Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 08:20

Akla austrų pora teisme pasiekė pergalę

Neregys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Neregys

Austrų pora džiūgauja dėl palankaus teismo sprendimo. 42-ejų Ditmaras Janoschekas ir jo 47-erių mylimoji Elfriede Dallinger išgirdo: akla pora turi teisę įsivaikinti, skelbia „Nachrichten“.

Prieš teismą akli mylimieji teigė drebantis ir tikintys, jog teismas bus jiems palankus. Priešingu atveju praeis dar keli bylinėjimosi metai ir jie bus per seni įsivaikinti.

Austrijos jaunimo gerovės tarnyba buvo nusprendusi, kad pora nėra tinkama būti tėvais. D.Janoschekas ir mylimoji tokį sprendimą apskundė. Pora nori įsivaikinti tokios pat negalios, kaip ir jų, aklą vaiką iš Bulgarijos.

Teismas paskelbė, kad pora buvo diskriminuojama. Tarnyba įpareigota išduoti dokumentą apie jų tinkamumą įsivaikinti, be to, kompensuoti išlaidas, apie 3 500 eurų. Aukštutinės Austrijos žemės vadovo biuras antradienį negalėjo atsakyti, ar skųs tokį teismo sprendimą. Vadovas Josefas Ackerlas teigė, kad iš esmės akli tėvai gali įsivaikinti.

„Kai prieš trejus metus, norėdami būti įtėviais, kreipėmės į institucijas, mes nė nemanėme, kad bus tiek bėdų“, – neslėpė aklas D.Janoschekas. Laikas bėga toliau. Anot poros, net ir turint tinkamumo patvirtinimą, vis dar laukia ilgas įsivaikinimo kelias.

Temos: 2 Aklumas Austrija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min