Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme – Laimutės Stankūnaitės triumfas

Laimutė Stankūnaitė teisme
BFL nuotr. / Laimutė Stankūnaitė su gynėju advokatu Vitalijumi Vasilionoku teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Apeliacine tvarka išnagrinėjęs Neringos Venckienės ir L.Stankūnaitės skundus privataus kaltinimo byloje dėl šmeižto Vilniaus apygardos teismas paskelbė buvusiai Drąsiaus Kedžio sugyventinei palankų nuosprendį: ji išteisinta.

„Aš pasakiau tik savo nuomonę. Norėčiau būti išteisinta“, – dar gegužės mėnesį prieš posėdį, paklausta apie jos poziciją šioje byloje, žurnalistams trumpai buvo pakomentavusi L.Stankūnaitė.

Skundus išnagrinėję teisėjai tarsi įsiklausė į jos žodžius: byloje dėl šmeižto Vilniaus apygardos teismas L.Stankūnaitę išteisino, pripažinęs pagrindinį moters argumentą: buvo išreikšta tik nuomonė.

Kaip žinoma, pirmosios instancijos teismas L.Stankūnaitę praėjusį vasarį pripažino kalta dėl šmeižto. 24 metų L.Stankūnaitė privataus kaltinimo baudžiamojoje byloje pagal N.Venckienės ir motinos Laimutės Kedienės pareiškimą buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn už jų šeimos šmeižimą per „Lietuvos ryto“ televiziją (dėl žodžių apie mažametę „jinai buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius“).

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Alberta Baltušytė buvo nutarusi, kad L.Stankūnaitė turėtų sumokėti 1 300 litų baudą.

BFL nuotr./Neringa Venckienė
BFL nuotr./Neringa Venckienė su motina L.Kediene.

Ir nuteistoji, ir nukentėjusiosios nuosprendžiu neliko patenkintos: L.Stankūnaitė norėjo būti išteisinta, o N.Venckienė su L.Kediene prašė varžovei skirtą baudą pakeisti administraciniu areštu.

Abu atitinkamus skundus išnagrinėjo aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismo kolegija, kurią sudaro teisėjai Audronė Kartanienė (pranešėja), Arūnas Kisielius ir Ryšardas Skirtunas.

Ketvirtadienio rytą kolegijos paskelbtas verdiktas, kuriuo naikinamas žemesnės instancijos teismo nuosprendis, yra galutinis ir neskundžiamas.

Turint omeny, kad L.Stankūnaitė buvo išteisinta, Vilniaus apygardos teismui nebuvo prasmės nagrinėti ar pasisakyti dėl L.Kedienės bei N.Venckienės skundo argumentų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min