Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vyrų kvartetui atsirūgo 93 kg hašišo: dešimtmetis už grotų ir „Mercedes“ netektis

Iš Ispanijos į Rusiją hašišą gabenusiems asmenims – laisvės atėmimo bausmės ir prabangaus automobilio „Mercedes-Benz GLS“ konfiskavimas.
Mercedes-Benz GLS
Asociatyvi iliustracija: visureigis „Mercedes-Benz GLS“ / „Daimler AG“ nuotr.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendį išgirdo keturi vyriškiai (Leonidas Kropa, Viktoras Lukašovas, Gražvydas Smailys, Gražvydas Vaškūnas), bandę iš Ispanijos bei Lietuvos į Rusiją kontrabanda nugabenti daugiau kaip 90 kg hašišo.

Trys asmenys pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo labai dideliais kiekiais narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti bei jų kontrabandos organizuotoje grupėje. Jiems teismas skyrė nuo 10 metų iki 10 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes. Vienas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas.

Iš jo, teismo sprendimu, bus konfiskuotas automobilis „Mercedes-Benz 350 GLS“, kurio vertė – per 52 000 eurų.

Tyrimo duomenimis, 2017 m. rudenį organizuotos grupės nariai Ispanijoje už 85 tūkst. eurų įsigijo beveik 86 kg hašišo, kurį planavo platinti Rusijoje. Labai didelį kiekį hašišo į Lietuvą jie atgabeno automobiliu su specialiai narkotinių medžiagų pervežimui įrengtomis slėptuvėmis. Vilniuje prie jau iš Ispanijos atgabento hašišo vienas nuteistasis paslėpė dar 7 kg narkotinės medžiagos – hašišo – kuris taip pat turėjo būti nugabentas į Rusiją.

2017 metų lapkričio 1-ąją organizuotos grupės nario vairuojamas automobilis su hašišo kroviniu pajudėjo Rusijos link, tačiau Utenos rajone buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Atlikę kratą, pareigūnai iš automobilio kėbule ir salone įrengtų slėptuvių ištraukė 93 kg į paketus supakuoto hašišo.

Vienas nuteistasis, tuo metu gyvenęs Ispanijoje, buvo sulaikytas ir Lietuvai perduotas pagal Europos arešto orderį, pažymima Generalinės prokuratūros pirmadienį paviešintame pranešime.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius