Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 02 /15:16

Vilniaus policija sulaikė Seimo nario Juliaus Sabatausko butą apvogti galėjusį įtariamąjį, jis jau buvo teistas dėl vagystės iš Seimo nario Algimanto Salamakino buto

Vilniaus policijai pavyko nustatyti ir sulaikyti įtariamąjį, Naujųjų naktį galėjusį apvogti Seimo nario Juliaus Sabatausko butą sostinės centre.
Julius Sabatauskas
Julius Sabatauskas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Policija informacijos apie apvogtą Seimo nario, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko socialdemokrato Juliaus Sabatausko butą nusprendė viešai neskelbti. 15min.lt žiniomis, vagystė Seimo viešbutyje Gedimino pr. įvykdyta Naujųjų naktį tarp gruodžio 31 d. 19 val. ir sausio 1 d. 3.30 val.

Pirminiais duomenimis, butas apvogtas parinkus raktą.

Radęs apvogtą butą, Seimo narys kreipėsi į policiją, pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės.

Trečiadienį policija jau buvo nustačiusi vagystę įvykdyti galėjusį įtariamąjį. Prieš pietus jis buvo sulaikytas. Per kratą pas jį rasta daiktų, kurie, įtariama, gali būti vogti.

Trečiadienį vidurdienį įtariamasis dar nebuvo apklaustas. Po pietų jis turi būti atvežtas į policijos komisariatą, po apklausos įtariamasis mažiausiai 48 val. gali būti uždarytas į areštinę.

Pats Seimo narys 15min.lt žurnalistui sakė, kad policija jo dar neinformavo apie sulaikytą įtariamąjį.

„Mes su pareigūnais susitarę dėl susitikimo rytoj (ketvirtadienį – red. past.). Dabar man jau labai knieti paskambinti tyrėjai, bet suprantu, kad ji turi daug darbo“, – sakė parlamentaras.

Seimo narys sako, kad jis su žmona tradiciškai Naujuosius sutinka koncertų salėje. Po koncerto grįžęs namo J.Sabatauskas atrado neužrakintas buto duris.

„Suprantu, kad spyna buvo išmušta. Nes paskui bandėme duris užrakinti ir mums nepavyko. Tiksliau, pavyko ne iš pirmo karto. O šiaip manau, kad vagis jautėsi gana ramiai, netradiciškai. Tradiciškai paprastai viską išverčia. O šį kartą išoriškai net nelabai ir buvo matyti, kad kažkas lankėsi. Tik vėliau pasigedome vieno daikto, kito...“, – sakė J.Sabatauskas.

Seimo narys teigia, kad šiame mokėjimo kortelių amžiuje jo šeima grynų pinigų namuose nelaiko. Tad nusikaltėlis rinkosi visokius daiktus, kuriems nereikia didelių krepšių, kurie telpa po striuke ar į kišenes.

„Suprasdamas ikiteisminio tyrimo specifiką nenoriu vardinti pavogtų daiktų, kad nepakenkčiau pareigūnų darbui. O šiaip, yra labai nemalonu. Nes tų daiktų, vertinant pinigais, finansinė vertė gal ir nėra labai didelė. Bet jie yra mums patiems labai brangūs“, – sakė Seimo narys.

Parlamentarui susidarė įspūdis, kad tą naktį vagys bandė patekti ne tik į jo butą. Tačiau kiti jo kolegos buvo apdairesni, jie savo butuose buvo įjungę signalizaciją. J.Sabatauskas sako, kad signalizacija yra įvesta ir jo bute, tačiau Naujųjų naktį ji buvo neįjungta.

„Dabar net valandai išeidamas ją įjungiu. Per daug buvome atsipalaidavę“, – apgailestavo J.Sabatauskas.

Kadras ia Vilniaus apskrities VPK filmuotos medžiagos/Įtariamasis Valerijus Capukas
Kadras iš Vilniaus apskrities VPK filmuotos medžiagos/Įtariamasis Valerijus Capukas

Papildyta 15.16 val.: Trečiadienį po pietų Vilniaus policija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad dėl vagystės iš J.Sabatausko buto sulaikytas įtariamasis jau ne pirmą kartą „lankėsi“ Seimo viešbutyje. 2010 m. tame pačiame Seimo viešbutyje jis buvo apvogęs Seimo nario Algimanto Salamakino butą.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimo nuosavybei tyrimo skyriuje sausio 1 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės įsibrovus į vieną iš Seimo viešbučio butų. Nusikaltimą tiriantiems pareigūnams nusikaltimo braižas išsyk pasirodė panašus į kitą Seimo viešbutyje anksčiau padarytą tokios pat rūšies nusikaltimą.

Atlikę įvairių operatyvinių veiksmų, pareigūnai vagyste įtariamą asmenį nustatė ir trečiadienį per surengtą specialiąją operaciją prekybos centre „Akropolis“ sulaikė jį su įkalčiais, kuomet įtariamasis ketino realizuoti dalį iš Seimo nario buto pagrobto turto. Tai vilnietis Valerijus Capukas (gim. 1980 m.), pareigūnams žinomas nuo 2010 m., kai apvogė Seimo nario Algimanto Salamakino butą Seimo viešbutyje. Tada jis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią atlikęs iš pataisos namų buvo paleistas į laisvę 2012 m. kovo mėnesį.

Kratos metu pas įtariamąjį surasta vogtų daiktų, taip pat įvairių raktų ryšuliai, kuriais pasinaudojęs jis galėjo įvykdyti ir daugiau nusikaltimų, todėl nukentėjusius nuo šio asmens ar turinčius kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, policija prašo kreiptis į Vilniaus apskrities VPK telefonais 271 61 28, 271 61 88 arba 271 60 07.

VIDEO: Sulaikytas įtariamasis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius