Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Al Qaeda“ ginkluojasi pasinaudodama padėtimi Libijoje

Šaudantys Libijos sukilėliai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Libija
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teroristų tinklas „al Qaeda“, naudodamasis konfliktu Libijoje, ginkluojasi ir gabena ginklus į savo citadelę šiaurės Malyje, pranešė Alžyro pareigūnas.

Pasak pareigūno, Libijos rytinėje dalyje buvo pastebėta aštuonių „Toyota“ markės lengvųjų krovininių automobilių vilkstinė, kuri kirto Čado, o paskui Nigerio sienas ir vėliau pasiekė Malį, kur pastarosiomis dienomis buvo pristatytas ginklų krovinys.

Ginklų krovinyje yra Rusijoje pagamintų prieštankinių raketinių granatsvaidžių „RPG-7“, Kalašnikovo sunkiųjų kulkosvaidžių, Kalašnikovo automatų, sprogmenų ir amunicijos, sakė pareigūnas.

Pasak jo, turima informacijos, kad „al Qaeda“ sparnas Šiaurės Afrikoje, žinomas kaip Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM), iš Libijos įsigijo rusų gamybos nešiojamųjų raketų kompleksų „Strela“ (žemė-oras), kurios NATO klasifikacijoje vadinamos SA-7 „Grail“.

„Aštuonių ginklais pakrautų „Toyota“ automobilių vilkstinė prieš kelias dienas per Čadą ir Nigerį pasiekė šiaurės Malį“, – sakė pareigūnas, nenorėjęs skelbti pavardės.

„Tarp ginklų yra raketinių granatsvaidžių „RPG-7“, Kalašnikovo sunkiųjų kulkosvaidžių, Kalašnikovo automatų, sprogmenų ir amunicijos..., ir mes žinome, kad tai ne pirma tokia siunta, ir dar jų yra kelyje“, – sakė pareigūnas. „al Qaeda“ sparnas Šiaurės Afrikoje, žinomas kaip Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM), iš Libijos įsigijo rusų gamybos nešiojamųjų raketų kompleksų „Strela“.

„Išplėšti keli kariniai sandėliai rytinėje Libijos dalyje .... ir ten buvę AQIM elementai negalėjo finansiškai nepasinaudoti tokia padėtimi“, – sakė pareigūnas.

Pasak jo, „al Qaeda“ kelia netvarką Libijos lyderiui ištikimose Muamaro Kadhafi pajėgose, be to, yra infiltravusios savo narių į sukilėlių pajėgas rytinėje Libijoje.  Sukilėliai neigia palaiką kokius nors ryšius su „al Qaeda“.

NATO pajėgų vadas JAV admirolas Jamesas Stavridis praėjusią savaitę sakė, kad pareigūnai įžvelgia tikimybę, jog į sukilėlių pajėgas gali įsitraukti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ ir Libano islamistų judėjimo „Hezbollah“ kovotojai. Tačiau jis nurodė, kad kol kas neturima jokių įrodymų apie šių jėgų reikšmingą veiklą tarp opozicijos lyderių.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min