežinojęs, kad A.Žemaitis dešiniarankis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Valdemaras Labanauskas teisme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./V.Labanauskas teisme

Tiek jis, tiek teisme liudiję jo kolegos sakė, jog girdėjo V.Labanauską kalbantį, jog Kuką jis nušovė konflikto metu. Ginčas esą įsiplieskė dėl pinigų. „Kukas neva reikalavo grąžinti skolą, baudą – 100 tūkst. litų ar eurų“, – V.Labanausko nelaimės vietoje pasakytus žodžius persakė pareigūnai. Pasak jų, Labas taip pat sakė, kad A.Žemaitis jį smaugė, šovė, todėl jis esą į jį ir iššovė iš savo ginklo. Į policininkų klausimą, kaip jam pavyko išvengti Kuko paleistų šūvių, V.Labanauskas esą atsakė, jog "tarnavo Afganistane, todėl žino būdų, kaip išvengti kulkų".

Girtavo su buvusiais klasiokais

Kitų liudininkų parodymai patvirtino ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, rodančius, jog abu nelaimės dalyviai buvo stipriai apsvaigę nuo alkoholio. Pasak V.Labanausko žmonos, Zitos Labanauskienės, prieš lemtingą vakarą jos vyras dvi dienas gėrė: „Sekmadienį buvo pirtyje ir gėrė, o pirmadienį taisė sveikatą. Antradienį (kovo 17 dieną – aut. past.), matyt, irgi nesijautė gerai“, – pasakojo kaltinamojo žmona. „Taisyti sveikatą“ Labas pradėjo kartu su buvusiu klasės draugu, Gintautu Krukoniu. Pasak teisme liudijusio kauniečio, su Labu jie tądien buvo išgėrę degtinės butelį, kai V.Labanauskas į savo namus prisijungti pakvietė A.Žemaitį. Jį prie Labo namų atvežė žmona. Kaip ji prisiminė, vyras pasakė, kad važiuoja pas V.Labanauską paminėti gimtadienio. „Paprašiau, kad negertų. O jis užtikrino, kad tik kokius 50 gramų. Jam išlipus iš mašinos pamačiau, kad užantyje nešasi buteliuką“, – teisme prisiminė D.R.Žemaitienė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kuko portretas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./A.Žemaičio-Kuko laidotuvės

A.Žemaičio atsineštą butelį gėrė trise: jis, Labas ir jų abiejų vaikystės draugas G.Krukonis. Su pastaruoju Kukas susipyko. „Nesutapo mūsų nuomonės dėl vaikų auklėjimo. Kai pasakiau kažką apie jo vyresnį sūnų, kuris nuteistas, Algirdas man trenkė į nosį. Pradėjo bėgti kraujas“, – pasakojo G.Krukonis. Vėliau jie santykius dar aiškinosi lauke. Tačiau, pasak G.Krukonio, muštynės neįsiplieskė: „Gavau smūgį ir viskas baigėsi. Pasiėmiau striukę ir išėjau namo“. Pasak G.Krukonio, nuo vaikystės pažįstančio A.Žemaitį, šis nemėgo ginklų: „Jis buvo seno sukirpimo žmogus, manęs, kad tikri vyrai viską gali išsiaiškinti kumščiais“. Tą patį teismui patvirtino ir A.Žemaičio žmona. „Jis nemanė, kad tikram vyrui reikia ginklų. O išgėręs nebūdavo agresyvus. Dažniausiai eidavo miegoti. Smurtaujančio jo nesu mačiusi“, – tvirtino D.R.Žemaitienė.

Ginklų arsenalą laikė medžioklei

Nelaimės metu tame pačiame bute buvusi V.Labanausko žmona apie nužudymą mažai ką galėjo pasakyti. Moteris prisipažino, tądien beveik visą laiką praleidusi miegamajame, lovoje, nes ją kamavo galvos skausmas. Šūvius Z.Labanauskienė teigė išgirdusi taip pat būdama savo kambaryje. Susiorientuoti, kas įvyko pradėjo tik atėjus vyrui ir pasakius, kad jis iškvies policiją.

„Prieš šūvius girdėjau Valdą (V.Labanauską – aut. past.) garsiai kažkam sakantį: „Baik durniuot, atiduok“. Ir kito vyro balsą, sakantį negražų žodį bei „nudėsiu“, – teisme kalbėjo Z.Labanauskienė.Teisme V.Labanauskas paprašė, kad jam nuimtų antrankius: "Gal norėsiu ką nors konspektuoti..."

Prokurorui atkreipus dėmesį, jog apklausiama tyrėjų ir prokuratūroje Z.Labanauskienė neminėjo, kad prieš šūvius girdėjo ir kito vyro, ne tik savo sutuoktinio, balsą, moteris atsakė, kad tik dabar pradeda atsigauti ir prisiminti detales. „Tuo metu, kai buvau apklausiama, man viskas buvo kaip tamsi duobė“. Paklausta, kam vyras namuose laikė ne vieną ginklą, tarp kurių – ir koviniai, moteris tikino, jog dėl to, kad yra medžiotojas. Ji neslėpė, kad namuose yra mačiusi šaudymo žymių. „Tačiau prie manęs jokių šaudymų nėra buvę“, – užtikrino Z.Labanauskienė.

3,5 val. trukęs bylos nagrinėjimas atidėtas iki kovo. Antrajame teismo posėdyje bus apklausti likę liudininkai, ekspertai, taip pat parodymus turėtų duoti pats V.Labanauskas. Kituose teismo posėdžiuose nedalyvaus nužudytojo žmona. Teismas patenkino jos prašymą ir leido D.R.Žemaitienę atstovauti jos teises ginančiai advokatei Loretai Kraujutaitienei.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min