Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 11:29

Vadimas Kastujevas ir jo žmona Veronika ignoruoja teismą, nagrinėjantį milijoninės jų skolos bylą

Neaišku, kiek dar užsitęs Veronikos Kastujevos vyro Vadimo kalinimas.
L.T archyvo nuotr. / Veronika Kastujeva su vyru Vadimu mėgo gyventi labai prabangiai.
Civilinėje byloje dėl „Parex“ banko išduoto 1,55 mln. litų kredito, už kurio grąžinimą asmeniškai laidavo Vadimas ir Veronika Kastujevai, teismas parengiamąjį posėdį surengė atsakovams nedalyvaujant.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme buvo nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo „Parex“ banko ieškinį V.Kastujevui ir jo žmonai Veronikai.

Paaiškėjo, kad 2007 metų vasario 5 dieną įmonė „GL Invest“, kurios 75 proc. akcijų valdo V.Kastujevas, gavo iš banko 1 550 000 litų paskolą.

Abu sutuoktiniai tapo šios paskolos grąžinimo laiduotojais.

Sutarties sąlygose buvo numatyta, kad visa paskolos suma bus grąžinta vienu mokėjimu sutarties termino pabaigoje 2010 metais. Iki tol paskolos gavėjai turėjo mokėti tik palūkanas.

Tačiau netrukus „GL Invest“ nepajėgė vykdyti net ir šių įsipareigojimų – įmonė tapo nemoki.“

Šio trečiadienio parengiamajame teismo posėdyje dalyvavęs trečiojo asmens teisėmis į procesą įtrauktos bankrutuojančios bendrovės „GL Invest“ administratoriaus įgaliotas asmuo Michalas Rokickis pareiškė: „Mes stovime ieškovo pusėje. Manome, kad jo reikalavimai pagrįsti. Kastujevas yra 75 proc. akcijų savininkas, jokie sprendimai be jo žinios negalėjo būti priimti. Verslas nepasisekė, tai turi prisiimti riziką.“

M.Rokickis patvirtino, kad įmonė yra nemoki. Nors „GL Invest“ yra deklaravusi turto už 7 mln. litų, šiandien jis yra labai nuvertėjęs ir vertas tik apie 1,8 mln. litų.

Tuo tarpu įvairių kreditorių pretenzijos bendrai dabar siekia 5 mln. litų.

Sutuoktiniai ignoruoja šaukimus

Bylą nagrinėjanti Vilniaus apygardos teismo teisėja Rūta Burdulienė pranešė, kad šaukimas į šios dienos posėdį Maskvoje įkalintam V.Kastujevui įteiktas tinkamai. Šių metų rugpjūčio 24 dieną visus procesinius dokumentus verslininkui perdavė Rusijoje dirbantys Lietuvos diplomatai.

Teismas įpareigojo V.Kastujevą ne tik pateikti atsiliepimą į šį „Parex“ banko ieškinį, bet ir paskirti įgaliotą asmenį, kuris jo vardu Lietuvoje galėtų priiminėti teismo procesinius dokumentus. Nei to, nei to atsakovas nepadarė.

Tuo tarpu V.Kastujeva apie 1,55 mln. litų skolos bylą puikiai žino, ji netgi buvo pateikusi teismui atsiliepimą, kuriame nurodė ir savo gyvenamąją vietą bei darbo adresą.

Šaukimus į šiandienį teismo posėdį V.Kastujevai siuntė abiem adresai. Tačiau ten, kur ji gyvena, laiško niekas nepriėmė, o iš grožio centro, kurį milijonieriaus žmona nurodė kaip savo darbovietę, grįžo atsakymas, jog V.Kastujeva ten nedirba.Maskvoje V.Kastujevas įkalintas penkeriems metams, o Rusijos pareigūnai areštavo iš viso net apie 65 mln. eurų sumą, esančią su šiuo verslininku siejamų ofšorinių įmonių sąskaitose.

Teisėja V.Burdulienė konstatavo, kad abiems atsakovams apie bylą pranešta tinkamai, todėl parengiamąjį posėdį surengė Kastujevams ar jų atstovams nedalyvaujant.

Sulaukė bausmės Rusijoje

Praėjusį spalį 15min.lt jau rašė, kad Maskvos teisme baigta nagrinėti rezonansinė reketo byla, į kurią įsivėlęs ir garsusis verslininkas iš Lietuvos 38 metų V.Kastujevas.

Milijonierius ir jo bendrai nuteisti už tai, jog neteisėtai reikalavo milijono JAV dolerių bei 1,5 milijono eurų iš banko „Industrijos kreditas“ vadovybės.

Teismas paskelbė, kad V.Kastujevas 5 metus privalės praleisti pataisos namuose.

Kaip žinoma, 2008-ųjų metų birželio mėnesį V.Kastujevas Maskvoje buvo sulaikytas Rusijos prokuratūros Tardymo komiteto darbuotojų. Su kitu Lietuvos piliečiu Aleksandru Boidenka ir dviem Rusijos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu departamento operatyvininkais – majorais Dmitrijumi Celiakovu ir Aleksandru Nosenka, V.Kastujevos vyras buvo kaltinamas reikalavęs pusantro milijono eurų (apie 5 mln. 250 tūkst. litų) iš „Inkredbank“ viceprezidento, ledo ritulio klubo „Spartak“ vadovo Piotro Čuvilino.

Teismas kaltinimus kvalifikavo ne kaip turto prievartavimą, bet sukčiavimą stambiu mastu. Kaltinamiesiems skirtos ženkliai švelnesnės, nei prašė prokuratūra, bausmės. Nuosprendį dar galima skųsti.

Lietuvos teismuose V.Kastujevas pastaraisiais metais taip pat turi daugybę problemų (žr. susijusius straipsnius).

Beje, teisme „GL Invest“ atstovas M.Rokickis sakė neseniai spaudoje skaitęs, jog V.Kastujevas ne tik įkalintas penkeriems metams – Rusijos pareigūnai areštavo iš viso net apie 65 mln. eurų (per 224 mln. litų) sumą, esančią su šiuo verslininku siejamų ofšorinių (neapmokestinamų) įmonių sąskaitose.

Byla nagrinės balandį

Teisėja R.Burdulienė priminė, jog parengiamasis teismo posėdis – ne tik puiki proga šalims išspręsti bylą taikiai, neįsiveliant į daug laiko atimantį ir brangiai kainuojantį bylinėjimąsi.

Labai svarbu ir tai, jog parengiamojo posėdžio metu abi šalys privalo pateikti teismui visus įrodymus, kuriais grindžia reikalavimus arba nesutinka su ieškiniu. Teismas turi teisę vėliau nepriimti tokių dokumentų, jei buvo galimybė pateikti juos parengiamojo posėdžio metu.

Iki posėdžio balandžio mėnesį, kuriame ši byla bus nagrinėjama iš esmės, teisėja „Parex“ banko atstovę įpareigojo patikslinti ieškinio sumą. Mat bankas prašo grąžinti ne tik paskolą, bet palūkanas, kurių „GL invest“ nespėjo sumokėti. Bylos dokumentuose figūruoja skirtingos sumos, tačiau tam tkru momentu bankininkai buvo apskaičiavę bendrą 1 638 059,18 lito skolą.

Savo ruožtu banko atstovė jau šiandien paprašė teismo pakeisti ieškovą šioje byloje. Pasirodo, „Parex“ bankas perleido reikalavimo teises Latvijoje veikiančiam „AS Parex banka“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min