Sportas gyvai

Gegužės 2-oji: tiek sniego Lietuvoje dar nebuvo buvę

Po balandžio pabaigoje Lietuvą užklupusio sniego gegužės pradžia jau primena labiau karštą vasarą. Tačiau prieš keliolika metų dalį Lietuvos ir šiuo metu buvo nuklojęs storas sniego sluoksnis.
Sniegas nuklojo Reginos Valiukienės ūkį
Sniegas nuklojo Reginos Valiukienės ūkį / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje „Facebook“ primena, kad 2011 m. gegužės 2-osios rytas rytiniuose rajonuose išaušo saulėtas, o Žemaitijos šiaurinėje bei centrinėje dalyje laukai buvo nukloti iškritusio šlapio sniego.

Nors dar 2011 m. balandžio 29 d. temperatūra šalyje šoktelėjo iki 17–22 °C, tačiau gegužės 2 d. vidurdienį termometrai rodė vos 7–12 °C, o Žemaitijoje vietomis siekė keletą laipsnių virš nulio. Tuomet tokį staigų orų pasikeitimą lėmė šaltas oras įsiveržęs per Suomiją nuo Arkties vandenyno. Kadangi aukštai atmosferoje oro temperatūra buvo labiau būdinga žiemai, o ne gegužei, todėl ir krituliai iškrito kietos fazės.

Negana to, šaltis iš Lietuvos neskubėjo trauktis ir vos po 2 dienų gegužės 4-osios rytas Lazdijų ir Alytaus apylinkėse irgi buvo nuklotas sniego sluoksneliu. Dieną oras sušilo vos iki 7–11 laipsnių. Po keleto dienų, gegužės 9–12 dienomis vėl buvo vasariškai šilta, 20–26 °C.

Nors daugelis praeities orus labai greit pamiršta, tačiau net gegužę visko pasitaiko, primena meteorologai. Sniegas gegužės pirmojoje pusėje gana retas, tačiau vidutiniškai kas keletą metų pasitaikantis reiškinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius