Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko ekstradicijos byla nagrinėta Vestminsterio teisme, jie paleisti už užstatą

Raimondas Baranauskas palieka Vestminsterio teismą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Raimondas Baranauskas palieka Vestminsterio teismą
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį prieš Londono teismą stojo buvę pagrindiniai „Snoro“ banko akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, kurie buvo sulaikyti remiantis Lietuvos prokurorų išduotu Europos arešto orderiu. Abu jie buvo paleisti už užstatą.

„Abu jie stos prieš Vestminsterio magistrato teismą šiandien ryte“, – BNS telefonu sakė Londono policijos pareigūnas.

Lietuvos Generalinė prokuratūra penktadienį rytą oficialiai patvirtino informaciją apie banko „Snoras“ buvusio valdybos pirmininko ir prezidento R.Baranausko sulaikymą.

Lietuvos banko valdyba ketvirtadienio vakarą pripažino „Snoro“ banką nemokiu ir nusprendė kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Teismui iškėlus bankroto bylą, bankui visam laikui atšaukiama ir Lietuvos banko išduota veiklos licencija.

R.Baranauskas turėjo 25,3 proc. „Snoro“ akcijų, o Rusijos piliečio V.Antonovo dalis sudarė 68,1 proc.

Atnaujinta 11.07 val. Penktadienį prokuratūra oficialiai patvirtino ir kito ieškomo įtariamojo – V.Antonovo – sulaikymą.

Atnaujinta 12.07 val. „Šiandien R.Baranauskas ir V.Antonovas bus atvežti į teismą“, – BNS penktadienį patvirtino Vestminsterio magistrato teismo Tarptautinių ryšių skyrius. Visgi, kada tiksliai įtariamieji bus atvežti, dar nėra aišku.

Penktadienį sprendimas dėl buvusių pagrindinių „Snoro“ akcininkų gali būti ir nepriimtas. Be to, Vestminsterio magistrato teismo verdiktai, anot Tarptautinių ryšių skyriaus, gali būti apskųsti Karališkajam Teisingumo teismui.

Abu buvę banko „Snoras“ vadovai pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R.Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Atnaujinta 13.07 val. Buvę du pagrindiniai banko „Snoras“ akcininkai V.Antonovas ir R.Baranauskas jau atvežti į Vestminsterio magistrato teismą, penktadienį po vidurdienio patvirtino teismo atstovai.

„Jie jau teisme, tačiau jų byla dar nėra pradėta nagrinėti“, – BNS patvirtino minėtojo teismo Tarptautinių ryšių skyrius.

Šiuo metu, pasak skyriaus, abu įtariamieji yra teismo kamerose. Kada prasidės teismo procesas jų atžvilgiu, kol kas nėra aišku. Į teismą vyrai buvo atvežti policijos pareigūnų.

Lietuvos ambasados Londone patarėjas Ugnius Labutis BNS sakė, kad Lietuvos diplomatai Londone apie teisines procedūras R.Baranausko atžvilgiu neturi „jokios oficialios informacijos, kurią galima oficialiai įvardinti“.

„Paprastai tokiais atvejais yra teisinės procedūros ir ambasados nelabai kokią rolę ir vaidina. Teismai tokiais atvejais ambasadų neinformuoja. Vienintelis atvejis, kada mes gauname kokius nors pranešimus, jeigu pats sulaikytasis pageidauja, kad apie tai būtų pranešama ambasadai“, – kalbėjo diplomatas.

„Šiuo atveju nei iš R.Baranausko, nei iš jo artimųjų, nei iš Jungtinės Karalystės institucijų jokių pranešimų, jokių pageidavimų, jokios informacijos nebuvo“, – teigė U.Labutis.

Atnaujinta 14.46 val. V.Antonovo ekstradicijos byla Vestminsterio magistrato teisme turėtų būti nagrinėjama apie 16 val.

Šią informaciją naujienų agentūrai BNS patvirtino britų žurnalistai, šiuo metu esantys Vestminsterio magistrato teisme.

Bylą nagrinės teisėja Carolin Tubbs.

Kada bus ir ar kartu bus nagrinėjama R.Baranausko byla kol kas nežinoma, tačiau abiejų įtariamųjų perdavimo Lietuvai klausimas teisme turėtų būti išnagrinėtas penktadienį.

Atnaujinta 16.46 val. Kaip praneša portalas lrytas.lt, buvę banko vadovai atsisakė būti perduoti Lietuvos teisėsaugai. Prieš teismą 16.20 val. stojo tiek V.Antonovas, tiek R.Baranauskas.

Rusų kilmės verslininkas V.Antonovas teisme kalba angliškai, o R.Baranauskas – rusiškai per vertėją.

Atnaujinta 17.09 val. Kaip praneša lrytas.lt, V.Antonovo advokatai paprašė įtariamąjį paleisti už 75 tūkst. svarų užstatą. Teisėja sutiko.

Už R.Baranausko laisvę teismui buvo siūloma 500 tūkst. svarų. Teisėja sutiko paleisti lietuvį už 250 tūkst. svarų. Jis kasdien turės registruotis Bromley policijos stotyje Kento grafystėje.

Atnaujinta 17.54 val. Kaip rašo „Bloomberg“, V.Antonovo advokatė Rachel Scott sakė, kad Rusijos pilietis „griežtai neigia bet kokių jo veiksmų sandorių nesąžiningumą“. „Nėra rimtos rizikos, kad jis pabėgs“, – sakė advokatė.

Atnaujinta 18.06 val.  Kaip skelbia lrytas.lt, R.Baranauskas paleistas už 800 tūkst. litų užstatą, šiuos pinigus sumokėjo advokatų kontora „Mishcon de Reya“. Buvęs banko vadovas kasdien turės registruotis policijos stotyje Kento grafystėje. V.Antonovas policijoje turės pasirodyti tris kartus per savaitę. Iš abiejų vyrų pareigūnai paėmė asmens pasus ir uždraudė tvarkytis bet kokių kelionių dokumentus.

Kaip skelbia „Lietuvos ryto“ televizija, teisme V.Antonovo žmona siūlė už R.Baranauską milijono litų užstatą, tačiau kadangi neturėjo tokios sumos, siūlė kaip užstatą savo namą. Teisėja nesutiko su tokiu užstatu.

Atnaujinta 18.59 val. Kitas teismo posėdis vyks gruodžio 16 dieną. Anot teismo atstovų, kitame posėdyje bus išklausytos visos šalys, jų argumentai, tačiau galutinio sprendimo dėl įtariamųjų ekstradicijos dar greičiausiai nebus priimta.

Pranešama, kad Lietuvos institucijoms atstovavusi Natalie Soule teigė, jog įtariamieji galėjo neteisėtai pasisavinti turto iš banko „Snoras“ už apie 800 mln. litų. Už įtariamųjų neteisėtas veikas vyrams gresia iki 10 metų kalėjimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min