Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 27d. 10:06 , Atnaujinta: 2020 birželio 27d. 15:28

Vandalai suniokojo Vilniaus Gaono ir „Aiskaudos“ prototipu tapusio daktaro C.Šabado paminklus

Žydų kilmės daktaro Cemacho Šabado skulptūra
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Išterliotas Cemacho Šabado paminklas Vilniuje: kriminalistai ėmėsi tyrimo
Žydų bendruomenės aktyvistai internete skelbia apie naujus vandalizmo atvejus Vilniaus senamiestyje. Sostinės policija ėmėsi tyrimo. Vandalizmo aktas prieš Gaono paminklą nukreiptas ir prieš Lietuvą, pareiškė Užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius.

Sostinėje – vėl vandalų išpuoliai.

Kone prieš šimtmetį rašytojo Kornejaus Čiukovskio pasakos „Daktaras Aiskauda“ personažo prototipu tapusio daktaro Cemacho Šabado paminklas Vilniuje dabar tapo niekdarių taikiniu.

Pilietiški žmonės pastebėjo ir per „Facebook“ paviešino, kad miesto legenda tituluojamam medikui pagerbti Mėsinių ir Dysnos gatvių kampe esantis C.Šabado skulptūra aplieta šviesios spalvos chemikalais, tikriausiai dažais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žydų kilmės daktaro Cemacho Šabado, geriau žinomo kaip Daktraras Aiskauda, skulptūra Vilniuje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žydų kilmės daktaro Cemacho Šabado, geriau žinomo kaip Daktraras Aiskauda, skulptūra Vilniuje.

Socialiniame tinkle atkreiptas dėmesys ir į vandalų suniokotą Vilniaus Gaono Elijahu ben Solomono Zalmano biustą sostinės Žydų gatvėje.

„2020-ieji Lietuvoje paskelbti Gaono metais. Tikriausiai ne visi tam pritaria. Apipylė genijų dažais“, – rašo vienas rusakalbis „Facebook“ lankytojas.

Vilniuje išniekinus Vilniaus Gaonui skirtą paminklą užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad šis išpuolis nukreiptas ir prieš Lietuvą.

„Kaskart, kai mūsų šalyje įvyksta tokie vandalizmo aktai, pritrūkstu žodžių jiems apibūdinti. Vien pasmerkimas, pasipiktinimas ar apgailestavimas yra per mažai išreikšti jausmams, kurie užplūsta matant, kad tokie dalykai dar vyksta Lietuvoje“, – BNS perduotame komentare sakė ministras.

„Kokie vandalų tikslai – žino tik jie patys. Bet pirmiausia, tai nukreipta prieš Lietuvą, prieš jos įvaizdį pasaulyje“, – teigė jis.

Vilniaus apskrities policijos Operatyvaus valdymo poskyryje 15min šeštadienį sužinojo, kad jau išvakarėse dėl šių vandalizmo atvejų senamiestyje yra iškeltos baudžiamosios bylos. Sulaukę pranešimų, pareigūnai surinko pirminę ikiteisminio tyrimo medžiagą ir ėmėsi įtariamųjų paieškos.

„Policija jau ėmėsi savo darbo. Net neabejoju, kad visuomenė tokiems atvejams neliks tolerantiška”, – pabrėžė ministras L.Linkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Linkevičius

15min pastaruoju metu dažnai skelbia, kad vandalų kenkėjiška veikla sostinėje yra suaktyvėjusi (žr. susijusius straipsnius).

Gegužės viduryje įvyko išpuolis prieš prieš 1918 metų Vasario 16-osios akto signataro daktaro Jono Basanavičiaus kapą. Policijos duomenimis, gegužės 15-16 dienomis nenustatytas asmuo ar asmenys J.Basanavičiaus kapavietėje apspjaudė jo atminčiai esantį paminklą, ištrypė kapavietėje esančias gėles, išspardė bei sudaužė žvakes, primėtė į kapavietę šaknų.

Po šio įvykio kilo sujudimas dėl būtinybės užtikrinti kapinių apsaugą. Vilniaus Rasų kapinių stebėjimas vaizdo kameromis bus užtikrintas per artimiausias porą savaičių, birželio pradžioje sakė Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

01:03
17:13
00:43

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min