TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus apylinkėse pasieniečiai iš sraigtasparnio aptiko vietą, kurioje pakilo trečiadienį dingęs parasparnis

Nukritusio parasparnio paieška Vilniaus rajone
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Galimai nukritusio parasparnio paieška pradėta dar naktį
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnio įgula aptiko vietą, kurioje į orą trečiadienį galėjo kilti dingęs parasparnis. Tačiau jokių katastrofos pėdsakų neaptikta.

Ketvirtadienį Vilniaus ir Vilniaus rajono specialiosios tarnybos, į pagalbą pasitelkusios pasieniečių sraigtasparnį, toliau ieškojo išvakarėse dingusio parasparnio ir jo piloto. Pareigūnai ant kojų buvo sukelti gavus pranešimą, kad parasparnis nukrito.

Dar trečiadienio vakarą į įvykio vietą buvo nusiųsti keturi gelbėtojų automobiliai, mažiausiai du policijos ekipažai, greitoji pagalba, policijos kinologė su tarnybiniu šunimi, į orą buvo pakeltas pasieniečių sraigtasparnis su modernia gelbėjimo ir paieškos įranga.

Pranešimą apie galimą parasparnio katastrofą gavę apie 22 val., paiešką gelbėtojai nutraukė tik prie 3 val. nakties. Per tą laiką numanomą nelaimės vietą gelbėtojai patikrino pėsčiomis, sraigtasparnis - iš oro.

Dar naktį įvykio vietoje buvusiam 15min.lt žurnalistui gelbėtojai sakė, kad gavus tokį pranešimą, nereaguoti negalima. Juolab, kad ir apie įvykį pranešę žmonės nebuvo girti, jie nebuvo panašūs į tokius, kurie galėtų taip nevykusiai juokauti.

Naktį neradus galimos skraidyklės katastrofos vietos, paieška buvo atnaujinta ketvirtadienį dienos šviesoje. Po maždaug 1 val. ir 40 min. trukusios paieškos pasieniečių pilotai aptiko vietą, iš kurios parasparnis galėjo pakilti, o vėliau - nusileisti. Tačiau jokių nelaimės pėdsakų neaptikta.

Ketvirtadienį pasieniečių pilotai taip pat bendravo ir su žmonėmis, mačiusiais įvykį. Aviatoriai net nuvyko į tą vietą, iš kurios parasparnį stebėjo liudytojai. Tuo pat metu buvo susisiekta su parasparnių klubais, kurie pareigūnams tvirtina, kad nė vienas jų narys nėra dingęs.

Apibendrindami paieškos rezultatus pasieniečių pilotai padarė išvadą, kad pavojaus signalas galėjo būti klaidingas.

„Buvo įvertintas reljefas, pritaikytos įvairios schemos. Parasparniai leidžiasi gana stačiu kampu ir suktuku. Iš tos vietos, iš kurios įvykį stebėjo žmonės, parasparnio nusileidimas iš tiesų galėjo būti palaikytas katastrofa. Skraidyklė, kaip spėjama leidosi už miškelio į daubą. Žmonėms iš tiesų galėjo susidaryti įspūdis, kad parasparnis krenta“, - pasieniečių aviatorių versiją redakcijai perdavė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.

Nepaisant šios versijos, į numanomą skraidyklės pakilimo vietą nuvyko policijos pareigūnai, kurie ją nufotografavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min