Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 14d. 18:37 , Atnaujinta: 2014 sausio 14d. 22:36

Žinomo šachmatininko Vytauto Šlapiko šeimos tragedija šokiravo kaimynę: „Šeima buvo pavyzdinga, rami“

Kaimynė Nina
Vilkmerge.lt nuotr. / Kaimynė Nina

Itin žiaurus dviejų mažamečių motinos nužudymas Ukmergėje pribloškė pažinojusius šią šeimą. Žmonos nužudymu įtariamas žinomas Lietuvos šachmatininkas 41 metų Vytautas Šlapikas, su šeima gyvenęs Ukmergėje. Anot ukmergiškės Ninos, lemtingąjį pirmadienio vakarą kaimynai matė, kaip visa šeima – mama, tėtis ir du vaikai – džiaugsmingai žaidė apsnigtame kieme.

Žudynės – po idilės

„Iki šiol visi kaimynai esame šokiruoti, nes tai buvo itin netikėta. Šeima labai pavyzdinga, rami, iš jų pusės niekada nesigirdėdavo jokio triukšmo. Tą dieną mačiau kaip vyras išėjo su vaikais pasivaikščioti į mišką, vėliau  dar tą patį vakarą matėme kaip visi – tėtis, mama ir vaikai – žaidė kieme ant sniego. Apie tai, kad kažkas vyksta jų bute, tikrai nieko neįtarėme“, – Ukmergės krašto žinių svetainei vilkmerge.lt pasakojo kaimynė Nina.

Pasak ukmergiškės, nesigirdėjo jokių klyksmų ar triukšmo.

Vienas duris atidarė patys pareigūnai, o kitas buvo nuspręsta laužti. Viduje policininkai išvydo kraupų vaizdą.

„Tiesa, kažkur po 21 val. buvo girdėti kažkokie bildesiai, tarsi kas baldus stumdytų, bet manėme, kad tai kaimynai iš apačios. Vėliau išvydau policiją, greitąją. Išėjusi į laiptinę pamačiau, kaip mano kaimynę jau neša ant neštuvų į greitąją. Kiek žinau, moteris dar spėjo paskambinti vyro motinai ir pasiguosti, kad vyras vaikšto namuose su peiliu, motina ir iškvietė policiją. Deja, jau buvo per vėlu“, – kraipė galvą Nina.

15min.lt antradienį rašė, kokia kraupi nelaimė įvyko sausio 13-osios vakarą ukmergiškių šeimoje.

 
Vilkmerge.lt nuotr./Namas, kuriame įvyko tragedija
Vilkmerge.lt nuotr./Namas, kuriame įvyko tragedija

Kaip rašoma po šio išskirtinio įvykio išplatintame pareigūnų pranešime, pirmadienį apie 21 val. 44 min. val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės r. policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad namuose, Ukmergėje, smurtauja V.Š. (V.Šlapikas, – red. past.).

Apie šeimoje vykstantį konfliktą artimiesiems pranešė A.Š.

Policijos ekipažas nedelsiant nuvyko į nurodytą butą. Bute girdėjosi triukšmas, tačiau durų niekas neatidarė. Vienas duris atidarė patys pareigūnai, o kitas buvo nuspręsta laužti. Viduje pareigūnai išvydo kraupų vaizdą – jauna moteris gulėjo paplūdusi kraujais, o vyriškis laikė rankose peilius. Šeimininkas pasipriešino policininkams, todėl jis buvo sutramdytas elektros šoko prietaisu „Taser“. Jis buvo kaip paklaikęs.

Į įvykio vietą atvyko greitoji medicininė pagalbą. Nukentėjusioji (gimusi 1979 m.) dėl daugybinių durtinių žaizdų krūtinėje, šonuose, kojose bei kakle buvo nugabenta į ligoninę. Medikai išgelbėti jai gyvybės nesuspėjo – tą pačią dieną, apie 23.35 val. nuo patirtų sužalojimų ligoninėje moteris mirė.

Žinomas šachmatininkas

Įtariamasis vyras V.Šlapikas (gimęs 1973 m.) uždarytas į areštinę. Policijos  komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Artimiausiu metu bus kreipiamasi į teismą dėl V.Šlapikas suėmimo.

V.Šlapikas iki šiol policijai nebuvo žinomas, bet Ukmergės ir visos Lietuvos šachmatų pasaulyje jis buvo žinoma figūra. V.Šlapikas yra FIDE tarptautinis meistras, jo ELO koeficientas – 2361. Pagal reitingą jis Lietuvoje yra 22-as. V.Šlapikas, augęs ir mokęsis Ukmergėje, priklauso ir varžybose atstovauja Ukmergės šachmatų klubui „Juodasis Rikis“, yra vienas geriausių klubo žaidėjų. Jam ypač gerai sekasi žaisti greitųjų šachmatų turnyruose, V.Šlapikas ne vieną tokį turnyrą yra laimėjęs. Jis taip pat ne kartą yra organizavęs vaikų ir jaunimo šahcmatų turnyrus, ne kartą yra buvęs varžybų vyr. teisėju.

Baudžiamajame kodekse, 129 str. 2 d. 3 punkte, už kito šeimos nario nužudymą numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

„Vilkmergė“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min