Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 1d. 10:35 , atnaujinta: 2012 vasario 1d. 13:25

Viliaus Karaliaus suėmimas sudomino paslaptingą teisės studentę

V.Karalius vedamas į teismą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: V.Karalius vedamas į teismą

Lietuvos Apeliacinis teismas svarsto kontrabandos karaliumi tituluojamo Viliaus Karaliaus skundą dėl jam pratęsto suėmimo. Į posėdį kaip žiūrovė „šiaip“ atvyko teisės studente prisistačiusi mergina, bet uždaro proceso jai stebėti neleista.

Trečiadienio rytą Apeliacinis teismas atvertė suimtojo Viliaus Karaliaus skundą dėl jam taikomos griežčiausios kardomosios priemonės.

Bylą dėl paskirto suėmimo nagrinėjantis teisėjas Kęstutis Jucys informavo, kad apeliantas su savuoju advokatu skundžia Vilniaus apygardos teismo sausio 5-os dienos nutartį, pagal kurią V.Karaliaus suėmimas nuo sausio 6-osios pratęstas dar trims mėnesiams.

Pirmosios instancijos teismas buvo sutikęs su prokurorų argumentais, kad V.Karalius ikiteisminio tyrimo metu turi būti laikomas nelaisvėje, antraip galėtų bėgti, slėptis, trukdyti tyrėjams, daryti naujus nusikaltimus.

Šioje kontrabandos byloje įtarimai yra pareikšti 29 asmenims, iš jų – 9 yra suimti. Cigarečių kontrabandą į Lietuvą gabenę asmenys valstybei galėjo padaryti apie 21 mln. litų žalos.

Ikiteisminį tyrimą dėl cigarečių kontrabandos atliekančios Generalinės prokuratūros pareigūnų grupė išsiaiškino, kad kontrabandos karaliumi tituluojamo, buvusio Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininko Arvydo Gudo žento Viliaus Karaliaus grupuotei galėjo talkinti net dešimt muitininkų, anksčiau rašė delfi.lt. Teigiama, jog V.Karaliaus nusikalstamam susivienijimui talkinusiems muitinės pareigūnams buvo mokami kyšiai.

Studentė liko be praktikos, žurnalistas – be tyrimo paslapčių

Šios dienos Apeliacinio teismo posėdis prasidėjo nuo diskusijos, ar skundas gali būti nagrinėjamas viešai, nes procesą pageidavo stebėti keli žiūrovai. Bylos tyrimo grupei priklausantis prokuroras Gintaras Jasaitis salėje sėdėjusią simpatišką merginą teisėjui pristatė kaip teisės studentę.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Edgaras Karalius
Edgaras Karalius

K.Jucys savo ruožtu priminė, kad ikiteisminis tyrimas šioje byloje nėra baigtas, todėl visi su ja susiję reikalai teisme aptarinėtini neviešuose posėdžiuose. Tiesa, Baudžiamojo proceso kodeksas (BPK) numato galimybę, kad „teismas nusprendė kitaip“, todėl Temidės tarnas klausė proceso dalyvių nuomonės.

Prokuroras G.Jasaitis pareiškė, kad jei posėdyje dalyvauja žurnalistas, ikiteisminio tyrimo medžiagos paviešinimas galėtų pakenkti bylai. Apie studentę prokuroras neužsiminė.

V.Karaliaus interesams atstovaujantis advokatas Arūnas Petrauskas taip pat pareiškė, kad kol vyksta tyrimas, visa bylos medžiaga turėtų būti nevieša ir reikalingas uždaras posėdis.

Teisėjas tam pritarė ir mandagiai išprašė iš salės ir žurnalistą, ir jaunąją teisininkę.

V.Karalius laikomas suimtas jau beveik 10 mėnesių.

Šių eilučių autoriui koridoriuje pasmalsavus, ar V.Karaliaus bylą pasirinko pati, ar aplankyti būtent šį posėdį kažkas rekomendavo, teismo viešnia slapukavo: „Tiesiog šiaip.“ Po posėdžio prokuroras G.Jasaitis studentę išsivedė.

Gali tirti ir laikyti dar 8 mėnesius

„Gana intensyviai dirbama, bet dar negalėčiau pasakyti, kada jau bus pradėtas susipažinimas su byla“, – apie V.Karaliaus bylos perdavimo į teismą perspektyvas nespėliojo bylos tyrimo grupei priklausantis G.Jasaitis.

15min.lt primena, kad V.Karalius buvo sulaikytas 2011-ųjų balandžio pradžioje.

BPK 127 str. numatyta, kad asmenų suėmimo terminas gali būti pratęstas pakartotinai, bet ikiteisminio tyrimo metu terminas negali tęstis ilgiau kaip 18 mėnesių, o nepilnamečių suėmimo terminas – ne ilgiau kaip 12 mėnesių.

„Lekiu į kitą posėdį“, – sėkmės darbuose palinkėjęs advokatas A.Petrauskas nekomentavo, kodėl jo ginamasis turėtų būti paleistas į laisvę.

Šiuo metu V.Karalius laikomas suimtas jau beveik 10 mėnesių. Jei byla greičiau nei per pusantrų metų visgi bus perduota teismui, o V.Karalius taps kaltinamuoju, išliks galimybė ir toliau jam taikyti griežčiausią kardomąją priemonę.

Kaip žinoma, pastaruoju metu rimtų rūpesčių turiu ir V.Karaliaus sūnus Edgaras, pareigūnai siekia per teismą konfiskuoti daugiau nei 6 milijonus litų kainavusį namą. Neseniai E.Karalius žurnalistams guodėsi, kad jam iki šiol neleidžiama pasimatyti su tėvu.

Papildyta 13.25 val. Teisėjas K.Jucys trečiadienį popiet paskelbė, kad V.Karaliaus ir jo gynėjo skundas atmetamas. Šiandienė Apeliacinio teismo nutartis galutinė ir neskundžiama.

Teisėjo manymu, Vilniaus apygardos teismo 2012 m. sausio 5 d. nutartis yra teisėta ir pagrįsta. Apygardos teismas, pratęsdamas kardomosios priemonės – suėmimo terminą įtariamajam Viliui Karaliui BPK 119 straipsnio, 121 straipsnio, 122 straipsnio, 127 straipsnio, 130 straipsnio reikalavimų nepažeidė.

Apeliacinis teismas pritarė Vilniaus apygardos teismui, kad šiuo metu švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nebus galima pasiekti BPK 119 straipsnyje numatytų tikslų, t. y. užtikrinti įtariamojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, nes už nusikaltimus, dėl kurių padarymo pareikšti įtarimai V.Karaliui, įstatymas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę, todėl sąlygos skirti suėmimą ar pratęsti jos terminą nėra išnykusios.

Apeliacinis teismas tai pat įvertino tai, kad byla didelės apimties ir sudėtinga, joje nuolat atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min