TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme nepavyko pradėti skandalingos policininkų ir „Linavos“ darbuotojų bylos (nuotraukos)

„Linavos“ sekretorius A.Darginavičius.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teismas ketvirtadienį bandė atversti skandalingą policininkų ir „Linavos“ darbuotojų bylą. Nuotraukoje – „Linavos“ sekretorius A.Darginavičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš teismą stojo buvęs sostinės ekonominės policijos viršininkas, jo pavaldiniai ir keli asociacijos „Linava“ darbuotojai. Tačiau vienam iš penkių kaltinamųjų neatvykus į posėdį procesą teko atidėti.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas ketvirtadienį bandė atversti skandalingą policininkų ir „Linavos“ darbuotojų bylą.

Įtarimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi yra pateikti buvusiems pareigūnams: Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkui 55 metų Andrejui Lapickiui, jo pavaldiniams 44 metų Faustui Vrubliauskui ir 30 metų Robertui Bacenskui, taip pat asociacijos „Linava“ sekretoriui 54 metų Adolfui Darginavičiui bei šioje asociacijoje dirbusiam 60 metų Mečislavui Naruševičiui.

Ketvirtadienį posėdį teko atidėti, nes į teismą neatvyko vienas iš 5 kaltinamųjų, kuris, kaip teigiama, dar nepasveiko po neseniai atliktos širdies operacijos.

Kaip 15min.lt rašė sausį, buvę policijos pareigūnai bei asociacijos atstovai kaltinami tuo, kad A.Darginavičiui organizavus, M.Naruševičiui sukursčius ir padėjus, piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi ir viršydami savo įgaliojimus, sutrukdė „Linavos serviso“ generaliniam direktoriui Egidijui Kairiui dalyvauti rinkiminiame „Linavos“ asociacijos kongrese, tarnybiniuose dokumentuose fiksavo tikrovės neatitinkančius duomenis ir nuslėpė nusikalstamą veiką.

Kaltinamajame akte teigiama, kad veikdami „Linavos“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus interesų labui ir siekdami užtikrinti, kad jis būtų perrinktas artėjančiame asociacijos kongrese, A.Darginavičius ir M.Naruševičius sumanė sutrukdyti kitam pretendentui dalyvauti rinkimuose. Jiedu žinojo, kad E.Kairys ketina kelti savo kandidatūrą ir kongreso metu pateikti informacijos apie „Linavos“ prezidento bei prezidiumo darbo trūkumus.

A.Darginavičius ir M.Naruševičius susitarė sukurstyti Vilniaus apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininką A.Lapickį, kad šis 2004-ųjų birželio 18-ąją, rinkimų dieną, nurodytų savo pavaldiniams atlikti bendrovės „Malena“, kurios akcininkas buvo E.Kairys, o direktore dirbo jo žmona, ūkinės ir finansinės veiklos patikrinimą. Jiedu tikėjosi, kad „Linavos“ prezidento konkurentas bus priverstas išvykti iš kongreso ir visą dieną praleisti ekonominės policijos patalpose.

Nurodymą bendrovėje atlikti patikrinimą A.Lapickis perdavė vyresniajam tyrėjui F.Vrubliauskui , o šis – jam pavaldiems tyrėjams R.Bacenskui ir A.G. (dabar jau miręs).

Machinacijų rezultatas: „Linavos“ kongresas įvyko, o prezidentu perrinktas A.Kondrusevičius.  

Griežčiausia bausmė, įstatyme numatyta valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, piktnaudžiavusiam tarnybine padėtimi arba viršijusiam įgaliojimus ir siekusiam turtinės ar kitokios asmeninės naudos, – laisvės atėmimas iki 6 metų.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Korupcijos kontrolės valdybos pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min