Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policijos vadovas: tiriant antradienį sulaikytų įtariamųjų veiklą, mes matome sąsajas su mažiausiai trimis įtartinomis mirtimis

Kęstutis Lančinskas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kęstutis Lančinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities VPK vadovas Kęstutis Lančinskas, komentuodamas antradienį įvykdytą slaptą policijos operaciją, per kurią buvo sulaikyti keturi sukčiavimu įtariami vyrai, sakė, kad pareigūnai įžvelgia sąsajas su mažiausiai trimis įtartinomis mirtimis žmonių, kurių turtas vėliau dingo. Pasak komisaro, apie nužudymus kalbėti dar anksti, tačiau įtarimų policijai jau dabar kyla daug.

Kaip sakė K.Lančinskas, įtariamieji yra 31–33 metų amžiaus. Jie sulaikyti remiantis tyrimu dėl sukčiavimo, kuris atliekamas jau gana seniai. Tyrimą atlieka Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Įtariama, kad keturi sulaikyti vyrai sukčiaudavo stambiu mastu ir užvaldydavo svetimą turtą.

„Šito tyrimo užuomazgos yra maždaug dvejų metų senumo. Tąkart mes vykdėme vieną tyrimą ir išaiškinome tokį pat nusikaltimą. Buvo apgaule užvaldytas butas, priklausęs pagyvenusiam Vilniaus miesto gyventojui. Tuomet mes pradėjom tai tyrinėti kaip reiškinį, o ne kaip atskirus faktus. Padarėme tam tikras išvadas, buvo nustatyti tam tikri dėsningumai, tada ir išaiškinome šitą grupuotę“, – sakė komisaras.

Šiuo metu yra tiriama dešimt epizodų, kurie inkriminuojami sulaikytiems asmenims. Pastaruosius teismas jau leido suimti.

„Šį tyrimą vykdo Smurtinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, nes yra nustatytos kelios įtartinos mirtys. Tų keistomis aplinkybėmis mirusių žmonių turtas buvo užvaldytas. Yra bent trys keistos mirtys, kurios, mūsų manymu, yra susijusios. Pavyzdžiui, žmogus sušalo netyčia miške. Paskui jo giminaičiai nerado jokio turto. Kitas žmogus numirė netyčia apsinuodijęs alkoholiu. Jo giminaičiai turto taip pat nerado. Tuo metu, kai žmonės mirė, įtarimų dėl smurtinės mirties nebuvo, tačiau dabar mes matome tam tikrų sąsajų su dingusiu turtu“, – tvirtina Vilniaus policijos vadovas.

K.Lančinskas teigia kol kas negalintis pasakyti, už kokią sumą įtariamieji užvaldė svetimo turto. Bet kokiu atveju, pasak komisaro, suma bus įspūdinga.

Turtą įtariamieji užvaldydavo patikliems žmonėms davę pasirašyti vekselius, įkalbinę pasirašyti dovanojimo sutartis ir pan.

„Norėčiau kreiptis į visus žmones, kuri turi nekilnojamojo turto, tačiau jų dokumentai nėra iki galo sutvarkyti. Nereaguokite ir neskambinkite tais telefonais, kurie yra skelbimuose, žadančiuose pagalbą tvarkant žemės dokumentus ir pan., kadangi tai irgi gali būti pinklės“, – sakė Vilniaus policijos vadovas.

Vienas iš įtariamųjų veiklos modelių buvo būtent aukų paieška per skelbimus. Pasirašydami dokumentus žmonės dažniausiai tiesiog neatkreipdavo dėmesio į tai, kad pasirašo įgaliojimą disponuoti turtu – žemės sklypais ir butais.

K.Lančinskas teigia, kad tai jau antras panašus tyrimas, kurį vykdo Vilniaus policija. Tačiau plačiau kalbėti apie pirmą tyrimą komisaras nepanoro.

„Antradienį sulaikytų įtariamųjų braižas buvo labai įžūlus, labai ciniškas. Jų elgesys su nukentėjusiais irgi buvo labai ciniškas. Jie orientuodavosi į patiklius žmones, jų turto vertę ir turto dydį. O patikliausi, aišku, yra pagyvenę žmonės. Ir, žinoma, jie žiūrėjo į tai, ar tie žmonės yra pažeidžiami, ar galima bus iš jų ko nors išpešti“, – sakė Vilniaus policijos vadovas.

Paklaustas, ar gali paneigti, kad tarp sulaikytųjų yra ir generalinio prokuroro pavaduotojo pusbrolis, K.Lančinskas buvo lakoniškas: „Paneigti negaliu.“

K.Lančinskas teigia, kad tyrėjai kreipiasi į Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir sostinės apylinkių gyventojus, galėjusius nukentėti nuo šių įtariamųjų. Nukentėjusiųjų prašoma paskambinti į Vilniaus apskrities VPK telefonais (8 5) 271 6110 arba (8  5) 271 6170.

Įtariamųjų nuotraukas rasite čia.

Papildyta 20.17 val.: Vėlų trečiadienio vakarą informaciją apie tai, kad vienas iš sulaikytų įtariamųjų gali būti generalinio prokuroro pavaduotojo pusbrolis kategoriškai paneigė Generalinė prokuratūra.

„Šią popietę žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija neva vienas iš sulaikytų grupuotės, įtariamos butų ir žemės sklypų grobimu, narys yra generalinio prokuroro pavaduotojo pusbrolis, yra klaidinanti ir neatitinka tikrovės. Šią informaciją Generalinė prokuratūra neigia“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min