Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 10:08

Teisme – Selo ir kelių policininkų akistata, Dragūnui skirta 700 litų bauda (foto, atnaujinta 11.39 val.)

Selas teisme
Broniaus Jablonsko nuotr. / Grupės SEL lyderis E.Dragūnas šiandien teisme pasirodė apsirengęs sportiškai, nors į pirmąjį posėdį buvo pasipuošęs labai elegantiškai.

Išnagrinėta byla dėl incidento policijos būstinėje.

Vilniečio 33 metų E.Dragūno gyvenime – nieko nauja. Pastaruoju metu žinomas atlikėjas yra skandalų sūkuryje, tad dažnai svečiuojasi teismuose. Galiu prisiekti viskuo, ką turiu – vaiku, motina, darbu, kad nevogiau tų nuotraukų, nesistumdžiau, nieko nedariau!, – teismui prisiekinėjo E.Dragūnas.

Ketvirtadienį Vilniaus 2 apylinkės teismas toliau narplioja administracinę bylą, kurioje Selas kaltinamas siautėjimu kelių policijos būstinėje sostinės Giraitės gatvėje. Šiandien E.Dragūnas posėdyje iš pradžių nepasirodė ir byla buvo nagrinėjama be jo, tačiau aštuonias minutes pavėlavęs jis įsiveržė į salę.

Pirmajame teismo posėdyje įtariamasis E.Dragūnas apie neseniai vykusį incidentą pasakojo visiškai kitaip, nei teigiama bylos medžiagoje.

Todėl į šiandieninį posėdį pakviesti ir du policininkai, konflikto dieną susidūrę su žvaigžde kelių policijos būstinėje.

Beje, nuo pirmojo posėdžio šioje byloje vilnietis neišvengė dar vieno skausmingo incidento, kai dainininko Enrigue Iglesiaso koncerto Vilniuje metu susigrūmė su apsaugininkais.

Policininkai patvirtino, kad siautėjo

Kaip jau pasakojo portalas 15min.lt, šiandien teisme narpliojamas konfliktas prasidėjo nuo to, kad E.Dragūnas iš policijos paštu gavo fotoradaro nuotrauką, kurioje užfiksuotas jo vairuojamas visureigis.

Aplankęs policininkus E.Dragūnas pasibaisėjo, kokia nekokybiška yra nuotrauka – esą fotografuota iš itin toli ir matosi tik pusė vairuotojo. Kaip teisme pasakojo Selas, neradęs bendros kalbos su policininkais jis paprasčiausiai išėjo iš jų būstinės.

Tuo tarpu pareigūnai šią situaciją apibūdino kur kas dramatiškiau – esą E.Dragūnas bandė atimti užfiksuoto pažeidimo medžiagą, keikėsi necenzūriniais žodžiais, jam savavališkai pasišalinus teko skelbti jo paiešką.

Ketvirtadienį pasibaigus pirmojo pareigūno apklausai, kaip minėta, pasirodė Selas, todėl policininką teko apklausti iš naujo. Mat asmuo, kuriam iškelta byla, turi teisę užduoti liudytojams klausimus.

Abu apklausti policininkai patvirtino faktus, kurie pateikti byloje: jog Selas triukšmavo, keikėsi necenzūriniais žodžiais, bandė atimti bylos medžiagą.

Selas tampė už megztinio?

„Aš dirbu trečiame aukšte, o įvykis vyko antrame aukšte“, – teisme pasakojo pareigūnas Edgaras Rinkevičius, lemiamu momentu nusileidęs į antrąjį aukštą.

„Išgirdau triukšmą, keiksmažodžius“, – minėjo E.Rinkevičius. Pareigūnas pridūrė iškart atpažinęs triukšmadarį: „Jį atpažint nesunku!“

Anot E.Rinkevičiaus, vairuotojui buvo pasiūlyta užeiti į kabinetą ir ramiai aptarti problemą. „Gal iš penkto karto jis sutiko“, – sakė liudytojas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas trečiadienį stojo prieš teismą dėl incidento kelių policijos būstinėje
Selo įvaizdis praėjusio posėdžio metu.

Kabinete E.Dragūnui buvo surašinėjamas pažeidimo protokolas. „Aš žiūrėjau tą nuotrauką – abejonių šiaip nekyla“, – policininkas nesupranta, kodėl vairuotojas nutarė aršiai diskutuoti, jis ar ne jis užfiksuotas fotoradaro nuotraukoje.

Anot E.Rinkevičiaus, E.Dragūnas netikėtai griebė už bylos dokumentų, tarp vairuotojo ir policininko Romualdo Gasperavičiaus įvyko konfliktas. Teigiama, kad vairuotojas netgi buvo įsikibęs R.Gasperavičiui į megztinį.

„Nežinau, kas pas jį galvoje buvo...“, – teisme stebėjosi liudytojas E.Rinkevičius.

Teisėjos paklaustas, kokios kalbos keiksmažodžiai skambėjo iš Selo lūpų, policininkas sakė: „Tokie kaip tarptautiniai – lietuviški, rusiški.“ Jis dar pridūrė, kad vairuotojo elgesys policijos įstaigoje buvo visiškai nepriimtinas: „Niekas taip nedaro, negražu!“

Selas įtarė, kad šis liudytojas teismui pasakoja daugiau, nei iš tikrųjų prisimena. Norėdamas patikrinti pareigūno atmintį, E.Dragūnas apie kovo 18-osios įvykius paklausė: „Kaip aš buvau apsirengęs?!“ Policininkas E.Rinkevičius to nežinojo: „Tokių smulkmenų aš neatsimenu...“

„Žmonės koridoriuje buvo apakę...“

Kolegos liudijimą patvirtino ir pareigūnas R.Gasperavičius.

„Egidijus Dragūnas atėjo pas mane į kabinetą. Minėtas pilietis pradėjo rėkti, keiktis necenzūriniais žodžiais“, – teisme kalbėjo antrasis policininkas.

Po to Selas išėjo iš kabineto, bet koridoriuje pasuko ne į tą pusę – kur nėra išėjimo. Jam teko grįžti pro tą patį kabinetą, jam vėl buvo pasiūlyta užeiti vidun. Anot R.Gasperavičiaus, E.Dragūnas stvėrė už dokumentų, kai buvo rašomas protokolas. „Jis stvėrė mane už megztinio ir mane pastūmė“, – tikino šis liudytojas. Jis pridūrė: „Žmonės, kurie stovėjo koridoriuje, buvo apakę...“

„Žmonių nebuvo. Mes buvome trise“, – patikslino Selas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Selą prislėgė teismo sprendimas.
Selą prislėgė teismo sprendimas.

Po pareigūnų apklausos Selas vėl rėžė ilgą išsamią kalbą. „Galiu prisiekti viskuo, ką turiu – vaiku, motina, darbu, kad nevogiau tų nuotraukų, nesistumdžiau, nieko nedariau!“ – teismui prisiekinėjo E.Dragūnas.

Matydama, kad E.Dragūno ir policininkų liudijimai radikaliai skiriasi, teisėja Jurgita Mačionytė atlikėjo pasiteiravo: „Ar jūs teigiate, kad pareigūnai meluoja?“ „Taip“, – užtikrintai sakė Selas.

Dragūnas pasibaisėjo teisingumu

Išklausiusi abiejų šalių versijas, teisėja padarė vos 5 minučių pertrauką ir paskelbė verdiktą: E.Dragūnui skiriama 700 litų bauda. Anot teismo, tokios baudos E.Dragūnas nusipelnytų vien už pasipriešinimą policijos pareigūnams. Dar 300 litų baudos jis užsidirbo necenzūriškai keikdamasis. Tačiau teismas bausmes apibendrino ir pažeidėjui teks mokėti tik vieną, bendrą 700 litų bauda.

Šį nutarimą vairuotojas per 10 dienų galės apskųsti.

Teismo salėje buvo akivaizdu, kad tokio sprendimo E.Dragūnas nesitikėjo. Keliolika sekundžių jis stovėjo tylėdamas, o išeidamas iš salės kartoto: „Baisu... Baisu...“

Nuėjęs iki teismo rūmų lifto Selas šiek tiek pralinksmėjo. Jis dėkojo žurnalistams už dėmesį šiai istorijai. Anot Selo, netgi draugai neatėjo jo palaikyti, o žiniasklaidos atstovų susirinko labai daug. E.Dragūnas prasitarė, kad nemato prasmės skųsti nepalankaus teismo nutarimo, nes nebesitiki įrodyti savosios teisybės.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min