Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 12, 12:35

Ugniagesių savaitgalis: nuo dvaro padegimo iki pavojaus „Vichy“ vandens parkui

Gaisrai siaubė gyventojų namus, visuomeninius ir ūkinius pastatus, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), kurio atstovai pirmadienį apžvelgia trijų praėjusių savaitgalio parų įvykius.

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 105 gaisrų ir atliko 90 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu buvo traumuoti 2 žmonės. Šeštadienį, 19.14 val., Vilniuje, Paupio gatvėje, atvira liepsna degė medinis garažas. Iki atvykstant ugniagesiams iš garažo buvo išneštas smarkiai apdegęs vyras. Jis buvo perduotas greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į ligoninę. Gaisro metu garažas sudegė, ugniagesiai išsaugojo šalia esančius sandėliukus.

Tos pačios dienos vakare, 20.51 val., Jonavos rajone, Šilų seniūnijoje, Stoškų kaime, sodų bendrijoje „Stumbras“, degė tujos. Jas iki atvykstant ugniagesiams užgesino patys gyventojai.

Sodų bendrijoje „Stumbras“ degė tujos. Jas gesindamas, susižeidė sodininkas.

Gesindamas gaisrą rankas apdegė sklypo savininkas. Atvykę greitosios pagalbos medikai jam medicinos pagalbą suteikė vietoje. Gaisro metu apdegė 2 m tujų gyvatvorės.

Penktadienį, 5.15 val., buvo pranešta apie didelį gaisrą Kėdainių rajone, Apytalaukio kaime.

Dimitrijaus Kuprijanovo / „Rinkos Aikštės“ nuotr./Įvykio vietoje
Dimitrijaus Kuprijanovo / „Rinkos Aikštės“ nuotr./Įvykio vietoje

Kėdainių pensionato VšĮ „Apytalaukis“ kultūros paskirties pastato palėpė degė atvira liepsna. Objektas yra įtrauktas į Nekilnojamojo kultūros vertybių registrą.

Gaisro metu įkrito medinė perdanga tarp antrojo ir trečiojo aukštų, ugniagesiai nuardė 220 kv. m stogo konstrukcijų. Įtariamas padegimas.

19.42 val. Jonavoje, Chemikų gatvėje, daugiabučio namo balkone liepsnojo sukrautos šiukšlės, sendaikčiai ir įvairūs rakandai. Gaisro metu išdužo įstiklinto balkono ir buto langų stiklo paketai, išsilydė kambario balkono durų ir balkono plastikiniai rėmai, taip pat žuvo balkone buvęs katinas. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Šeštadienį po vidurnakčio Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Margionių kaime, atvira liepsna degė Varėnos kultūros centro „Klojimo teatras“ pastatas. Atvykus ugniagesiams, stogas ir perdanga jau buvo įgriuvę. Gaisro metu sudegė stogas, sienos ir viduje buvę daiktai.

6.47 val. Vilniuje, Ozo gatvėje, prie UAB „Vichy vandens parkas“ įėjimo į technines patalpas liepsnojo 4 plastikiniai šiukšlių konteineriai. Gaisro metu jie sudegė, taip pat apdegė ir buvo išardyta apie 15 kv. m išorinės sienos šiltinamosios medžiagos. Techninės patalpos viduje apdegė plastikiniai bakeliai ir elektros instaliacija.

10.22 val. Radviliškio rajone, Pakalniškių kaime, daugiabučio bute antrajame aukšte degė medinės grindys. Gaisro metu buvo išardyta 19 kv. m grindų, nuodėguliai išmesti pro langą ir perpilti vandeniu. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

10.27 val. Alytaus rajone, Butrimonių seniūnijoje, Gailiakiemio kaime, atvira liepsna degė mobilus namelis. Gaisro metu jis ir viduje buvę namų apyvokos daiktai sudegė.

18.51 val. Panevėžyje, Žvaigždžių gatvėje, iš daugiabučio penktajame aukšte veržėsi dūmai. Bute degė lova ir namų apyvokos daiktai. Jo savininkas spėjo išeiti į laiptinę. Gaisro metu išdegė kambarys, aprūko visas butas. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

21.54 val. Kaune, Salantų gatvėje, liepsnojo gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė palėpėje esantys sendaikčiai, apdegė stogo medinė konstrukcija.

Sekmadienį, 6.22 val., Šilutėje, Vytauto gatvėje, iš buto mediniame daugiabutyje veržėsi dūmai, virtuvėje degė gartraukis. Buto savininkas iš buto išėjo pats, iš kito buto buvo išvesta moteris. Gaisro metu apdegė gartraukis, dvi spintelės, įvairūs namų apyvokos daiktai, apsilydė lubų apdaila, aprūko virtuvės sienos.

6.42 val., Kaune, Šiaurės prospekte, daugiabučio pirmajame aukšte atvira liepsna degė buto balkonas, virtuvė ir valgomasis. Iki atvykstant ugniagesiams, iš buto išėjo 2 žmonės. Gaisro metu balkone sudegė buities rakandai, virtuvėje ir valgomajame apdegė ir aprūko baldai, sienos. Taip pat apdegė antrojo aukšto langas, išdužo stiklas. Bute dūmų detektoriaus nesimatė.

Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo apie 15 200 l tepalų statinėse.

9.26 val. didelis gaisras kilo Šakių rajone, Kriūkų seniūnijoje, Pajotulių kaime, ūkininko ūkyje. Čia liepsnojo ūkinio pastato stogas. Gaisro metu sudegė ne tik stogas, bet ir 1 t viduje buvusių polietileninių maišų, įvairūs transporteriai, 3 automobiliai, seni šiaudai, durpės, įrankiai, detalės, apdegė dalis sandėliuojamų žemės ūkio ir automobilių padangų. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo apie 15 200 l tepalų statinėse, išnešė 5 angliarūgštės balionus. Gesinti gaisrą padėjo ūkininkas su technika ir miškininkai.

12.57 val. Klaipėdoje, Perkėlos gatvėje, UAB „Klaipėdos konteinerių terminalas“ atvirojoje teritorijoje, kranu iškraunant krovinį, išlašėjus tepalams užsidegė granuliuota dujinė techninė siera. Ji buvo užgesinta aukšto slėgio gaisriniu švirkštu ir 6 kg milteliniu gesintuvu. Į įvykio vietą atvyko aplinkosaugos specialistai.

14.12 val. Mažeikiuose, Laižuvos gatvėje, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė 10 ant stogo buvusių elektros modulių, viduje buvę daiktai ir saulės elektrinės aparatūra, buvo nuardyta 20 kv. m stogo dangos. Dūmų detektoriaus pastate nebuvo.

17.08 val. Šilutės rajone, Juknaičių seniūnijoje, Paleičių kaime, liepsnojo šieno rulonai. Gaisro metu sudegė 90 rulonų šiaudų ir 150 rulonų šieno. Ugniagesiai išsaugojo 500 šieno rulonų. Gesinti gaisrą padėjo vietos ūkininkai su traktoriais.

Šeštadienį, 12.45 val., iš Kauno AVPK budėtojo buvo gautas pranešimas, kad reikia pagalbos Nemune ieškant dingusios moters su kūdikiu. 14.11 val. ugniagesiai rado moters kūną, parplukdė jį į krantą ir perdavė policijos pareigūnams. Toliau buvo tęsiama kūdikio paieška.

16.19 val. gautas pranešimas, kad Telšių rajone, Ryškėnų seniūnijoje, Užgirių kaime, tvenkinyje matomas skenduolis. Jį ištraukė ugniagesiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min