Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 25, 19:35

A.Lukašenka apie tranzitą į Kaliningradą: tai panašu į kažkokio karo paskelbimą

Aliaksandras Lukašenka per susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad tranzito į Kaliningradą sustabdymas jam primena „kažkokio karo paskelbimą“, pranešė Kremliaus naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / „Scanpix“/AP nuotr.

Praėjusią savaitę įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą, ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu.

Maskva pirmadienį pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku. Lietuvos pareigūnai teigia, jog Rusija šalį dėl tranzito ribojimų kaltina nepagrįstai, nes ji tiesiog įgyvendina ES sankcijas.

Apie ES aktualijas rašantis naujienų portalas „Politico“, cituodamas EK atstovą Ericą Mamerį ir neįvardijamus šaltinius, ketvirtadienį taip pat pranešė, jog Komisija pateiks papildomų nurodymų dėl sankcijų taikymo, reikšiančių laisvą Rusijai sankcionuotų prekių judėjimą tranzitu.

Tuo metu šeštadienį su V.Putinu susitikęs A.Lukašenka pareiškė, kad ši situacija jam primena „kažkokio karo paskelbimą“.

„Pastaruoju metu vis dažniau pasirodo informacija apie jų planus sustabdyti tranzitą iš Rusijos per Baltarusiją į Kaliningradą, izoliuoti Kaliningradą. Klausykite, tai jau panašu į kažkokio karo paskelbimą, tai nepriimtina“, – apie Lietuvą kalbėjo A.Lukašenka.

Jis taip pat tikino, kad kaimyninių šalių – Lietuvos ir Lenkijos – vykdoma politika yra nukreipta į konfrontaciją.

„Elgesys – agresyvus“, – trumpai apibūdino A.Lukašenka.

Šeštadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimo.

„Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija, kad įgyvendinamos sankcijos nepažeistų nei Lietuvos interesų, nei tarptautinių susitarimų. Tik veikdami išvien, pasieksime, kad sankcijos būtų skaudžios šaliai agresorei“, – feisbuke šeštadienį paskelbė iš Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo Briuselyje grįžęs G.Nausėda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min