Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vestuvių naktį jaunikį nužudęs patėvis: „Aš tik norėjau pašokti su savo žmona“ (nuotraukos, video, atnaujinta 16.14 val.)

Vyro netekusi M.Kučko šioje byloje yra tik liudytoja, tuo tarpu sūnų palaidojusi K.Belkevič pripažinta nukentėjusiąja.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vyro netekusi M.Kučko (kairėje) šioje byloje yra tik liudytoja, tuo tarpu sūnų palaidojusi K.Belkevič pripažinta nukentėjusiąja.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas atvertė Vilniaus rajone vykusių kruvinųjų vestuvių, per kurias Marjanas Belkevičius kaltinamas į širdį nudūręs ką tik vedusį posūnį, bylą.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, susijusią su rugsėjo 26-osios tragedija Vilniaus rajono Didžiasalio kaime.

Lemtingą naktį, švenčiant Margaritos ir Piotro Kučko vestuves, jaunikį nudūrė jo patėvis M.Belkevičius.

Jokio rimtesnio pagrindo konfliktuoti nebuvo. Tiesiog vyrai visada prastai sutardavo, vos išgerdavo. Natūralu, kad įtampa tarp jų tvyrojo ir vestuvių dieną.

Prieš pat kruviną incidentą M.Belkevičius buvo užsukęs į kambarį pas savo žmoną. Sutuoktinei jis garsiai papriekaištavo, kad kai kas dar šoka, o ji jau rengiasi gulti.

P.Kučko pareiškė apraminsiąs patėvį.

M.Belkevičius teisme sutiko su prokuratūros kaltinimu nužudžius šeimos narį, tačiau pabrėžė, kad neprovokavo konflikto. „Aš tik norėjau pašokti su savo žmona“, – minėjo kaltinamasis.  

Šventei virtus laidotuvėmis ir baudžiamąja byla, į viešumą iškilo visa šios šeimos gyvenimo istorija.

Sūnaus Piotro netekusi 55 metų Kristina Belkevič – išskirtinai dramatiško likimo moteris.

Kai pirmą sykį ištekėjo už vyro, kurio vardas taip pat buvo Piotras, nėščios moters santuokinė laimė tęsėsi vos pusmetį – žmogus pasikorė.

Po kurio laiko jos gyvenimo ramsčiui tapo Marjanas, našlė ištekėjo dar sykį.

Kai jos trisdešimtmetis sūnus pradėjo rimtai draugauti su dešimčia metų jaunesne Margarita, kukliai gyvenantys Belkevičiai sutiko užleisti jiems savo kambarį, o patys persikraustė į virtuvę, kurią perkėlė į koridorių.

Posūnis su patėviu blaivūs bendraudavo normaliai. Tačiau išgėręs P.Kučko nesuvaldydavo ūmaus charakterio: kliūdavo ne tik patėviui, bet motinai, seseriai. 

Su žmona labai gerai sutardavome. O Piotras mušė mane. Ir labai dažnai“, – teismui pasakojo 54 metų kaltinamasis. Dėl posūnio išpuolių jis du sykius net gulėjo ligoninėje. Kartą jam buvo sulaužyti šonkauliai, kitą kartą – pirštas. Taip pat Marjanas neteko poros dantų. Senas smurto žymes ant veido jis demonstravo net teismo salėje.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Kaltinamasis M.Belkevičius
Kaltinamasis M.Belkevičius

Jei kas nors ne pagal jį, iškart rodydavo jėgą“, – pasakojo kaltinamasis, jo žodžius patvirtino kiti namiškiai.

Ar dažnai gerdavote?“ – teisėjų kolegijos pirmininkas tiesiai šviesiai pasiteiravo kaltinamojo.

Būdavo, aišku. Bet ne taip, kad kiekvieną dieną“, – atsakė M.Belkevičius.

Teigiama, kad paprastai vyrai alkoholiu vaišindavosi atskirai, tačiau gyvendami po vienu stogu nori nenori vis susitikdavo.Bylos duomenimis, peiliu vyras smogė 5 kartus. Vienas iš dūrių buvo mirtinas – ašmenys susmigo tiesiai į širdį.

Sūnaus netekusi motina užaigusį vaiką apibūdino taip: „Piotras tik išgeria – iškart bėga pas tėvą muštis. Jautė tokią trauką.“

Tuo tarpu vyro vertinimas – kur kas palankesnis. „Blaivus ar girtas – agresyvus niekada nebūdavo. Jis ramus“, – apie Marjaną sakė sutuoktinė.

Gėrė vyną ir degtinę

M.Belkevičius buvo paprašytas smulkiai prisiminti įvykius vestuvių dieną, kai vidurdienį Margarita ir Piotras susituokė Civilinės metrikacijos biure, o apie 16 val. grįžo į Didžiasalio kaimą ir su dvidešimčia svečių sėdo švęsti.

Nusiprausiau, parūkiau ir sėdom prie stalo“, – prisiminė kaltinamasis.

Kokius gėrimus gėrėte?“ – aiškinosi teisėjas.

Degtinę ir itališką vyną“, – neslėpė vyras.

O alų?“ – tikslinosi Temidės tarnas.

Alaus nebuvo“, – sakė M.Belkevičius.

Kaltinamasis prisiminė, kad vestuvių įkarštyje, kai jiedu jau buvo girti, prie stalo priėjęs Piotras jį išvarė ir net suplėšė marškinius. „Jis pasakė, kad mažiau kalbėčiau ir eičiau nuo stalo. Paėmė už rankos ir ištempė, suplėšė marškinius. Sakė, eik iš čia, kol negavai per galvą.“

M.Belkevičius paklausė – pakilo nuo stalo ir išėjo pas žmoną į jų kambarį.

Patėvį vaikė kaip šunį

Netrukus M.Belkevičius išėjo į lauką parūkyti, ten vėl sutiko Piotrą, nuotaką bei Margaritos pusseserę su vyru.

Gana čia plepėti. Eik iš čia!“ – tokiais žodžiais, anot patėvio, jaunikis jį vėl išvijo. M.Belkevičius grįžo į kambarį ir ėmė gana įkyriai kviesti žmoną šokti. Piotras tuo tarpu nusivilkošvarką ir pareiškė apraminsiąs patėvį.

M.Belkevičius girdėjo P.Kučko ateinantį, todėl bandė laikyti kambario duris. Tačiau Piotras jas jėga atplėšė. Teismas dar neišsiaiškino, kaip M.Belkevičiaus rankose atsidūrė peilis.

Tačiau, bylos duomenimis, juo vyras smogė 5 kartus. Vienas iš dūrių buvo mirtinas – ašmenys susmigo tiesiai į širdį.

Sutuoktiniai keičia pozicijas 

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir itin operatyviai šią bylą teismui perdavęs prokuroras Rolandas Imbrasas atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis vienaip kalbėjo per pirminę apklausą, kitaip – per papildomą, o teisme dar sykį koregavo parodymus.

Kaip kalbėjau, taip ir kalbu“, – nesutiko M.Belkevičius.

Beje, susidarė įspūdis, kad  poziciją keičia ir nukentėjusioji K.Belkevič. Anksčiau moteris aiškindavo, kad sūnui tekdavo ją ginti nuo pikto patėvio, dabar kalba, jog Piotras būdavo „auksinis berniukas“ tik tada, kai negerdavo.

„Dėl nervų kažką griebiau...“

Teismas kamantinėjo M.Belkevičių ir apie esminį kruvinųjų vestuvių epizodą. 

„Dėl nervų kažką griebiau. Išbėgęs į lauką pamačiau, kad mano rankose – peilis“, – ne itin rišliai pasakojo kaltinamasis, vėliau pasidavęs pareigūnams ir atidavęs žmogžudystės įrankį.

Kaip įsivaizdavote, kokį daiktą jūs paėmėte?“ – konkrečiai klausė teisėjas.

Norėjau trenkti lėkšte. Nežinojau, ar pakliuvo šaukštas, ar šakutė, ar dar kas“, – apie nuožmų mūšį virtuve paverstame koridoriuje pasakojo M.Belkevičius.

Teismui priminus, kad ekspertai aukos kūne aptiko penkias durtines žaizdas, M.Belkevičius kartojo sužinojęs, kad nudūrė posūnį, tik atvykus policijai.

Viskas vyko taip greitai, kad aš iki šiol suprasti negaliu“, – sakė vyras, kuriam netrukus po įvykio buvo nustatytas 2,61 promilės alkoholio girtumas.

Į šio ketvirtadienio posėdį neatvyko viena itin svarbi vestuvėse dalyvavusi liudytoja, norima apklausti ir vieną policijos pareigūną, taip pat aukos seserį. Procesas bus tęsiamas tik kitų metų sausio 13-ąją.

VIDEO: 15min.lt - jaunikio nužudymu kaltinamas M.Belkevičius teisme
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min