Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 15:09

„Vilniaus bomberio“ Valerijaus Januškevičiaus cinizmas: „Tie žudymai, kurie man įdomesni, nebuvo efektingi“

Valerijus Januškevičius
Kadras iš TV3 laidos / Valerijus Januškevičius

„Mafijos kronikose“ – prie Vyriausybės rūmų susprogdinto Vilniaus bankininko ir jo žmonos čečėnės tragedija. Garsiausias Lietuvos sprogdintojas Valerijus Januškevičius prieš TV kameras atskleis 15 metų slėptą tiesą.

Prie pat Vyriausybės nugriaudėjęs sprogimas, pražudęs su čečėnais siejamą bankininką, ar kitas – sumaitojęs kultūrizmo žvaigždę, senojo Vilniaus gangsterį... Dėl ypač įžūlių nusikaltimų į Lietuvos mafijos istoriją patekęs samdomas žudikas Valerijus Januškevičius kėlė sumaištį ir tarp kriminalistų, ir tarp gaujų. O pats tyliai gyveno savo gyvenimą, darydamas kitus, daugiau ar  mažiau efektingus „darbelius“.

Apie tai – jau šį, sausio 20 d., pirmadienio vakarą 20.00 val. jau dešimt metų žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje.

Pirmą bombą, skirtą bankininkui, V.Januškevičius padarė tokią didelę, kad net pats išsigando, todėl perdarė – sumažino.

Laidų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ žiūrovų šįvakar laukia neeilinė serija. Tai bus iki gyvos galvos įkalinto žudiko, praminto Vilniaus bomberiu, atviras pasakojimas apie sukrečiančius praėjusio šimtmečio pabaigos nusikaltimus.

Valerijus Januškevičius papasakos, kaip jis ruošdavo savadarbius sprogmenis, keldamas milžinišką grėsmę ne tik konkrečioms aukoms, bet ir niekuo dėtiems sostinės gyventojams. Jis nesirinkdavo vietos, jo nedomino, ar aplink bus žmonių, net vaikų. Tiesa, savo pirmą bombą, skirtą bankininkui Rimantui Grainiui, V.Januškevičius padarė tokią didelę, kad net pats išsigando, todėl perdarė – sumažino.

Beje, Valerijaus žmona su vaiku R.Grainio egzekucijos dieną taip pat vaikštinėjo netoli sprogimo vietos. Žudiko šeima gyveno kone toje pačioje gatvėje. „Žmona nežinojo apie nusikaltimus, bet moteriška intuicija, matyt, suveikė. Pasižiūrėjo į mane ir sako: „Ten toks sprogimas įvyko, dar pagalvojau – ar ne tavo darbas?“ – „Mafijos kronikose“ pasakos Vilniaus bomberis.

Jo pagamintos bombos sproginėjo ir toliau. Ne visi sprogmenys buvo mirtini. „Daugelis filmus prisimena dėl Holivudo efektų. Kuo daugiau fejerverkų – tuo filmas įspūdingesnis. Taip ir mano gyvenime – tie žudymai, kurie man įdomesni, buvo efektyvūs, bet ne efektingi. O šitas nelabai pavykęs – juk jis (R.Grainis – aut. past.) dar tris dienas gyveno – nebuvo efektyvus, bet labai efektingas“, – šaltai ištars V.Januškevičius.

Kaip jis gamindavo sprogmenis, kaip savo amatą maskuodavo, kas žudiką samdė ir ko jis bijojo, – atkuriamosios dokumentikos cikle „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“.

„Mafijos kronikos – karštomis pėdomis su Dailiumi Dargiu“ – pirmadieniais 20.00 val. per TV3.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min