Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už aštuoniolikmetės pardavimą nuteista trijų prekeivių grupė

Prostitutės Paryžiaus Bulonės miške
„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos teismas, baigęs nagrinėti prekybos žmonėmis baudžiamąją bylą, tris organizuota grupe veikusius bendrininkus pripažino kaltais pardavus aštuoniolikmetę merginą į užsienį.

Dviem nuteistiesiems – 51 metų Jonui Juozėnui ir 28 metų Mariui Šileikai paskirtos ketverių metų laisvės atėmimo bausmės. Trečiasis bendrininkas – 24 metų Vygintas Dzinzeleta nuteistas trejų metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams, jam paskirta auklėjamojo poveikio priemonė – įspėjimas ir elgesio apribojimas dešimčiai mėnesių, uždraudžiant keisti gyvenamąją vietą be elgesio apribojimo vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios.

Visi trys nuteistieji privalės solidariai atlyginti 15 tūkstančių litų neturtinės žalos nukentėjusiajai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, šioje byloje demaskuoti trys asmenys, kurie prieš kelerius metus verbavo, gabeno ir pardavė aštuoniolikmetę merginą darbui prostitute Jungtinėje Karalystėje.

Gyvenimo patirties neturinti ir socialiai pažeidžiama mergina, kuriai buvo pažadėtas padavėjos arba valytojos darbas užsienyje, buvo atskirta nuo artimųjų ir laikoma užrakinta bute, kad nepabėgtų. Buvo pasirūpinta jos išvaizda ir apranga, po to ji buvo fotografuojama. Už įvairias paslaugas ir išlaikymą mokėję „darbdaviai“ tikėjosi užsidirbti pelningai pardavę merginą. Jų nusikalstama veikla buvo nutraukta pasienio kontrolės punkte, nes valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaikė parduoti išgabenamą „prekę“.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroro Rimanto Vagrio teigimu, prekyba žmonėmis organizuota grupe kaltintų asmenų nusikalstamas veikas pavyko atskleisti ir ištirti po to, kai pareigūnai gavo informacijos ir su jais sutiko bendradarbiauti nukentėjusioji.

Baudžiamasis kodeksas už prekybą žmonėmis veikiant su organizuota grupe numato laisvės atėmimo bausmę nuo ketverių iki 12 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min