Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganai iš gimtinės bėga būriais

Afganų mergaitė
Vyr. leitenanto Paulius Babilo nuotr. / Afganų mergaitė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš Afganistano kasmet bėga vis daugiau žmonių. Gyventojai, negalėdami kęsti agresijos ir net ramiai miegoti, palieka šalį. Dauguma afganų išvykę vilties sugrįžti namo jau nebeturi, rašo CNN.

Per pirmus 5 šių metų mėnesius iš Afganistano pabėgo per 90 tūkst. žmonių, tuo metu pernai sausio-gegužės mėnesiais šalį paliko perpus mažiau gyventojų – 42 tūkst., rodo Tarptautinės pabėgėlių palaikymo grupės atliktas tyrimas.

Dėl šalyje vykstančio karo daug žmonių tiesiog lieka be namų ir yra priversti gyventi sunkiai įsivaizduojamomis sąlygomis.

„Jie gyvena užkimštuose koridoriuose, dalijasi namus, kai kurie gyvena šalia palapinių. Jiems sunku net kvėpuoti, prasta sveikatos priežiūra, dauguma jų ligų – chroniškos“, – pasakojo grupės atstovė Lynn Yoshikawa.

Moteris aplankė 10 palapinių miestelių visame Afganistane. Ji pasakojo, kad palapinės yra padarytos iš įvairiausių nereikalingų rakandų. Nemaža dalis palapinių yra pastatytos tiesiog ties pagrindinėmis šalies gatvėmis, netoli sąvartynų.

Pranešama, kad daug afganų iškeliauja iš palapinių miestelių kartu su ten atvykstančiomis specialiosiomis pajėgomis. „Migracija yra didžiulė, tačiau į ją netinkamai žiūrima. Kariuomenė nepraneša apie be namų likusius žmones. Todėl įvairios pagalbos organizacijos negali padėti be pastogės likusiems žmonėms“, – sakė L.Yoshikawa.

Dauguma šeimų, anksčiau pabėgusių iš šalies dėl agresijos, taip pat nesiryžta grįžti namo, bijodami, kad vėl nepakliūtų į karo ugnį.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min