Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 08 11

Orų prognozės ateinančiai savaitei: vėsiausia ir sausiausia pajūryje, grįžta lietuviška vasara

Kitą savaitę turėsime papildomą poilsio dieną – rugpjūčio 15-ąją švenčiama Žolinė. Kokie bus orai – ar jie leis mums mėgautis atostogomis Lietuvoje?
Palangos poilsiautojų paplūdimio stilius
Palangos poilsiautojų paplūdimio stilius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Karščio banga atkeliauja iš Lenkijos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus specialistė Margarita Kirkliauskaitė 15min patvirtino, kad šeštadienį laukiama karščio bangos, tačiau ji pas mus užsibus tik vieną dieną ir vėl bus išvaryta su stipriomis liūtimis.

Iki šiol Europą jau kurį laiką alinančios karščio bangos išvengėme, kadangi vėjas oro sroves mums nešė nuo vakarų, tačiau dabar pasisuko labiau iš pietų. Šis karštis į Lietuvą slenka nuo Lenkijos, kurią jis pasiekė iš Balkanų.

Jutiminė temperatūra – 44 laipsniai, vėsiau tik pajūryje

„Šeštadienį temperatūra Lietuvoje turėtų pasiskirstyti tarp 29 ir 34 laipsnių. Karščiausia turėtų būti pietiniame šalies pakraštyje – Lazdijų, Varėnos, Vilniaus rajonuose. Tačiau ir likusi Lietuva ypatingai neatsiliks – didžiojoje šalies dalyje bus 32–33 laipsniai, taigi vieno laipsnio skirtumas šiuo atveju beveik nepasijus. Kiek vėsiau bus tik vakariniame šalies pakraštyje – prie jūros bei ruože tarp jūros ir Žemaitijos. Ten laukiama 26–28 laipsnių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karščiu besidžiaugiantys poilsiautojai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karščiu besidžiaugiantys poilsiautojai

Kalbant apie jutiminę temperatūrą, ji gali siekti apie 44 laipsnius. Karščiau jausis todėl, kad labai didelė drėgmė ir bus silpnas vėjas. Tiesa, antroje dienos pusėje vėjas stiprės – susidarys vadinamasis terminis vėjas, atsirandantis dėl skirtingo oro masių įšilimo. Be to, antroje dienos pusėje nuo vakarinių rajonų per Lietuvą pradės keliauti atmosferos frontas su liūtimis ir perkūnijomis“, – teigė sinoptikė.

Karštis bus varomas su gausiomis liūtimis ir perkūnijomis

Taigi anksčiausiai lietus užklups pajūrį – jau antroje dienos pusėje, bet turėtų gana greitai praslinkti: kelios valandos ir visi „nemalonumai“ pereis į žemyninę dalį ir visu smarkumu pirmiausia pasireikš rytiniuose ir centriniuose Žemaitijos rajonuose – ten liūčių laukiama šeštadienį apie 18 val., o rytinį šalies pakraštį, tikėtina, liūtys su perkūnijomis ir škvalais pasieks tik vėlai vakare ir naktį.

„Sekmadienį temperatūra bus jau 10 laipsnių žemesnė – termometras daug kur rodys apie 20 ar keliais laipsniais daugiau. Mat už liūčių juostos ateina gaivesnis oras, vėjas vėl pasisuka iš vakarų, šiaurės vakarų. Antroje savaitės pusėje, maždaug nuo savaitės vidurio, vėjas vėl turėtų pasisukti iš pietvakarių, todėl orai vėl pradės šilti, bet tokio karščio jau nebus. Temperatūra kils palaipsniui, po 1–2 laipsnius kasdien, bet 30 laipsnių kol kas nenumatome. Naktys bus gaivesnės, netgi, galima sakyti, vėsokos“, – aiškino M.Kirkliauskaitė.

Grįžta tipinė lietuviška vasara

Taigi didžiausio lietaus sulauksime tik šeštadienį, kai iš Lietuvos bus išvaroma karščio banga, o vėliau mažiausiai kelioms dienoms su lietumi atsisveikinsime.

Sekmadienį dar daugelyje rajonų gali palyti, bet tai bus trumpalaikiai lietūs, o pirmadienį visiškai negausūs, trumpučiai palynojimai liks tik šiauriniuose rajonuose. Antradienio, Žolinių, visoje Lietuvoje laukiama be lietaus. Pajūryje vasariškai šilti orai be lietaus turėtų nusistovėti jau nuo sekmadienio.

„Vyraus malonūs, tipiški mūsų lietuviškai vasarai orai. Kiek aukštesnė nei 20 laipsnių temperatūra tokiu metų laiku mūsų klimatui yra įprasta“, – sakė pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius