Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmoną užmušęs ir sūnų pasikarti pastūmėjęs Ivanas Akinis nuteistas kalėti 14 metų

Ivanas Akinis teisme slėpė veidą.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Ivanas Akinis teisme slėpė veidą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį rezonansinėje byloje, susijusioje su Didžiasalio kaimą sudrebinusia dviguba tragedija.

Naujuosius metus atšventęs nepilnametis sausio 2-osios naktį parėjo namo ir atsigulė miegoti, tačiau popietę pamatęs tėvo užmuštą savo mamą išėjo į mišką ir pasikorė.

Apie tokią tragediją Vilniaus rajone esančiame liūdnai pagarsėjusiame Didžiasalio kaime naujienų portalas 15min.lt pranešė šių metų pradžioje.

Liepos 8-ąją, penktadienio ankstų rytą, Vilniaus apygardos teisme paskelbtas nuosprendis šios dvigubos nelaimės kaltininkui.

Ivanas Akinis nuteistas kalėti 14 metų. Ši bausmė 50 metų vyriškiui skirta tik už tyčinę itin žiaurią moters žmogžudystę – jokių pretenzijų dėl nepilnamečio sūnaus savižudybės formaliai jam nebuvo pareikšta.

Įsižeidė išvadintas impotentu?

Bylos duomenimis, dviem metais vyresnę sutuoktinę Janiną I.Akinis užmušė žarstekliu. Šiuo įrankiu, o taip pat kojomis ir rankomis aukai buvo suduotas ne mažiau kaip 31 smūgis. Be to, moteriai iš galvos išrautas plaukų kuokštas.

Teigiama, jog namuose buvo girtaujama nuo Kalėdų, pora nuolat pykdavosi.

Naujuosius metus sutuoktiniai šventė su kaimynais – liudytojai neslėpė, kad alkoholio buvo suvartota daug, prieš mėnesį rašė delfi.lt.

„Atsimenu, kad mano kaimynas ėmė lįsti prie lovoje gulėjusios nuogos žmonos, o ji jam nesipriešino – aš jį sumušiau ir išstūmiau iš namų, bet po kiek laiko jis vėl sugrįžo, – portalas citavo teisme kalbėjusį Ivaną. – Aš jį vėl išvariau, bet tada prasidėjo konfliktas su žmona – ji apie mane pasakė vieną negražų žodį, nenorėjo apsirengti, paskui pasakė dar du negražius žodžius, sakė, kad ką norėsiu, tą ir darysiu.“

Tuo tarpu priekabiavimu apkaltintas kaimynas teigė, kad nelindo prie Janinos, o tik radęs ją sumuštą norėjo paguldyti į lovą. „Už tai man Ivanas sudavė į veidą, net nežinau kodėl“, – kalbėjo vyras.

Kur kas atviresnė teisme buvo pastarojo liudytojo sutuoktinė, po posėdžio žurnalistams pareiškusi, kad nužudytoji pati provokuodavo vyrus: „Vos tik išgėrusi ji nusirengdavo nuoga ir vaikščiodavo, o tą vakarą savo vyrą išvadino impotentu, todėl šis ir įsižeidė.“

Buvo mandagus, tvarkingas jaunuolis

Kai suprato, ką padarė, Ivanas pats paskambino į policiją. Atvykę pareigūnai netrukus nustatė jam sunkų girtumą.

Per sumaištį niekas nepastebėjo, kur dingo 17-metis sūnus.

Pagal pėdas kaimynai nuėjo į mišką ir rado jaunuolį ant šakos.

Nepilnamečio nelaimė pribloškė visą kaimą. Gyventojai žurnalistams yra pasakoję, kad Nemėžio mokykloje mokęsis vaikinas buvo mandagus, tvarkingas, paslaugus. Tai, kad jo tėvai nuolat gerdavo, jį patį nuo svaigalų atbaidydavo.

Šeimos nuopuolis

Prieš trejus metus Vilniuje butą pragėrusiems sutuoktiniams prisiglausti mūrinio namo dalyje leido jų giminaitė.

Didžiasalio kaime šeima gyvendavo iš bedarbio pašalpų, anksčiau pasakojo „Lietuvos rytas“.

Prieš keletą metų Naujininkų vidurinėje mokykloje staliumi dirbęs, bet tris rankos pirštus nusipjovęs I.Akinis darbo neieškojo. J.Akin buvo įsiregistravusi darbo biržoje ir kas mėnesį gaudavo apie 900 litų.

Gavus pašalpą linksmybės tęsdavosi kelias paras.

Joms pasibaigus, J.Akin imdavo kuopti namus. „Kai negerdavo, Janina būdavo gera namų šeimininkė – tvarkydavosi, skalbdavo, ruošdavo maistą”, – dienraštis citavo kaimynę Liliją Beliaš.

Todėl į mokyklą gretimoje gyvenvietėje važinėdavęs jų sūnus namuose visada rasdavo švarių drabužių.

Pora užaugino dar vieną sūnų, tačiau prieš kelerius metus jis mirė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min