TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje degė moterų vienuolynas (nuotraukos, video, atnaujinta 0.29 val.)

Ugniagesiai ant vienuolyno stogo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ugniagesiai ant vienuolyno stogo
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus ugniagesiai ketvirtadienio vakarą išskubėjo gesinti gaisro kilusio sostinės pakraštyje esančiame moterų vienuolyne.

Apie 21.23 val. buvo gautas pranešimas, kad gaisras kilo Švariojoje gatvėje (Pavilnys) įsikūrusiame moterų vienuolyne. Į gaisro vietą buvo išsiųstos trys autosisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.

Įvykio vietoje paaiškėjo, kad dega mūrinio vienuolyno stogas. Ugniagesiai jį gesina iš viršaus nuo autokopėčių, prie židinio bando prieiti ir iš pastato vidaus. Gelbėtojai iš vienuolyno evakavo vienuoles. Ugniagesiai teigia, kad gesindami gaisrą bando nesupilti vienuolyno vidaus. Pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas negauta.

Gaisro priežastys nežinomos. Nuostoliai irgi dar tikslinami.

Papildyta 23.07 val. Ugnies plitimas sustabdytas, liepsnos nebeplinta. Ugniagesiai teigia, kad degė stogo dalis aplink dūmtraukį.

Gesindamas gaisrą, nesunkiai nukentėjo ungiagesys. Jis patyrė rankos traumą. Greitosios pagalbos medikai ugniagesį išvežė į ligoninę.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Papildyta 0.29 val.: Dar prieš vidurnaktį gaisras buvo visiškai užgesintas. Ugniagesiai teigia, kad gaisras Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos seserų tarnaičių kongregacijos (arba Marijos Tarnaičių) vienuolyne kilo, greičiausiai, nuo perkaitinto dūmtraukio.

Pasak gelbėtojų, šiuolaikinės statybos vienuolyno pastatas yra trijų aukštų. Viršutiniame aukšte, trečiame aukšte, įrengtos gyvenamosios patalpos. Virš jų dar yra palėpė, kuri nenaudojama. Visų pirma ugnis pradėjo plisti būtent palėpėje.

Kai gaisras buvo pastebėtas ir kol atvyko ugniagesiai, liepsna prasiveržė pro stogą, tačiau labai plačiai neišplito.

Ugniagesiai iš vienuolyno evakavo dvylika moterų.

Pasak gelbėtojų, jų kolega susižeidė paslydęs palėpėje. Teigiama, kad jo sužalojimas nėra sunkus.

Pačios vienuolės gaisro gesinimą stebėjo stovėdamos lauke. Gaisro aplinkybių jos nekomentavo. Vienuolės nepanoro, kad žurnalistai ugniagesių darbą fiksuotų iš vienuolyno kiemo. „Mes nenorime. Gerbkite mūsų privatumą", - sakė vienuolės.

Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos seserų tarnaičių kongregacija, kurios vienuolyne ketvirtadienio vakarą kilo gaisras, įkurta Lenkijoje 1878 m. Lietuvoje Marijos Tarnaitės įsikūrė 1923 m.

Vilniaus arkivyskupijos tinklalapyje teigiama, kad Marijos Tarnaičių tikslas yra religinių žinių skleidimas tarp vaikų ir jaunimo, krikščioniškos sąžinės formavimas ir dalyvavimas Bažnyčios sielovadoje savo aplinkoje, o ypač kaimo vietovėse.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min