Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už draudimo aferą dėl sudaužyto visureigio BMW X5 – bausmė tėvui ir sūnui (nuotraukos)

Josifas Denisas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Josifas Denisas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas paskelbė nuosprendį Josifui ir Andrejui Denisams, apgavusiems policininkus ir draudikus: girtas sūnus sudaužė prabangų visureigį, bet įkalbėjo tėvą prisiimti kaltę ir apgaule gauti 71 tūkst. litų išmoką.

Kaip didelės Lapino narkotikų gaujos vienas lyderių kitoje baudžiamojoje byloje minimas vilnietis A.Denisas ir ligšiol ramiai kaime gyvenęs jo tėvas Josifas ketvirtadienio rytą išklausė nuosprendį dėl aferos su BMW X5 automobilio kasko draudimu.

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėja Daiva Kazlauskienė paskelbė, šį nusikaltimą suplanavusiam ir tėvą sukursčiusiam 32 metų A.Denisui skiria net 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Ne savo iniciatyva į šią aferą įtrauktas 55 metų J.Denisas atsipirko laisvės apribojimo bausme, jis vienerius metus naktimis privalės būti namuose.

Teismas abu nuteistuosius įpareigojo solidariai atlyginti likusią žalos dalį draudimo bendrovei (42,5 tūkst. litų).

Bylą išnagrinėjo lengvai

Visas tėvo ir sūnaus machinacijas 15min.lt išsamiai aprašė vasario 10 dieną, kai teismas išnagrinėjo šią nesudėtingą bylą. Abu Denisai visiškai pripažino jiems pareikštus kaltinimu ir teisme elgėsi kaip tikri vyrai: Josifas sūnų vadino niekšu, tačiau sakė esąs pasiryžęs išsrėbti visą košę, nes jaučiasi atsakingas už vaiko paklydėlio nuodėmes.

Savo ruožtu Andrejus viešai atsiprašė ne tik tėvo, bet ir savo paties mažamečio sūnaus – už tai, kad jam esant kalėjime vaikas yra priverstas augti nevisavertėje šeimoje. Be to, A.Denisas stojo piestu prieš tėvo planus iš savo kišenės atlyginti draudikams padarytą 71 tūkst. litų žalą – esą J.Denisui iš šios sumos neliko nė lito.

Kaip skelbta, A.Denisas yra neįgalumą turintis bedarbis, teisėsaugininkų įvardijamas kaip vienas iš neseniai Vilniuje sutriuškintos Lapino ginkluotos narkomafijos gaujos lyderių, mėgęs treniruotis smėlio karjeruose ir pozuoti su ginklais šalia prabangių automobilių. Pastaroji byla yra perduota Vilniaus apygardos teismui, tačiau dar nepradėta nagrinėti.

Sūnus teistas jau 4 kartus

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo atstovės ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Airinės Šerelytės ketvirtadienį išplatintame pranešime pažymima, kad teismas, skirdamas bausmę nuteistajam A.Denisui, atsižvelgė į tai, jog šis padarė sunkų ir apysunkį nusikaltimą, turėdamas neišnykusį ir nepanaikintą teistumą. Anksčiau jis buvo teistas 4 kartus bei šiuo metu jo atžvilgiu nagrinėjama baudžiamoji byla Vilniaus apygardos teisme. Teismas A.Deniso atsakomybę lengvinančia laiko tai, jog jis prisipažino ir gailisi.

Byloje nukentėjusioji AB „Lietuvos draudimas“ pareiškė 65 000 litų civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo. Pažymėtina, jog iš byloje pateiktų duomenų matyti, kad J.Denisas šiai dienai draudikams atlygino 28 500 litų.

Teismas nusprendė J.Denisą pripažinti kaltu ir paskirti bausmę – laisvės apribojimą vieneriems metams ir trims mėnesiams įpareigojant nuo 23 val. iki 6 val. būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, išskyrus jei išėjimas susijęs su darbu. Ir per laisvės apribojimo laikotarpį atlyginti padarytą žalą.

A.Denisą, kaip minėta, teismas taip pat pripažino kaltu ir paskyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.

Civilinio ieškovo „Lietuvos draudimo“ pareikštą civilinį ieškinį teismas tenkino dalinai ir priteisė solidariai iš tėvo ir sūnaus 42 500 litų padarytai turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Andrejus Denisas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Andrejus Denisas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min