Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už vokeliuose mokėtus atlyginimus teismas įmonei skyrė 16 tūkst. Lt baudą

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokesčių inspekcija Teresės Lelešienės mėsos perdirbimo įmonės direktorei skyrė 16 tūkst. Lt baudą už atlyginimų mokėjimą vokeliuose.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad atlikus patikrinimą uždarojoje akcinėje bendrovėje (toliau – UAB) Teresės Lelešienės mėsos perdirbimo įmonė išaiškinti ne tik „vokeliuose“ mokėti atlyginimai, bet ir nelegaliai dirbantis asmuo. Už nustatytus pažeidimus minėtos bendrovės direktorei Marijampolės rajono apylinkės teismas skyrė 16 tūkst. litų baudą.

Teresės Lelešienės mėsos perdirbimo įmone mokesčių inspekcijos specialistai susidomėjo patikrinę Kazlų Rūdoje mėsos gaminiais prekiaujantį kioską ir radę rūkytos produkcijos, kuriai pardavėja neturėjo įsigijimo dokumentų. Kadangi mėsos gaminiai buvo pažymėti tame pačiame mieste veikiančios Teresės Lelešienės įmonės firminiais ženklais – nuspręsta atlikti operatyvų patikrinimą ir šioje bendrovėje.

Mokesčių inspektoriai patikrinę mėsos perdirbimo įmonės veiklą nustatė, kad čia, šių metų sausio mėnesį dviem darbuotojams buvo išmokėta 700 litų suma buhalteriniuose dokumentuose neapskaityto darbo užmokesčio. Be to, patikrinimo metu mėsos perdirbimo ceche buvo aptikta nelegaliai dirbanti valytoja. Moteriai, kuri buvo aprūpinta specialiais drabužiais bei įvairiomis darbo priemonėmis, buvo mokamas 20 litų atlyginimas už kiekvieną darbo dieną.

„Mokėdamos atlyginimus „vokeliuose“ įmonės ne tik nesumoka visų mokesčių valstybei, bet ir skriaudžia savo darbuotojus, kurie netenka dalies socialinių garantijų. Be to, nesąžiningai vykdantys veiklą verslininkai gali susimažinti savo produkcijos įkainius sudarydami nepalankias sąlygas kitiems rinkos dalyviams“, – sako Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Iki šių metų balandžio vidurio Kauno AVMI sulaukė 242 pranešimų apie įvairius mokesčių pažeidimus, iš jų – 57 dėl atlyginimų mokėjimo „vokeliuose“. Analizuojant ir tikrinant gautų pajamų neapskaitymo atvejus praėjusiais metais papildomai į biudžetą buvo priskaičiuota per 20 mln. litų.

Mokesčių inspekcija primena ir ragina gyventojus, turinčius informacijos apie „vokelius“, įmonėse neapskaitomas pajamas arba kitus mokestinius pažeidimus, pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildyti anketą www.vmi.lt ar apsilankyti savo teritorijos AVMI.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min