Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 20d. 07:42 , Atnaujinta: 2017 gegužės 20d. 12:50

Vilniuje prie „CityBee“ mašinos vairo įkliuvo žinomo politiko nepilnametis sūnus

Garsaus politiko sūnus
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr. / Garsaus politiko sūnus
Atšilus orams pasipylė ir pažeidėjai keliuose. Bent taip pasirodė sostinės kelių patruliams, naktį iš penktadienio į šeštadienį surengusiems girtų vairuotojų medžioklę Vilniuje, kur be kitų pažeidėjų teisingumo neišvengė ir prie „Citybee“ automobilio vairo sėdęs žinomo Lietuvos politiko ir teisininko sūnus. Šeštadienį popiet įmonė pranešė neatmetanti galimybės dėl sukčiavimo kreiptis į policiją.

Reidas prasidėjo sostinės pakraštyje, Juodajame kelyje, kur pirmoji pažeidėja buvo prie „Toyota Corolla“ vairo sėdėjusi Rusijos pilietė. Nors moteris jau ilgą laiką gyvena Lietuvoje ir turi išduotą leidimą čia gyventi, tačiau vairuotojo pažymėjimo į lietuvišką ji nepasikeitė. O tai yra privaloma.

Beveik tuo pačiu metu pareigūnams įkliuvo ir prie BMW vairo sėdėjęs jaunuolis, kuris nė neturėjo teisės vairuoti. Šalia jo sėdėjo įkaušęs BMW savininkas, kuris turėjo vairuotojo pažymėjimą, tačiau leido vairuoti savo blaiviam draugui.

Pareigūnams teko pagelbėti ir maršrutinio autobuso vairuotojui – jo gale kietai įmigęs sėdėjo vyriškis. Vairuotojui jis pasirodė neblaivus, todėl kelių patruliai jį pažadino.

Paaiškėjo, kad įkaušęs vyras – ukrainietis. Jis teigė gyvenantis Ukrainoje, tačiau dėl girtumo negalėjo paaiškinti, kur yra apsistojęs Lietuvoje. Policijos pareigūnai jį išsivežė į komisariatą.

15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Jaunuolis BMW vairavo neturėdamas tam teisės
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Jaunuolis BMW vairavo neturėdamas tam teisės

Apie 23 val. reidas persikėlė į Sukilėlių gatvę, o jau po keliolikos minučių pareigūnų dėmesį atkreipė „CityBee“, kurio vairuotojas bandė išvengti pareigūnų dėmesio.

Pirmasis jį pastebėjo ant motociklo sėdėjęs kelių patrulis. Pareigūnas ilgai netruko sučiupti prie išnuomoto „VW Golf“ vairuotoją. Pasirodo, kad vaikinas išties bandė sprukti, nes jam tėra septyniolika metų. Kartu su nepilnamečiu važiavo jo vienmetis draugas.

Nė vienas iš vaikinų nepaaiškino, kaip ir kieno vardu jie išsinuomojo „CityBee“ automobilį, o atvykus pažeidėjo motinai paaiškėjo, kad jis yra žinomo politiko ir teisininko sūnus.

15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Be teisių „CityBee“ vairavusio nepilnamečio motina automobilį paliko autobusų stotelėje
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Be teisių „CityBee“ vairavusio nepilnamečio motina automobilį paliko autobusų stotelėje

Vengdama žurnalistų dėmesio politiko žmona paliko sūnų ir pasislėpė, palikusi savo visureigį viešojo transporto stotelėje. Po kiek laiko jos ieškoti atvyko taksi automobilis. Vairuotojas perskambinęs politiko žmonai išsiaiškino, kad ji nuėjo iki pat degalinės, esančios už daugmaž kilometro.

Šeštadienį popiet „CityBee“ pranešė, kad automobilis buvo užsakytas kito asmens vardu ir buvo perduotas nepilnamečiui, o kitam vairuotojui perduoti automobilį draudžia „CityBee“ taisyklės, ką jau kalbėti apie nepilnametį.

„Automobilį užsakusiam asmeniui skirsime baudą ir užblokuosime galimybę naudotis paslaugomis. Taip pat dėl sukčiavimo neatmetame galimybės kreiptis į policiją“, – raštu pateiktame atsakyme teigė „CityBee“ vadovas Lukas Yla.

Po vidurnakčio reidas persikėlė į sostinės senamiestį. Pylimo gatvėje pirmoji pareigūnų dėmesį patraukė „Toyota Prius“ vairuotoja. Ji aiškino alkoholio šiąnakt nevartojusi, tačiau pareigūnams pasirodė kitaip.

Jų įtarimus patvirtino alkotesteris – vairuotoja įpūtė 1,00 prom.

Kelių patrulių dėmesio taip pat neišvengė „Golf“ vairuotojas. Jis pareigūnams pateikė anglišką vairuotojo pažymėjimą, tačiau Lietuvoje teigė gyvenantis jau ilgiau kaip pusmetį.

15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Tikrinamas dviratininko blaivumas
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Tikrinamas dviratininko blaivumas

Kaip ir rusei, lietuviui reikėjo pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką. To nepadarius „Golf“ vairuotojui teks sumokėti baudą lyg vairavus, apskritai, neturint teisės sėsti prie automobilio vairo.

Paskutinis reide įkliuvo dviratininkas, drąsiai važiavęs Pylimo gatve. Vyriškis aiškino važiavęs iš baro, o namai jau buvo visai čia pat, kai pareigūnai jam nustatė lengvą 1,00 prom. girtumą.

Dviratininkas turėtų atsipirkti bauda iki 150 eurų.

15min neviešina „CityBee“ automobilį vairavusio politikos sūnaus tapatybės, vadovaujantis Visuomenės informavimo etikos kodekso 44 str. – siedami su teisės pažeidimais žurnalistai neturi skelbti nepilnamečio asmens duomenų, pagal kuriuos galima nustatyti jo asmens tapatybę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min