Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrėju S.Šileikiu apsimetęs vyras užhipnotizavo apie sukčius ne sykį girdėjusią ukmergiškę

Vilniaus pataisos namuose
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: telefoniniai sukčiai lengvatikiams dažnai skambinėja iš pataisos namų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugpjūčio pradžios telefoniniai sukčiai atakavo ukmergiškius – per parą policijos budėtojai sulaukdavo vidutiniškai 4-5 gyventojų pranešimų, kad jiems paskambino sukčiai. Galop nusikaltėliams pavyko rasti auką. Ja tapo garbaus amžiaus Ukmergės gyventoja.

„Niekada nemaniau, kad mane gali taip apgauti. Tiesiog stebėjausi, kaip žmonės patiki, kaip atiduoda paskutinius savo pinigus. Daugybę kartų panašias istorijas esu girdėjusi – per radiją ir televiziją kalba, laikraščiai rašo, su kaimynėm aptarinėjom, o vaikai kiek kartų yra perspėję...“, – kalbėjo aštuntą dešimtį metų perkopusi ukmergiškė. Į policiją ji atėjo pirmadienio rytą, ieškodama 204 kabineto ir tyrėjo Sigito Šileikio.

Pareigūnai tuoj pat suprato, kad močiutę „atsiuntė“ sukčiai. Joks žmogus tokia pavarde Ukmergės policijoje nėra dirbęs, pasakojama Ukmergės rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistės Astos Krogertienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Guvi senolė papasakojo, kad penktadienio popietę sulaukė netikėto skambučio. Skambinusysis pristatė policijos pareigūnu Šileikiu. Jis aiškino, neva iš banko gavo pranešimą, kad pasinaudojant ukmergiškės banko sąskaita buvo plaunami pinigai. Viena įtariamoji, vardu Nijolė, neva jau yra sulaikyta, antrosios dar ieško policija. Todėl prašė niekam apie tai nepasakoti, nes gali sugriauti operaciją. Vyriškis sakė, kad reikalinga internetinės bankininkystės kortelė su kodais. Dar bekalbant, į duris pasibeldė  kitas policijos pareigūnu apsimetęs asmuo, kaip aiškino, kaip tik netoliese dirbęs.

Skambinusysis paprašė perduoti kortelę šiam žmogui. Senutė taip ir padarė. Po kurio laiko ji vėl sulaukė skambučio. Šįkart skambinęs „pareigūnas“ sakė, kad reikia patikrinti pinigus, kurie buvo nuimti iš banko sąskaitos.

Prie moteriškės durų vėl prisistatė nepažįstamas vyras. Ukmergiškė jam atidavė apie 3 500 litų. Tačiau tik išėjus nepažįstamajam, moterį apėmė abejonės. „Ėmiau galvoti, kad aš pati galėjau išsikviesti taksi ir į policiją tuos pinigėlius nuvežti... Turbūt ir mano sąskaita banke, kur buvo per 4 000 litų, taip pat jau tuščia... Nervinausi, nei miegot, nei valgyt nenorėjau...“, – pasakojo neramų savaitgalį iškentusi senolė.

Eidama į policiją pirmadienio rytą ji dar turėjo mažytę viltį, kad suras pareigūną Šileikį...

„Kaip dabar aš vaikams pasakysiu, juk mane tiek kartų buvo įspėję. Gėda, kad šitaip apsikvailinau. Nežinau, ką galėčiau patarti kitiems žmonėms... Kai paskambino, labai pasimečiau. Niekada gyvenime su policija jokių reikalų nesu turėjusi. Aš tikrai patikėjau, kad skambina iš policijos,“ – kalbėjo senolė.

Bekalbant su nukentėjusiąja, į policiją atėjo dar viena garbaus amžiaus moteris, ieškodama 204 kabineto ir tyrėjo Sigito Šileikio. Kadangi senutė nesinaudoja elektronine bankininkyste ir gerai nesuprato, ko iš jos reikalavo savaitgalį skambinęs policijos pareigūnas, pažadėjo ateiti į policiją pirmadienį ir padėjo ragelį. Taip pasielgusi, ši ukmergiškė bent jau nenukentėjo.

Sukčiai išmoningi: jie prisistato policijos pareigūnais, FNTT tyrėjais, medikais, chirurgais, giminaičių draugais ar net sūnumis, dukromis, anūkais.

Policija dar sykį ragina gyventojus būti apdairiais ir išmintingais. Jūs negalite žinoti, kas „kitame laido gale“. O sukčiai išmoningi: jie prisistato policijos pareigūnais, FNTT tyrėjais, medikais, chirurgais, giminaičių draugais ar net sūnumis, dukromis, anūkais.

Pastebima, kad dažniausiai skambinama į laidinius telefonus. Telefonų numeriai parenkami iš telefonų knygų.

Jie žino, kad „ant kabliuko“ greičiau užkibs vyresnio amžiaus žmonės, todėl pasirenka vardus, būdingus vyresnės kartos žmonėms.

Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos ar kitų tarnybų pareigūnai, medikai, paskambinę telefonu, niekuomet neprašo perduoti grynųjų pinigų, padiktuoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų banko operacijų.

Policija pataria: paskambinusiems nepažįstamiems asmenims, kad ir kuo beprisistatytų,  neatskleiskite savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

Apie tokius sukčiavimo atvejus nuolat priminkite su savo vaikams ar vyresnio amžiaus artimiesiems.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min