Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 29d. 12:12

Užkietėjęs kovotojas prieš nacius iš Amerikos Vilniaus Rotušės aikštėje su žarstekliu puolė garsųjį „skiną“ Vitalijų Keršį, šis gynėsi dujomis

Vitalijus Keršis prieš komisijos posėdį
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vitalijus Keršis

Pačiame sostinės centre šurmuliavusį festivalį „Skamba skamba kankliai“ sudrebino neįtikėtinai nuožmus tarptautinis konfliktas. Įkaitęs žarsteklis, šaligatvio trinkelės, pipirinės dujos, aštrūs nagai – tai konflikto dalyvių panaudotas arsenalas. Ir dėl Drąsiaus Kedžio dukrelės saugojimo išgarsėjęs V.Keršis, ir azijietiškos išvaizdos 39 metų JAV pilietis atsidūrė policijos nuovadoje.

Nuožmus konfliktas kilo šeštadienį apie 20 val. sostinės širdimi vadinamoje Vilniaus rotušės aikštėje, kur šurmuliavo festivalio „Skamba skamba kankliai“ koncertas, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų ir didžiųjų netekčių atminimui.

Scenoje koncertavo Vilniaus vyrų folkloro grupė „Ugniavijas“, Jonas Čepulis ir Veronika Povilionienė, o tuo metu pro šalį ėjo azijietiškos išvaizdos vyriškis. Vėliau ir aplinkiniams, ir policijos pareigūnams šis JAV pilietis skundėsi, kad skustagalviai jam pasakė kažką įžeidžiamo, netgi užpuolė. Tačiau, pagal pirminę policijos medžiagą, būtent V.Keršis šioje istorijoje gali būti pripažintas nukentėjusiuoju, kaip ir užeigos „Alaus namai“ šeimininkai, iš kurių azijietis pagrobė žarsteklį.

„Mes iš anksčiau pažįstame jį kaip aršų kovotoją prieš neonacius. Todėl tikrai nieko jam nesakėme – žinome, kad jeigu tik jį užkabinsi, sukels triukšmą. Tačiau šįkart jis pirmas puolė: bandė trenkti kumščiu į veidą mano draugui iš Kauno“, – portalui 15min.lt sekmadienį pasakojo V.Keršis.

Anot 31 metų vyro, užsienietis nenurimo. Iš kažkur atsinešęs keletą šaligatvio trinkelių, metė jas į skustagalvių bičiulių pusę. „Į mus jis nepataikė. Viena trinkelė pataikė tokiam vaikinui į koją, kita irgi nulėkė kažkur į minią“, – minėjo 15min.lt pašnekovas.

`arūno Mažeikos/BFL nuotr./Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo 38-asis tarptautinis fokloro festivalis Skamba skamba kankliai.
 Tarptautinio fokloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ akimirka.

JAV pilietis trauktis dar neketino. Pribėgęs prie užeigos „Alaus namai“ lauko prekyvietės, iš šašlykinės jis čiupo įkaitusį žarsteklį. „Jis ėjo prie mūsų su tuo žarstekliu. Gindamasis panaudojau pipirinių dujų balionėlį. Išpurškiau beveik visą“, – sakė V.Keršis. Jis neslėpė, kad dujų kliuvo ir jam pačiam, jų paragauti teko ir aplinkiniams niekuo dėtiems koncerto klausytojams.

Tada užsienietis nubėgo į netoliese esantį barą ir jo darbuotojoms angliškai šaukė, kad kviestų policiją, nes buvo užpultas.

Atvykę patruliai pakvietė ir V.Keršį, ir amerikietį vykti į policijos nuovadą pasiaiškinti, parašyti paaiškinimus. „Aš sakiau, kad nenoriu važiuoti kartu su juo, nes jis vėl gali mane užpulti. Sakiau, ateisiu į nuovadą pėsčias. Bet policijos pareigūnai sakė, kad galėsiu sėdėti priekyje“, – minėjo V.Keršis.Jis puolė mane iš galo ir bandė pirštais išdurti akis! Šiuo metu vos matau, ant mano veido liko nagų žymės, – apie išpuolį policijos mašinoje pasakojo V.Keršis.

Jo nuogąstavimai pasitvirtino. Nors iki 3-iojo policijos komisariato nuo Rotušės aikštės yra vos apie kilometrą, užsienietis spėjo skustagalvį patriotą užpulti. „Jis puolė mane iš galo ir bandė pirštais išdurti akis! Šiuo metu vos matau, ant mano veido liko nagų žymės“, – sekmadienį 15min.lt pasakojo V.Keršis, dėl užimtumo darbe dar nespėjęs kreiptis į medikus, tačiau pirmadienį žadantis prašyti abdukcijos.

Po šio išpuolio policininkai sustabdė tarnybinį automobilį. Aršiojo užsieniečio rankos buvo surakintos už nugaros. Į komisariatą jį ir V.Keršį nuvedė per skirtingus įėjimus.

Pareigūnai nustatė užsieniečio tapatybę: tai Jungtinių Amerikos Valstijų pilietybę turintis H.J.X., gimęs 1962 metais.

Abu konflikto dalyviai pateikė savo paaiškinimus. Pareiškimą policijai dėl pagrobto kelių šimtų litų vertės (vienetinis kalvio rankų darbas) žarsteklio parašė ir „Alaus namų“ administracijos atstovė.

Beje, vilnietis V.Keršis, pagarsėjęs budėjimais Garliavoje, pastaraisiais metais dėl įvairių reikalų nuolat yra priverstas lankytis policijoje, prokuratūroje, teismuose (žr. susijusius straipsnius).

Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3-iojo policijos komisariato atstovai tęsia šio naujausio incidento aplinkybių tyrimą.

`arūno Mažeikos/BFL nuotr./Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo 38-asis tarptautinis fokloro festivalis Skamba skamba kankliai.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Tarptautinio fokloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ akimirka sostinės Rotušės aikštėje.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min