Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 13:07 , Atnaujinta: 2021 sausio 18d. 18:35

30 parų už grotų paliktas A.Navalnas ragina rusus išeiti į gatves

Rusija žengė precedento neturintį žingsnį ir sekmadienį į šalį parskridusį Aleksejų Navalną nutarė teisti tiesiog policijos nuovadoje, kur aktyvistas buvo atgabentas tiesiai iš oro uosto. A.Navalnas tokį sprendimą iškart pavadino absurdišku, o po pietų išgirdo, kad nelaisvėje praleis dar 30 parų.

Po pusdienį trukusio absurdo teatro Chimkų policijos nuovadoje A.Navalno advokatas Vadimas Kobzevas paskelbė, kad nutarta aktyvistą 30 dienų laikyti suimtą.

Kas bus toliau, neaišku. A.Navalnas nelaisvėje bus laikomas iki vasario 15 dienos, o V.Kobzevas tikisi, kad tada byla jau bus nagrinėjama normaliomis sąlygomis Maskvoje.

A.Navalnas, areštinėje laukdamas sprendimo, spėjo ir nusifilmuoti. Įraše jis paragino rusus nieko nebijoti ir eiti į gatves. Vėliau aktyvisto komanda pakvietė į protestus – nuo sausio 23-osios.

„Ko bijo šita rupūžė (V.Putinas, – red.)? Ko bijo šitie bunkerių gyventojai? Žmonių ėjimo į gatves. Todėl nebijokite eiti į gatves. Ne dėl manęs, o dėl savęs ir savo ateities“, – teigė A.Navalnas.

Pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše A.Navalnas ironiškai komentavo savo sulaikymą, apibūdindamas Kremliaus poziciją: „Mes mėginom tave nužudyti. Tu nenumirei ir mus tuo įžeidei, todėl mes tave už tai pasodinsim.“

Vėliau šį mėnesį teismas dar turės nuspręsti, ar dar 2014 metais A.Navalnui skirta 3,5 metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė turėtų virsti įkalinimu.

Tiesa, Maskvos Simonovskio rajono teismas iki vasario 2 dienos atidėjo prašymo pakeisti A.Navalnui skirtą lygtinę bausmę nagrinėjimą. Perkėlimo priežastys nežinomos.

Būtent apie tokį pirminį verdiktą – 30 parų – jau kuris laikas kalbėta – bent jau pirmadienį, kuris pasižymėjo liūdnu spektakliu.

A.Navalno padėjėjai ir teisininkai teigė, kad su juo susitikti negalėjo beveik 15 valandų po arešto, o aktyvisto atstovė patvirtino, jog dokumentai A.Navalno komandai buvo perduoti likus minutei iki tokio „teismo posėdžio“ policijos nuovadoje Chimkuose.

Anksčiau pirmadienį vienas artimas A.Navalno bendražygis Leonidas Volkovas pranešė, kad politikas laikomas sostinės Chimkų priemiesčio policijos nuovadoje ir kad vienai iš jo teisininkų komandos narių turėtų būti leista su juo susitikti.

A.Navalno atstovės Kiros Jarmyš paskelbtame vaizdo įraše, padarytame policijos nuovadoje, jis pareiškia neįsivaizduojantis, kodėl teisminiai procesai vykdomi policijos nuovadoje.

„Anksčiau matėme visokiausių patyčių iš teisingumo, bet tai aukščiausias įstatymų nepaisymo laipsnis. Senelis, sėdintis savo bunkeryje, taip bijo, kad jis demonstratyviai suplėšė baudžiamąjį kodeksą į skutelius“, – kalbėjo A.Navalnas.

Į policijos nuovadą vykstant tokiam „teismui“ buvo įleisti tik žurnalistai iš Kremliui ištikimo portalo „Life Shot“ ir valstybinės televizijos „Rossija“. Kiti priversti laukti lauke, nors A.Navalnas iškart paprašė suteikti žurnalistams akreditacijas ir teisę nušviesti procesą.

„Jie (žurnalistai, – red.) neakredituoti, o tai liudija labai keistą šališkumą. Žinoma, aš pasisakau už kuo skaidresnį procesą, kad visa žiniasklaida galėtų stebėti šį nuostabų absurdą.

Noriu, kad būtų įleisti tikri žurnalistai, kurie stovi šaltyje už vartų. Atsiprašau, jūs negalite apsimesti ir nematyti, kad tai vyksta“, – pareiškė 44-erių A.Navalnas.

Rusijos vidaus reikalų ministerija, tiesa, popiet, jau ruošiantis skelbti teismo sprendimą, paaiškino, kad procesas vyksta policijos nuovadoje, nes A.Navalnas po kelionės iš Vokietijos neturi neigiamo koronaviruso testo.

„Siekiant užtikrinti sanitarinį ir epidemiologinį saugumą, patekimas į erdvę, kurioje vyksta teismo procesas, ribojamas“, – pranešė ministerija.

Teisėja vis dėlto buvo paskelbusi apie 50 minučių pertrauką, kuri daroma tam, kad teisininkai galėtų susipažinti su dokumentais ir pabendrauti su A.Navalnu. Nepriklausomi žurnalistai į nuovadą ir toliau nebuvo įleidžiami.

„Jį sulaikė prie sienos, išvežė nežinoma kryptimi, advokato neprileido, teismą skubos tvarka surengė tiesiai policijos skyriuje, areštavo 30 parų, – per tviterį rašė K.Jarmyš. – Šito negalima pavadinti net ir teisėtumo parodija.“

A.Navalno gynėjai pareiškė užginčysiantys opozicionieriaus areštą.

„Žinoma, šis sprendimas bus apskųstas. Mūsų nuomone, jis visiškai neteisėtas“, – V.Kobzevas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

A.Navalnas buvo sulaikytas Maskvos Šeremetjevo oro uoste nepraėjus nė valandai po to, kai ten nusileido jo lėktuvas, atskridęs iš Vokietijos.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A.Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Beje, bandomasis laikotarpis jam turėjo baigtis praėjusių metų, 2020-ųjų, gruodžio 30 dieną. Bet gruodžio 28-ąją FSIN kaip tik paskelbė, kad A.Navalnas pažeidė lygtinės bausmės sąlygas.

Kaip? Esą vien pasilikdamas Vokietijoje, kur rugpjūtį buvo skubiai nuskraidintas gelbėjant jo gyvybę. FSIN tada paskelbė, kad A.Navalnas neva „visiškai pasveiko“ dar spalio 12 dieną, ir nurodė jam per 24 valandas pasirodyti tarnybos biure Maskvoje.

Prokurorai dabar jau skelbia, kad gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

A.Navalnas išgarsėjo prieš dešimtmetį kaip aršus Kremliaus kritikas, o jo įkurtas Kovos su korupcija fondas skelbia antikorupcijos tyrimus, kuriuose neretai atskleidžiamas Rusijos elito prabangus gyvenimo būdas.

Berlyne jis gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) V.Putino nurodymu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min