TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakuose nuteista melagingus parodymus teisme davusi moteris

Trakų rajono apylinkės teismas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Trakų rajono apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nuteisė N.P. už tai, kad ji teismo posėdyje apklausiama kaip nukentėjusioji davė melagingus parodymus.

Kaip rašoma Trakų teismo pranešime, išnagrinėjus prokuroro pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą teismas nustatė, kad 2012 m. liepos 20 d. Trakų rajono apylinkės teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą, kurioje V.P. buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, apklausiama kaip nukentėjusioji N.P., siekdama padėti savo vyrui išvengti baudžiamosios atsakomybės, davė melagingus parodymus.

N.P. teismui teigė, jog jos vyras prieš ją fizinio smurto nenaudojo, o kraujosruvos ant veido ir kelių atsirado jai pačiai netyčia susižalojus. Prieš duodant parodymus N.P. buvo išaiškinta jos teisė atsisakyti duoti parodymus prieš šeimos narį, tačiau ji šia teise nepasinaudojo, o melagingus parodymus davė prisiekusi sakyti tiesą bei įspėta dėl atsakomybės už melagingų parodymų davimą.

Skiriant bausmę teismas kaltinamosios atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad N.P. prisipažino padariusi nusikalstamą veiką.

Įvertinęs kaltinamosios padarytos nusikalstamos veikos sunkumą ir jos asmenybę, teismas už nusikalstamą veiką N.P. skyrė šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant šiuo laikotarpiu be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos ir būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

Nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu N.P. per keturiolika dienų dar gali paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min