Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 22d. 08:04

Vienetinio BMW vagystės Palangoje atomazga – rastas išrinktas apleistame pastate: likučiai virs lenktynine mašina?

Palangoje pavogtas vienetinis BMW M4 gts rastas išardytas
Mariaus Kizelevičiaus asmeninio albumo nuotr. / Palangoje pavogtas vienetinis BMW M4 gts rastas išardytas
Liepos 18 dieną apie 02.07 valandą nakties pastebėta, kad dingo Palangos Žemaičių gatvėje, daugiabučio namo kieme, stovėjęs prabangus BMW. Savininkas nurodė patyręs 110 tūkst. eurų žalą ir įvardijo, kad toks automobilis Lietuvoje – vienintelis, pasaulyje jų – tik 700. Po kelių dienų pavogtas BMW, ar, tiksliau, tai, kas iš jo liko, rastas apleistame pastate Klaipėdos rajone.

Dėl Palangoje įvykdytos automobilio BMW, įvertinto 110 tūkst. eurų, vagystės vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas. Policija atsisako žiniasklaidai pateikti bet kokias detales.

Mariaus Kizelevičiaus nuotr./Palangoje pavogtas vienintelis toks BMW Lietuvoje
Mariaus Kizelevičiaus nuotr./Palangoje pavogtas vienintelis toks BMW Lietuvoje

„Šiuo metu daugiau skelbtinos informacijos pateikti negalime, atliekami tyrimo veiksmai. Kai turėsime skelbtinos informacijos, pateiksime ją visuomenei“, – 15min teigė Asta Kažukauskienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė.

Išskirtinis 2016 metais pagamintas, verslo klubo „Investor Seer“ lipdukais dabintas BMW priklausė įmonei „Pranasas“. Jos direktorius Marius Kizelevičius iškart po vagystės 15min teigė įsigijęs šį kolekcinį automobilį prieš keletą mėnesių – BMW atkeliavo iš Amerikos. Anot jo, už automobilį buvo sumokėti 110 tūkst. eurų, tačiau jo vertė ateityje turėjo kilti – dėl to ir nuspręsta įsigyti būtent tokį.

Su išskirtiniu automobiliu, prieš jam dingstant, M.Kizelevičius buvo atvykęs iš Kauno į Palangą – tuo metu vyko garsiosios lenktynės. BMW buvo paliktas daugiabučio kieme. Pasigesta jo sugrįžus naktį į išnuomotą butą. Prabangios mašinos savininkas stebėjosi, kas galėjo vogti vienetinę transporto priemonę, kurios detalės skiriasi nuo visų kitų. Internetinėje erdvėje sklandė įvairios sąmokslo teorijos, pats M.Kizelevičius sulaukė daugybės nepažįstamųjų žinučių, kur, neva, jo pavogtas automobilis buvo pastebėtas.

Kol policija tyli, M.Kizelevičius sutiko 15min atskleisti, kaip ir kur buvo surastas pavogtas BMW.

„Rado žmogus kažkokiame apleistame pastate. Jis, kelios dienos po vagystės, parašė man žinutę feisbuke, informavo, kad galimai rado ieškomą pavogtą BMW. Automobilis rastas apardytas. Atsiuntė tas žmogus žemėlapį, kuriame nurodyta tiksli vieta. Rudaičių kaimas, man atrodo, Klaipėdos rajone. Perdaviau gautą informaciją policijai. Aš pats nebuvau į vietą nuvažiavęs“, – istorijos tęsinį ėmė pasakoti M.Kizelevičius.

Policija, nuvykusi į pranešėjo nurodytą vietą, įsitikino, kad rastas tikrai tas pats BMW. Iš prabangios mašinos buvo likęs tik kėbulas ir variklis.

„Sklinda legendos, kad yra tokių mašinų Lietuvoje keletas. Gal sudegusių, gal sudaužytų. Panaudos, matyt, išrinktas dalis“, – spėliojo pašnekovas.

Anot jo, tyrimo metu paaiškėjo, kad Palangos Žemaičių gatvėje stovėjęs BMW M4 GTS buvo pavogtas net ne sutemus, o dienos metu – apie 11 ar 12 valandą. Juo buvo tiesiog išvažiuota.

„Vienas žmogus pranešė dirbęs netoli viename name, šalia esančioje gatvelėje, kur buvo paliktas BMW. Jis matė, kaip mūsų automobilis pravažiavo. Pagal nurodytą apytikslį laiką policija rado vaizdo stebėjimo kamerų įrašus. Paaiškėjo, kuria linkme nuvažiavo BMW. Kitas žmogus dar rašė matęs mūsų BMW važiuojant prie Kunigiškių“, – atskleidė M.Kizelevičius.

Po liepos mėnesio 15min straipsnio apie vagystę publikacijos, anot M.Kizelevičiaus, sulaukta gausybės pranešėjų žinučių: vieni teigė matę pavogtą BMW Vilniuje, kiti – Kaune, treti – kertant Rusijos sieną.

Mariaus Kizelevičiaus asmeninio albumo nuotr./Palangoje pavogtas vienetinis BMW M4 gts rastas išardytas
Mariaus Kizelevičiaus asmeninio albumo nuotr./Palangoje pavogtas vienetinis BMW M4 gts rastas išardytas

„Prisiklausiau daug legendų. Vienas pranešė, kad „mergaitė į „Akropolį“ su šiuo BMW važiuoja“. Žmonės nelabai skiria, ar keturios durys, ar dvi, ar paprastas BMW, ar GTS. Reakcijų buvo daug, dėmesio taip pat. Vis dėlto, žmonių dėka automobilis ir atsirado. Kol pranešėjai nepasakė, kad matė išvažiuojant mūsų BMW iš tos vietos, tol buvo galvojama, kad pavogta vakare ar naktį. Policija ieškojo vaizdo kamerų įrašuose, bet nerado, kol tas pranešėjas nepasakė tikslesnio laiko. Atrodė, kad ta mašina tiesiog išnyko“, – tikino M.Kizelevičius.

Paklaustas, ar tikėjosi dar rasti neišardytą savo BMW, jis atsakė turėjęs tokių vilčių: pranešus apie radinį apleistame pastate, buvo sulaukta informacijos ir apie aptiktą „Investor Seer“ lipduką ant galinio automobilio buferio. Žmonės pranešė, kad jis „apardytas“, tačiau nuvykusi policija pateikė kiek kitokią rasto BMW būklę.

„Metalo laužas, galima sakyti. Likučius pasiėmė draudimo įmonė. Aukcione pasiūlė už juos labai juokingą sumą – 4,8 tūkst. eurų. Mano nuomone, vien variklis daugiau vertas. Tad teks, tikėtina, pasilikti tuos likučius. Gal padarysim lenktyninę mašiną iš jų, kitais metais į 1000 kilometrų lenktynes vešim. Yra mintis. Yra kelios komandos draugų, kurie važiuoja, kalbėjom, kad būtų įdomu tai. Tikrai būtų vienintelis GTS, kuris trasoje iš tikrųjų važiuoja, nes žmonės dažniausiai juos kolekcijai laiko. Mūsų BMW dabar natūraliai išlengvintas, nereikalingų detalių nėra. Įdėt kėdę, važiuoklę sportinę – galvosim, ką daryti“, – šyptelėjo pašnekovas, pripažinęs, kad susiklostė išties šiek tiek komiška situacija.

Automobilis šiuo metu yra draudimo įmonės servise. Draudimo išmoka dar nėra paskaičiuota.

„Reikia draustis, – tokia ir išvada. Atkreipsim dėmesį labiau ir į tai, kur palikti automobilį. Nors panašiame kieme Kaune tas BMW stovėjo kelis mėnesius – niekam nekliuvo“, – ko pasimokė iš šios istorijos, paaiškino M.Kizelevičius.

Paklaustas, ar žada įsigyti naują prabangų automobilį, jis atsakė teigiamai: „Laukiam, kol draudimas ne tik likučius atiduos, bet ir pinigų duos, kad galėtume kažką nusipirkti. Franšizės išsiminusuos, tai bus, bet kokiu atveju, nuostolių“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min