Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus oro uosto keleivių bagaže – kastetas, šaudmenys ir teleskopinė lazda

Vilniaus oro uostas
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Vilniaus oro uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Per savaitę policija policija užfiksavo tris atvejus, kai Vilniaus oro uoste keleiviai su savimi turėjo įvairiausių šaudmenų ir ginklų, kuriuos draudžiama turėti be leidimo, praneša Vilniaus apskrities policija

Kaip 15min informuoja policija, ketvirtadienį, apie 17 val. 25 min., patikros poste introskopu šviečiant keleivių, skrendančių į Londoną bagažą, dvidešimt penkerių metų vaikino bagaže aptikta metalinė teleskopinė lazda. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Prieš keletą dienų, balandžio 25 d., apie 5 val. 15 min. Vilniaus oro uoste, patikros poste septyniolikmetės merginos, skrendančios į Lutoną, Londono oro uostą, bagaže aptikti 2 šaudmenys: pramoninės gamybos 5,56 mm ir 6,3 mm šoviniai. Nors bagažas priklausė merginai, tačiau ji nurodė, kad šie šoviniai priklauso kartu su ja skrendančiam 21-erių metų vaikinui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Tuo tarpu praėjusią savaitę, balandžio 20 d., aviacijos saugumo procedūros metu šešiolikmečio, atvykusio su klase į ekskursiją po Vilniaus oro uostą, kuprinėje rastas šovinys, kurį, jis teigė, radęs kieme ir norėjęs pasidaryti pakabuką.

Pareigūnai atkreipia skrendančiųjų dėmesį, kad Europos Komisija nustatė daiktų sąrašą, kuriuos keleiviai gali pasiimti į lėktuvą. Šis sąrašas yra paplitęs tarp Europos Sąjungos šalių.

Į sąrašą įtrauktos prekės ir medžiagos, kurios griežtai draudžiamos, siekiant pasirūpinti aviacijos žmonių saugumu, arba leidžiamos pagal specialias sąlygas, todėl siekiant užtikrinti, kad į orlaivį nepatektų jokių draudžiamų daiktų, Lietuvos oro uostuose, vadovaujantis tarptautiniais ir nacionaliniais teisės aktų reikalavimais, tikrinami išvykstantys keleiviai ir jų bagažas.

Keleiviai, atsisakantys patikros ir jų bagažo tikrinimo, ar patikros metu su savimi turintys draudžiamų vežtis daiktų į orlaivį neįleidžiami bei perduodami policijos pareigūnams.

Kad kelionė būtų sklandi ir be jokių rūpesčių, pareigūnai rekomenduoja keleiviams prieš skrydį atidžiau pasidomėti, kokius daiktus draudžiama vežtis rankiniame ar registruotame bagaže (informacija yra skelbiama ne tik internete, bet pateikiama ir pačiame oro uoste).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min