Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Upės gatvę aprašinėjęs vyras sulaukė įtarimų dėl šmeižto ir viešosios tvarkos pažeidimo

Birželio viduryje premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamą Upės gatvę aprašinėjusiam Gediminui Vaitkevičiui siekiama taikyti baudžiamąją atsakomybę – jis sulaukė teisėsaugos įtarimų ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir dėl šmeižto.
S.Skvernelis užrašus ant gatvės pavadino šmeižikiškais ir melagingais
S.Skvernelis užrašus ant gatvės pavadino šmeižikiškais ir melagingais / 15min montažas

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS patvirtino, kad ikiteisminiame tyrime pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl galimo šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo įtarimai yra pareikšti vienam asmeniui. Detalesnės informacijos apie tyrimą prokuratūra neteikia.

„Daugiau nei po dviejų mėnesių tylos (...) pakvietė ir, pasirodo, statusą pakeitė į įtariamojo“, – BNS sakė G.Vaitkevičius.

Vyras pasakojo, kad jam pateiktuose įtarimuose nurodyta, jog jis „savo veiksmais paskleidė Upės gatve važiuojantiems transporto priemonėmis asmenims ir pėstiesiems apie Saulių Skvernelį tikrovės neatitinkančią informaciją, paniekinančią bei žeminančią jį ir sudarančią prielaidas pakirsti pasitikėjimą juo“.

„Su kuo aš visiškai nesutinku, nes čia visiškai blogai interpretuojama, čia jokie ne baudžiamieji dalykai, čia politinis protestas ir, atitinkamai, politinis persekiojimas“, – sakė jis.

Įtarimus G.Vaitkevičius vadina politikavimu ir tvirtina, kad S. Skvernelis piktnaudžiavo tarnyba, daug kartų išsakydamas savo asmeninę nuomonę dėl įvykio, o teisėsaugos institucijos ją įvykdė.

„Vienas, dėl šmeižto, tai ten grynai politikavimas, nes (...) politikų kritikos ribos yra gerokai platesnės. Yra Žurnalistų etikos inspektoriaus išaiškinimai ir teismų išaiškinimai. Tai, kad policija tai įtraukė, labai keista iš viso“, – teigė vyras.

„Ir tai, kad viešoji tvarka, kaip baudžiamoji kvalifikuojama, jau ir tai yra absurdas, bet tai, kad dar ir šmeižtą įtraukė, čia išvis. Vadinasi, turbūt, korupcija, kažkas pasakė ir padarė, tokie mano svarstymai“, – kalbėjo jis.

Buvęs tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas G.Vaitkevičius sako turėjęs informacijos apie S.Skvernelio galimai vykdomą nusikalstamą veiką, kuri yra susijusi su jo gyvenamos gatvės asfaltavimu už mokesčių mokėtojų pinigus ir savo veiksmais bandęs atkreipti dėmesį į tai.

„Aš ne jokį nusikaltimą dariau, aš kaip tik norėjau sustabdyti galimai vykdomą nusikalstamą veiką, korupciją, nes aš dirbau Susisiekimo ministerijoje ir turėjau informacijos, iš kurios galėjau spręsti, kad tai vyksta“, – sakė G.Vaitkevičius.

„Neduoda protestuoti piliečiams, kurie net žino tiesioginę informaciją ir atlikdami pilietinę pareigą vis tiek turi pasipriešinti tokiam, o, matom, persekioja“, – kalbėjo jis.

Jis teigė, kad premjeras „bando pridengti savo rimtą nusikaltimą, kuris yra naudojimasis tarnybine padėtimi“, todėl ir norėjo atkreipti dėmesį į tai.

„Esminis dalykas, tai atkreipti visuomenės dėmesį į žymiai svarbesnius, stambesnius korupcijos dalykus. Kaip kitaip protestuosi, jei niekas iš institucijų nekreipia dėmesio“, – įvykį aiškino G.Vaitkevičius.

Pernai spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos. Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta premjero gyvenamos gatvės asfaltavimui.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė ar S.Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip.

Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė.

Gatvę apipaišiusį 1981-aisiais gimusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.

Portalas delfi.lt pranešė, kad dėl įvykio yra įtariamas buvęs kadenciją baigusios prezidentės D.Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro R.Masiulio patarėjas G.Vaitkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius