Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 2d. 23:10

Alžyre į laisvę paleistas žinomas karo veteranas ir vyriausybės kritikai

Lakhdaras Bouregaa
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Lakhdaras Bouregaa

Alžyre ketvirtadienį buvo paleisti į laisvę keli žinomi antivyriausybinių protestų veikėjai, įskaitant iškilų karo už nepriklausomybę veteraną Lakhdarą Bouregaa, naujienų agentūrai AFP pranešė vienas jo advokatų.

L.Bouregaa buvo paleistas iš kalėjimo Alžyre, kur jis buvo laikomas šešis mėnesius, pranešė AFP fotografas.

„Jo bylos nagrinėjimas, turėjęs prasidėti šį (ketvirtadienio) rytą, buvo atidėtas, ir teisėjas nusprendė jį paleisti“, – sakė teisininkas Abdelghani Badi.

86 metų L.Bouregaa buvo suimtas savo namuose Alžyre praėjusių metų birželį už „valstybinės įstaigos įžeidimą“ ir „dalyvavimą armijos demoralizacijos schemoje siekiant pakenkti valstybės gynybai“.

Veterano šalininkai įsitikinę, kad jis buvo sulaikytas dėl kritikos kariuomenės vadui Ahmedui Gaidui Salahui, kuris tapo Alžyro faktiniu vadovu po to, kai pernai balandį buvo nuverstas ilgametis prezidentas Abdelazizas Bouteflika. A.Gaidas Salahas gruodį mirė nuo širdies smūgio.

Pasak A.Badi, L.Bouregaa, kuriam lapkritį buvo atlikta skubi išvaržos operacija, liks laisvėje, kol bus nagrinėjama byla. Teismo procesas buvo atidėtas iki kovo 12 dienos.

L.Bouregaa buvo Nacionalinės išsivadavimo armijos, kovojusios su Prancūzijos kolonijiniu režimu, vadas. 1963 metais jis įkūrė Socialistinių jėgų frontą – vieną seniausių Alžyro opozicijos partijų.

Prieš areštą L.Bouregaa dalyvaudavo demonstracijose, kurios nuo praėjusių metų vasario krėtė Alžyrą: iš pradžių prieš A.Boutefliką, o vėliau, kai prezidentas buvo priverstas atsistatydinti – prieš platesnį isteblišmentą.

L.Bouregaa areštas sukėlė pasipiktinimą Alžyre, ypač tarp protesto judėjimo „Hirak“ šalininkų, pavadinusių aktyvistą „sąžinės kaliniu“ ir reikalavusių jį paleisti.

Tarp kitų sulaikytųjų, paleistų už užstatą ketvirtadienį, buvo atsargos generolas Hocine'as Benhadidas, pranešė paramos grupės „Kalinių išlaisvinimo nacionalinis komitetas“ vadovas Kaci Tansaoutas.

73 metų vyras taip pat buvo apkaltintas „demoralizuojant armiją“ dėl kritikos A.Gaidui Salahui.

Abdelhamidas Amine'as, kuris buvo nuteistas kalėti tris mėnesius už antivyriausybinių karikatūrų piešimą naudojant pseudonimą „Nime“, buvo paleistas iš kalėjimo, kur išbuvo vieną mėnesį, sakė K.Tansaoutas.

Prieš nepopuliarius prezidento rinkimus, įvykusius gruodžio 12 dieną, buvo suimta apie 180 protestuotojų, aktyvistų ir žurnalistų. Daugelis jų protestuodami mojavo berberų vėliavomis ar skelbė internete kritiškus komentarus.

Kai kurie iš jų buvo išteisinti, dažnai po kelių mėnesių kardomojo kalinimo. Dar 30 buvo nuteisti už „teritorijos vientisumo užpuolimą“ ir neseniai buvo paleisti atlikę šešių mėnesių kalinimo bausmę.

Apie 140 kitų asmenų lieka kalėjimuose arba laukia nuosprendžio.

Po balsavimo, kurį temdė žemas rinkėjų aktyvumas, gruodžio 19 dieną nauju Alžyro prezidentu buvo prisaikdintas buvęs ministras pirmininkas Abdelmadjidas Tebboune'as. A.Bouteflikos vyriausybėje dirbęs A.Tebboune'as laikomas politinio elito atstovu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 1 Alžyras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min