Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 10:29 , Atnaujinta: 2020 kovo 25d. 11:26

Vilniuje dėl karantinuotis nenorinčių žmonių 6 kartus kviesta policija, 1 vaikinas iš viešbučio bandė bėgti

Į priverstinį karantiną viešbutyje atgabenti žmonės
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Į priverstinį karantiną viešbutyje atgabenti žmonės

Antradienį pradėtas visų iš užsienio grįžusių žmonių priverstinis uždarymas į viešbučius. Dėl to kilo daugybė neramumų ir net kruvinas konfliktas. Vilniaus policija sulaukė 6 pranešimų dėl karantinuotis nenorinčių žmonių, vienas vaikinas iš viešbučio paspruko.

Pirmojo iškvietimo Vilniaus pareigūnai sulaukė 11 val. 44 min. Iš Baltarusijos grįžusi pora kategoriškai atsisakė karantinuotis ir pasirašyti jiems pakištus dokumentus.

Tarp viešbučio darbuotojų ir poros kilo konfliktas, tad teko įsikišti policijai. Atvykę pareigūnai išaiškino apie gresiančią atsakomybę ir pora sutiko užsidaryti.

Kito pranešimo 14 val. sulaukta dėl asmens viešbutyje „Railway Apartments“. Į pareigūnus kreipėsi apsaugos darbuotojai, esą siautėja agresyvus vyras, veržiasi iš kambario.

Atvykus policijai vyras visai nebuvo agresyvus. Su juo pakalbėjus išsiaiškinta, kad jis nenori būti uždarytas viename kambaryje su trim nepažįstamaisiais.

Paaiškinus, kas jam gresia, vyras rado kompromisą – susirinko daiktus ir išėjo gyventi į koridorių.

15 val. 50 min. pranešta, kad prie viešbučio Geležinkelio gatvėje mušasi asmenys. Į įvykio vietą atvykus patruliui, ten nieko nebebuvo, detalių išsiaiškinti nepavyko.

17 val. 51 min. pranešta apie izoliuotis nenorinčius asmenis, tačiau atvykus pareigūnams konfliktas jau buvo išspręstas.

18 val. 52 min. pranešta apie iš viešbučio pabėgusį vaikiną. Turėta duomenų, kad jis su draugu gali keliauti į Kėdainius.

Visgi telefonu susisiekus su vaikinu, pareigūnus jis patikino, kad yra viešbutyje.

21 val. 16 min. oro uoste parskridę 4 piliečiai kategoriškai atsisakė priverstinės izoliacijos. Atvykus pareigūnams, jiems pavyko įtikinti žmones keliauti į viešbutį.

Visą chaotišką dieną vainikavo įvykis vidurnaktį. Kovo 25 d. apie 0 val. 10 min., Geležinkelio g., viešbutyje, vyras (gimęs 1960 m.) peiliu sužalojo vyrą (gimusį 1964 m.), kuris dėl durtinių žaizdų paguldytas į ligoninę.

Įtariamasis dėl veido sumušimų pristatytas į ligoninę. Aplinkybės tikslinamos.

Dar vienas incidentas antradienį užfiksuotas Palangoje – čia vyrui surašytas protokolas už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą.

Kaip 15min sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, atsisakantiems karantinuotis gali būti taikoma tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė.

Pirmasis ginklas prieš priverstinio uždarymo vengiančius žmones – Administracinio nusižengimo kodekso 45 str. numatyta atsakomybė už užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimus.

Už tai žmonėms gresia įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 140 eurų. Beje, trečiadienį Vyriausybė planuojama gerokai didinti baudas už šiuos pažeidimus.

Antrasis teisinis įrankis – ANK 46 str.: Savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku. Čia numatyta bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Patiems nepaklusniausiems pareigūnai grasina ir Baudžiamojo kodekso 277 str., čia numatyta atsakomybė už nusikalstamą ligų platinimą.

Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trijų metų. Tiesa, šio BK straipsnio taikymo praktika dar nėra suformuota – pradėti keli ikiteisminiai tyrimai, bet neaišku, kada bylos pasieks teismus.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min