Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalą dėl melagingo pranešimo apie bombą TEO ketina prisiteisti iš Pravieniškių kalinio

Iš TEO būstinės evakuoti žmonės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Specialiosios tarnybos prie TEO centrinio pastato
Šaltinis: 15min
0
A A

Po melagingo pranešimo apie užminuotą TEO pastatą telekomunikacijų bendrovė, kuri buvo priversta iš visų savo pastatų Lietuvoje kelioms valandoms evakuoti darbuotojus, skaičiuoja nuostolius bei svarsto galimybę kaltininkui pareikšti pretenziją dėl padarytos žalos.

Trečiadienio popietę telekomunikacijų bendrovės TEO darbuotojai sulaukė anonimo, kuris pranešė, jog TEO pastatas užminuotas, skambučio.

Evakuota virš dviejų tūkstančių darbuotojų

Didžiausia problema buvo tai, jog anonimas nepasakė, kokiame konkrečiai pastate padėtas sprogmuo, todėl teko evakuoti virš dviejų tūkstančių TEO darbuotojų įvairiuose šalies miestuose. 

Dėl saugumo buvo evakuotos ir kitos Lvovo gatvėje 25, Vilniaus verslo uoste, kur yra įsikūrusi centrinė TEO būstinė, įsikūrusios bendrovės.

Aplinkiniai pastatai – sostinės savivaldybė, prekybos centras „Europa“ – evakuoti nebuvo.

Buvo iškviestos papildomos policijos pajėgos, taip pat atvyko ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai, antiteroristinių operacijų policijos rinktinė „Aras“.

Tikrinti bendrovės pastatus kituose Lietuvos miestuose buvo nuspręsta pasitelkti policijos pajėgas.

Melagingą informaciją pranešė 22-ejų Pravieniškių kalinys

Netrukus išsiaiškinta, jog buvo skambinta iš Pravieniškių pataisos namų poilsio kambario, kuriame įrengtas laidinis telefonas. 

Demaskuotas nuteistasis 22-ejų R.Š., atliekantis 2,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmę už keletą vagysčių ir kitų nusikalstamų veikų, policijai prisipažino, kad tik pajuokavo.

Kalinys įstaigos Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnų buvo itin operatyviai nustatytas ir izoliuotas nuo kitų nuteistųjų atskiroje kameroje, rašoma Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus pavaduotojo Arvydo Stankevičiaus trečiadienio pavakarę išplatintame pranešime.

Kaliniui iškelta nauja byla

Nuteistasis bausmę įstaigoje atlieka kiek mažiau nei pusantrų metų ir į laisvę turėjo būti paleidžiamas 2016 metų viduryje.

Nustačius įtariamąjį dėl galbūt melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų, Pravieniškių pataisos namų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, jam gresia naujos teismo paskirtos bausmės prijungimas prie dabar esančios.

Taip pat įstatymai numato, kad laisvės atėmimo įstaigoje naują nusikaltimą padariusiam asmeniui nėra taikoma lygtinio paleidimo galimybė.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dviejų metų.

TEO ketina kaliniui pareikšti pretenziją

Nors paskelbus apie evakuaciją TEO darbuotojai visoje Lietuvoje paliko patalpas, tačiau bendrovės paslaugos buvo teikiamos kaip įprasta, tinklas buvo stebimas darbuotojų nuotoliniu būdu.

TEO šiuo metu renka informaciją apie patirtus nuostolius bei ketina dėl jų pareikšti pretenziją incidento kaltininkui.

„Įvertinsime negautas pajamas ir papildomas išlaidas, patirtas dėl veiklos sutrikdymo. Taip pat bus skaičiuojami tiesioginiai nuostoliai, kai dalis suplanuotų darbų nebuvo atlikti laiku, nors už tą laiką buvo mokamas atlygis darbuotojams. Vertinsime ir šio įvykio poveikį bendrovės reputacijai“, – teigė TEO Išorinės komunikacijos grupės vadovė Lina Rimkutė-Žičkė.

Pareigūnų darbas kainuoja mokesčių mokėtojams

Kiekvienas melagingas pranešimas gula ant mokesčių mokėtojų pečių – kainuoja kiekviena medikų, policijos pareigūnų, ugniagesių bei išminuotojų darbo valanda, degalai.

Neseniai melagingas pranešimas apie Šiaulių „Akropolyje“ padėtą sprogmenį privertė nuostolius paskaičiuoti Šiaulių savivaldybės administracijos direktorių Gedeminą Vyšniauską, kuris kartu yra ir ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas.

Jo žiniomis, ugniagesių automobilio atvykimas ir budėjimas prie Šiaulių „Akropolio“ kainavo apie 800 litų. Greitosios automobilis – apie 400 litų.

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas sako, kad jo vadovaujama komanda piniginių pretenzijų dėl darbo Šiaulių „Akropolyje“ nereiškia, nors išminuotojų atlikti darbai gali būti įvertinami realiomis sumomis: „Mums brangiau kainuos po teismus vaikščioti. Vis tiek budime dieną ir naktį. Realus nuostolis – degalai nuo Vilniaus iki Šiaulių“.

Vadas patvirtino, kad per visą jo karjerą dar nė vienas pranešimas apie kažkur padėtą sprogmenį nebuvo pasitvirtinęs. Visi tokio tipo iškvietimai buvo melagingi, tačiau reaguoti į juos tenka pagal visas instrukcijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min